[MOC] Mustang "Blondie"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kobalt
Posty: 183
Rejestracja: 2014-02-25, 10:52
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kobalt

 

[MOC] Mustang "Blondie"

#1 Post autor: kobalt »

Kolejnym moim dziwacznym i zakręconym mechem jest Mustang "Blondie".

Obrazek

Inspiracja do jego zbudowanie był model "Zero" Mitutake Nishimura's

Obrazek

Niestety nie miałem zbyt dużo klocków w kolorze "dark green". Postanowiłem więc zbudować mecha "przypominającego" z wyglądu i malowania samolot P-51 Mustang .

Obrazek

Długo się zastanawiałem nad sensownością zrobienie mech z części samolotu. Jest to dość szalona koncepcja biorąc pod uwagę rozpędzone śmigło na nosie mecha. Samoloty Mitsubishi Zero miały silniki chodzone powietrzem więc Zero mech wykorzystuje pęd powietrza generowany przez śmigło do chłodzenia silnika. P-51 Mustang miał silnik chłodzony cieszą więc teoretycznie mech nie potrzebowałby śmigła do jego chłodzenia. Postanowiłem jednak zostawić śmigło - tak lepiej się prezentuje (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia są autorstwa boogiiego – serdecznie dziękuję.

Galeria na Flickr.com

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sajan »

:D
Obrazek

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#3 Post autor: JAREMA. »

kobalt, 3 sierpnia a Ty wyskakujesz z takim mocem, konkurs na moc miesiąca pozamiatany :D
Ostatnio zmieniony 2018-08-03, 13:10 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

Chrisstopheres
Posty: 29
Rejestracja: 2017-12-20, 00:03
Lokalizacja: okolice Pszczyny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Mustang "Blondie"

#4 Post autor: Chrisstopheres »

kobalt pisze: Samoloty Mitsubishi Zero miały silniki chodzone powietrzem więc Zero mech wykorzystuje pęd powietrza generowany przez śmigło do chłodzenia silnika.
Ja wiem, że mechy to czyste sci-fi, ale skoro już wspominasz o chłodzeniu silnika, to hmm... Akcja zawsze równa się reakcji; III prawo dynamiki :D Pęd powietrza generowany przez śmigło był w stanie poderwać kilkutonowy samolot do lotu - stojącego mecha łatwo by powalił :D

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

Oj, kuź...a, jaki piękny "Wustang" :D Śliczny!
Chrisstopheres pisze:
kobalt pisze: Samoloty Mitsubishi Zero miały silniki chodzone powietrzem więc Zero mech wykorzystuje pęd powietrza generowany przez śmigło do chłodzenia silnika.
Ja wiem, że mechy to czyste sci-fi, ale skoro już wspominasz o chłodzeniu silnika, to hmm... Akcja zawsze równa się reakcji; III prawo dynamiki :D Pęd powietrza generowany przez śmigło był w stanie poderwać kilkutonowy samolot do lotu - stojącego mecha łatwo by powalił :D
No, to akurat też byłoby "czyste sci-fi".

Co do pędu powietrza, to owszem, ale potrzeba by chwilę czasu, aby się rozpędzić do właściwej prędkości, przy której zadziała wytworzona przezeń siła nośna. Stojący na stanowisku samolot na pewno się nie przewróci, nawet jak silnik będzie "młócił" na pełnych obrotach. Prędzej silnik przegrzejesz. To nie odrzutowce (a i takie silniki musiałyby być odpowiednio duże).

Mech, jak będzie miał właściwie ustawione punkty podparcia, też się łatwo nie przewróci. Nawet, jak silnik będzie dosyć wysoko. Zobacz na łodzie latające, zwłaszcza te z początków lotnictwa - silnik umieszczony wysoko nad kadłubem i płatem, w sumie najwyższy punkt w całej maszynie - a mimo wszystko się nie przewracały:) Właśnie fizyka się kłania - choćby składowa (wypadkowa) sił...

Nawiasem mówiąc, w Mustangu silnik też by się przegrzał, jakby nie było śmigła - chłodnice glikolu potrzebują przepływu powietrza, aby mogły chłodzić - to nie samochód, tu wentylatorów nie ma :D

Sorki za offtop - latadła to mój "konik".

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony 2018-08-03, 23:54 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kobalt
Posty: 183
Rejestracja: 2014-02-25, 10:52
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kobalt

 

#6 Post autor: kobalt »

JAREMA pisze:kobalt, 3 sierpnia a Ty wyskakujesz z takim mocem, konkurs na moc miesiąca pozamiatany :D
Fajnie by było ale jeszcze nigdy się nie udało :)
Chrisstopheres pisze:Ja wiem, że mechy to czyste sci-fi, ale skoro już wspominasz o chłodzeniu silnika, to hmm... Akcja zawsze równa się reakcji; III prawo dynamiki :D Pęd powietrza generowany przez śmigło był w stanie poderwać kilkutonowy samolot do lotu - stojącego mecha łatwo by powalił :D
Śmigło raczej nie będzie kręciło się na pełnych obrotach. A jak już by miało "ciągnąć" z pełną mocą to mech mógłby jeździć "jak na wrotkach" jakby był dobrze wyważony :)

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

kobalt pisze:
JAREMA pisze:kobalt, 3 sierpnia a Ty wyskakujesz z takim mocem, konkurs na moc miesiąca pozamiatany :D
Fajnie by było ale jeszcze nigdy się nie udało :)
Bo robisz to dokładnie odwrotnie :)
Zamiast publikować na początku miesiąca, czekasz do ostatniej chwili i nie publikujesz jeśli pula jest za mocna ;)

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Corrado »

Wygląda świetnie, bardzo unikatowa konstrukcja.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#9 Post autor: Biedrus »

Nie mój klimat, ale mech wygląda zacnie. Świetne zdjęcia.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Również nie moje klimaty, ale prezentuje się nieźle. Mam nadzieję, że zakupisz kiedyś klocki w kolorze dark green i zbudujesz tego MOCa, tak jak Zero" Mitutake Nishimura's
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ