LEGO Powered Up: co wiemy do tej pory

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#61 Post autor: Stelario »

OmenGda pisze:
Stelario pisze:Gui z 2 paskami sterujący przód tył silnikiem A i B w czasie rzeczywistym. ;) Żadne wynalazki. Jest taka apka na iOS "boost remote" ale na androida nic nie ma.
Albo dwa paski, z których jeden steruje dodatkowym silnikiem (np skręca kołami pojazdu) a drugi pasek napędzający oba silniki jednocześnie (np do napędzania pojazdu) :)))
Z góry dziękuję :)
Takie to sobie możesz w boost odpalić. ;) Jako ten robot z oczami, czy samochodzik.
Problemem jest to że nie można sterować "czołgiem" bez dopiętego dodatkowego silnika.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#62 Post autor: OmenGda »

Stelario pisze:
OmenGda pisze:
Stelario pisze:Gui z 2 paskami sterujący przód tył silnikiem A i B w czasie rzeczywistym. ;) Żadne wynalazki. Jest taka apka na iOS "boost remote" ale na androida nic nie ma.
Albo dwa paski, z których jeden steruje dodatkowym silnikiem (np skręca kołami pojazdu) a drugi pasek napędzający oba silniki jednocześnie (np do napędzania pojazdu) :)))
Z góry dziękuję :)
Takie to sobie możesz w boost odpalić. ;) Jako ten robot z oczami, czy samochodzik.
Problemem jest to że nie można sterować "czołgiem" bez dopiętego dodatkowego silnika.
Eeee nie widziałem takiej opcji. Wyszło z jakąś aktualizacją?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#63 Post autor: Stelario »

OmenGda pisze:
Stelario pisze:
OmenGda pisze: Albo dwa paski, z których jeden steruje dodatkowym silnikiem (np skręca kołami pojazdu) a drugi pasek napędzający oba silniki jednocześnie (np do napędzania pojazdu) :)))
Z góry dziękuję :)
Takie to sobie możesz w boost odpalić. ;) Jako ten robot z oczami, czy samochodzik.
Problemem jest to że nie można sterować "czołgiem" bez dopiętego dodatkowego silnika.
Eeee nie widziałem takiej opcji. Wyszło z jakąś aktualizacją?
Nie mam pojęcia kiedy wyszło, ale to takie turkusowe puzzle, które są dostępne tylko w zestawach z dodatkowym silnikiem.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#64 Post autor: Ojek »

Tadeusz Brickow pisze:(...) Poznawanie nowego urządzenia zawsze rozpoczynam od analizy jego obwodów drukowanych. Później za pomocą różnych narzędzi ( czasem gotowych znalezionych w sieci, czasem trzeba napisać własne) analizuję pakiety danych. (...)
Rozumiem, dzięki. Domyśliłem się, że chodzi o podsłuchiwanie i analizę transmisji, ale jak odkryć funkcje, które są zaimplementowane, ale jeszcze nieudostępnione do użycia przez aktualny interfejs (pilota)? Co można wyczytać z analizy obwodów drukowanych?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#65 Post autor: M_longer »

Oho, coś się ruszyło:

https://lan.lego.com/news/overview/powe ... wers-r146/


W dużym skrócie - do wszystkiego i do niczego.

Tadeusz Brickow
Posty: 14
Rejestracja: 2018-06-18, 11:47
Lokalizacja: Przemyśl
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#66 Post autor: Tadeusz Brickow »

Ojek pisze:
Tadeusz Brickow pisze:(...) Poznawanie nowego urządzenia zawsze rozpoczynam od analizy jego obwodów drukowanych. Później za pomocą różnych narzędzi ( czasem gotowych znalezionych w sieci, czasem trzeba napisać własne) analizuję pakiety danych. (...)
Rozumiem, dzięki. Domyśliłem się, że chodzi o podsłuchiwanie i analizę transmisji, ale jak odkryć funkcje, które są zaimplementowane, ale jeszcze nieudostępnione do użycia przez aktualny interfejs (pilota)? Co można wyczytać z analizy obwodów drukowanych?
Z obwodów drukowanych dowiemy się m.in jaki procesor oraz moduły komunikacyjne zostały użyte. To z kolei w odniesieniu do modułu Bluetooth powie nam jaki protokół komunikacji należy używać oraz jakie pakiety danych oraz narzędzia do analizy zastosować. Z mojej strony podpowiem iż warto na początku zaznajomić się z samym BT w wersji 4.x, ponieważ część usług ( services) jest określona w standardzie i na nich nie ma potrzeby się skupiać. Ważniejsze są usługi mające status "nieznane" , bo to własnie one są istotą funkcjonowania huba. I tutaj rozpoczyna się swoiste dochodzenie, a jak szybko rozpracujemy urządzenie zależy głównie od intuicji/ doświadczenia, a także niekiedy szczęścia ponieważ czasem projektanci tak zamaskują dane funkcje,że ciężko jest coś wywnioskować. Tak na marginesie powiem,że analizując huba mam wrażenie jakby całość została przygotowana na szybko, aby coś było, a resztę ogarnie się później ;). Nie zapominajmy,że grupą docelową są dzieci. Ale to nic, bo płytka huba ma możliwość wgrywania nowszego oprogramowania więc z pewnością niedługo pojawią się jakieś łatki czy upgrady. Poza tym pracuję nad dokumentacją huba i już niedługo udostępnię ją publicznie, aby łatwiej było tworzyć swoje alternatywne system sterowania.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#67 Post autor: Stelario »

Update to już był nie wiem co robił ale jak podpiąłem sie pierwszy raz pod żenującą apke od LEGO to się coś uaktualniło.

Czekam z niecierpliwością na dokumentację ;)
Ostatnio zmieniony 2018-08-06, 20:51 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jetboy

#68 Post autor: Jetboy »

Stelario pisze:Update to już był nie wiem co robił ale jak podpiąłem sie pierwszy raz pod żenującą apke od LEGO to się coś uaktualniło.
Były conajmniejdwa updejty.

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#69 Post autor: Ojek »

Tadeusz Brickow pisze:
Ojek pisze:
Tadeusz Brickow pisze:(...) Poznawanie nowego urządzenia zawsze rozpoczynam od analizy jego obwodów drukowanych. Później za pomocą różnych narzędzi ( czasem gotowych znalezionych w sieci, czasem trzeba napisać własne) analizuję pakiety danych. (...)
Rozumiem, dzięki. Domyśliłem się, że chodzi o podsłuchiwanie i analizę transmisji, ale jak odkryć funkcje, które są zaimplementowane, ale jeszcze nieudostępnione do użycia przez aktualny interfejs (pilota)? Co można wyczytać z analizy obwodów drukowanych?
Z obwodów drukowanych dowiemy się m.in jaki procesor oraz moduły komunikacyjne zostały użyte. To z kolei w odniesieniu do modułu Bluetooth powie nam jaki protokół komunikacji należy używać oraz jakie pakiety danych oraz narzędzia do analizy zastosować. Z mojej strony podpowiem iż warto na początku zaznajomić się z samym BT w wersji 4.x, ponieważ część usług ( services) jest określona w standardzie i na nich nie ma potrzeby się skupiać. Ważniejsze są usługi mające status "nieznane" , bo to własnie one są istotą funkcjonowania huba. I tutaj rozpoczyna się swoiste dochodzenie, a jak szybko rozpracujemy urządzenie zależy głównie od intuicji/ doświadczenia, a także niekiedy szczęścia ponieważ czasem projektanci tak zamaskują dane funkcje,że ciężko jest coś wywnioskować. Tak na marginesie powiem,że analizując huba mam wrażenie jakby całość została przygotowana na szybko, aby coś było, a resztę ogarnie się później ;). Nie zapominajmy,że grupą docelową są dzieci. Ale to nic, bo płytka huba ma możliwość wgrywania nowszego oprogramowania więc z pewnością niedługo pojawią się jakieś łatki czy upgrady. Poza tym pracuję nad dokumentacją huba i już niedługo udostępnię ją publicznie, aby łatwiej było tworzyć swoje alternatywne system sterowania.
Dzięki za info.

Tadeusz Brickow
Posty: 14
Rejestracja: 2018-06-18, 11:47
Lokalizacja: Przemyśl
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#70 Post autor: Tadeusz Brickow »

Stelario pisze:Gui z 2 paskami sterujący przód tył silnikiem A i B w czasie rzeczywistym. ;) Żadne wynalazki. Jest taka apka na iOS "boost remote" ale na androida nic nie ma.
Już jest :)
Oto apka do boosta na android. Prosta, ale obsługuje również PUp. Możliwość sterowania silnikami A oraz B osobno lub za pomocą jednego paska. Wersja językowa EN. Standardowo apka darmowa dla użytkowników forum. Forma dystrybucji raczej via mail. Wszelkie uwagi mile widziane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#71 Post autor: Stelario »

Jesteś wielki.

Wysłałem PW. Co do apki to wydaje mi się że te paski powinny być bliżej krawędzi albo chociaż A+b po środku bo jest nie symetrycznie i kciuka zabraknie.;) No ale jak przetestuje to będę wiedział.
Ostatnio zmieniony 2018-08-13, 06:43 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#72 Post autor: M_longer »

Jakie to nowe fajne... nie dość że ma niepasującą wtyczkę, to jeszcze podrożało o 1/3 :)

https://shop.lego.com/pl-PL/Lampka-Power-Functions-8870

https://shop.lego.com/pl-PL/Lampka-LEGO ... -LED-88005

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#73 Post autor: Innos »

W końcu R&D kosztuje niemało. ;) To jak z tą legendą miejską o opracowanym przez NASA za miliony długopisie dzialającym w stanie nieważkości i ołówku radzieckich kosmonautów. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#74 Post autor: M_longer »

Innos pisze:To jak z tą legendą miejską o opracowanym przez NASA za miliony długopisie dzialającym w stanie nieważkości i ołówku radzieckich kosmonautów. :)
Tyle że ołówki powodowały zwarcia.

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#75 Post autor: BJ »

Nie tylko nową wtyczkę, ale też tę kostkę pośrodku przewodu której nie da się teraz elegancko przyczepić...
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

ODPOWIEDZ