[MOC] Terex RH400

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#256 Post autor: Żbik »

Nie śledziłem tego, bo średnio mnie to interesowało 😋 Wiem, że "moja" RH400, to teraz CAT 6090FS:

Obrazek

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#257 Post autor: cody1976 »

Powiem Ci, że próbuje być na bieżąco ale nowe kooperacje, przejmowanie jednej firmy przez drugą, rozpoczęcie produkcji niektórych ładowarek w Chinach (CAT) następuje tak szybko, że też już się w tym pogubiłem.

cody1976

P.S.

Są szanse na jakieś fotki z Alberty ?
Ostatnio zmieniony 2018-08-15, 22:29 przez cody1976, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#258 Post autor: Żbik »

cody1976 pisze:Są szanse na jakieś fotki z Alberty ?
Mam sporo zdjęć i filmów ale nie będę ich stawiał do sieci. Przyjedź kiedyś na wystawę, to pokażę 😎

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#259 Post autor: cody1976 »

Byłem na prawie wszystkich, łącznie z pierwszą która była chyba w W-wie jeśli pamięć mnie nie myli. Filmy mnie nie interesują ale fotki jak najbardziej. Mogę się zrewanżować swoimi, nie wiem ile tego jest chyba kilka lub kilkanaście tysięcy sprzętu budowlanego + większość maszyn pracujących w polskich kopalniach odkrywkowych, w portach, na budowach, hutach itp a propos takie cuda mamy już w Polsce, na osi tylnej opony 51 cali:

Obrazek

cody1976

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#260 Post autor: eric trax »

Żbik pisze:(każdy ząb łyżki składa się z 2 części: mniejszej - ważącej 100 kg; i większej - ważącej 200 kg) - robi to wrażenie. Zdjęcia niestety nie oddają tego jak wielkie to bydlę jest!!!
Mi wystarczy paleta oparta o gąsienicę :D Nie mniej wagi samych zębów robią piorunujące wrażenie...

Ogólnie to gratuluje wycieczki. Jak mniemam wskoczyła na pierwsze miejsce listy urlopowej jak dotąd?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#261 Post autor: Żbik »

Byłem na prawie wszystkich, łącznie z pierwszą która była chyba w W-wie jeśli pamięć mnie nie myli.
Pierwsza była w Kielcach, w 2006 roku 😎 Ale zbaczamy za bardzo z tematu...
Jak mniemam wskoczyła na pierwsze miejsce listy urlopowej jak dotąd?
Walczy z Emerald Lake... 😁

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#262 Post autor: legosamigos »

Żbik pisze:...Niestety maszyna jest już wyłączona z produkcji i czekając na nabywcę pokrywa się rdzą... Szkoda :(
Albo na złomiarzy, jeśli nikt nie kupi tej maszyny :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#263 Post autor: cody1976 »

Tam chyba nie ma złomiarzy, chyba że sam potniesz i dostarczysz na złom. O dziwo w Polsce w niektórych regionach też rdzewieją stare elektryczne koparki Śkoda bez żadnego zabezpieczenia. Chętnych na cięcie i szabrowanie nie ma.

cody1976

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#264 Post autor: M_longer »

cody1976 pisze:O dziwo w Polsce w niektórych regionach też rdzewieją stare elektryczne koparki Śkoda bez żadnego zabezpieczenia
Fajne są?

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#265 Post autor: cody1976 »

Bardzo fajne, mniej więcej takie. Nie wiem czy gdzieś jest jakaś na chodzie:

Obrazek

cody1976

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#266 Post autor: Bricksley »

cody1976 pisze:Powiem Ci, że próbuje być na bieżąco ale nowe kooperacje, przejmowanie jednej firmy przez drugą, rozpoczęcie produkcji niektórych ładowarek w Chinach (CAT) następuje tak szybko, że też już się w tym pogubiłem.
Zauważ że takie Volvo wchodząc na rynek wozideł sztywnoramowych zakończyło u siebie produkcję koparko-ładowarek. Ciekawe rzeczy też w JCB które weszło/wchodzi na rynek mobilnych wozideł i terenowych podnośników nożycowych. Co zaś rozpoczęcia produkcji niektórych modeli w Chinach to jest w tym pewna metoda i sposób, który ostatnio zauważyli producenci aut. Niejedna wiodąca firma otwiera swoje odziały (a w zasadzie samodzielne fabryki) w Azji, tudzież Rosji - produkcja na miejscu pozwala znacznie obniżyć koszty produkcji a więc i produktu końcowego celem zdobycia nowych rynków. Choć w przypadku producentów sprzętu budowlanego na rynki poza USA czy Europą czekają inne wyzwania wobec warunków pracy, eksploatacji maszyn czy samych klientów. Ale to na PW już coby nie zaśmiecać wątku ;)
Żbik pisze: cody1976 napisał/a:
Są szanse na jakieś fotki z Alberty ?
Mam sporo zdjęć i filmów ale nie będę ich stawiał do sieci.
A czemu? Sam bym chętnie trochę fotek kopalni i sprzętu obejrzał... Żeby nie było to sam coś tam posiadam zdjęć i sprzętu i coś na kopalniach.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#267 Post autor: Żbik »

A temu, że nie wszystko jest do publikacji. Jest sporo materiałów w internecie, wystarczy poszukać...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2cjJN8Y ... e=youtu.be[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2018-08-17, 20:28 przez Żbik, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#268 Post autor: Bricksley »

A temu, że nie wszystko jest do publikacji. Jest sporo materiałów w internecie, wystarczy poszukać...
Ja wiem ze wiele jest, ale wiem że inaczej jak samemu się porobi fotki ogólne itd. Jak coś na fotce ciekawego się trafi, niekoniecznie te najbardziej znane maszyny - ot inżynier lubi wszystko dokładnie zawsze obejrzeć, a nóż coś ciekawego dojrzy :P Nie mniej koniec OT ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#269 Post autor: Żbik »

Widzę, że wersję polską już wykasowali, więc tylko w języku wyspiarskim:


Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#270 Post autor: szarikm »

Żbik pisze:Zdjęcia niestety nie oddają tego jak wielkie to bydlę jest!!!
Oddają, oddają - jedynie wrażenia takiego nie ma :)
Zdjęcia pokazujących ogrom konstrukcji, to zdjęcia m.in na którym normalnie wchodzicie pod wieżę czy jedno ogniwo gąsienicy na europalecie.
A właśnie, teraz dopiero na to wpadłem - w tej kopalni to czym tam pachnie? Ropą?

Jeśli chodzi o duże konstrukcje to ja się mogę pochwalić zdjęciami zamku w Malborku lub przycumowanego wycieczkowca MSC Orchestra z Panamy :)
cody1976,
....hutach itp a propos takie cuda mamy już w Polsce, na osi tylnej opony 51 cali:
Obrazek
ooooo! Gdzie to tak się wozi szlakę w Polsce?

ODPOWIEDZ