Łączenie siłowników pneumatycznych 11L

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

Łączenie siłowników pneumatycznych 11L

#1 Post autor: noniusz »

Witajcie,

Nie przypominam sobie takiego tematu u nas na forum, zagranicznych nie śledzę - pytanie czy i jak łączycie nowe siłowniki pneumatyczne 11L?

Na początku pochwalę się, że udało mi się wycelować na BL w jednym ze sklepów PL dobrze znane obejmy siłowników za nieco ponad 16 PLN / szt.
Obrazek

I w zasadzie po dokonaniu zakupu zacząłem się zastanawiać, czy ta inwestycja była potrzebna, zacząłem kombinować i zbudowałem coś takiego:
Obrazek Obrazek Obrazek

Czy ktoś testował coś podobnego pod obciążeniem? Połączenie obu siłowników opiera się głównie na cienkim liftarmie osadzonym na wejściach węży. Dodatkowo z obu stron siłowniki są spięte bracketem.
Przymierzam się do nowego MOC-a, gdzie będę potrzebował łączyć ze sobą siłowniki.
"przewaga" prezentowanego rozwiązania jest taka, że oba siłowniki mieszczą się w szerokości 2 studów (fabryczne obejmy to 3 study).

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#2 Post autor: JAREMA. »

noniusz, dobry patent, cienki liftram możesz dać też 6 będzie wtedy też o oczko wysunięty na drugi siłownik. Mam pytanie, czy da się te brackety skierować oba w stronę liftrama i spiąć tile 2x2 ? jest na to miejsce ? myślę że mogło by posłużyć jako dodatkowe wzmocnienie zajmując tyle samo miejsca, nie jestem tylko pewien jak brackety będą trzymać wtedy siłownik, czy się "nie rozejdą".

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#3 Post autor: noniusz »

Bracketów nie da się niestety ze sobą spiąć bo brakuje wysokości pół płytki natomiast z tym liftarmem 6s to dobry pomysł i tak mnie naprowadził na ciekawe rozwiązanie - w miarę kompaktowe i wszystkie elementy są ze sobą spięte, wygląda solidnie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: JAREMA. »

Te nowe jest świetne, na pewno wykorzystam gdybym potrzebował, nie jestem pewien czy nie ma takich łączników czarnych dłuższych o jeszcze studa.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Motyw z łączeniem króćców już się przewijał w czasach tych łączników z 8421 - to samo ryzyko, urwanie któregoś. Przy czym tutaj nawet większe, bo siłownik dłuższy to i dźwignia dłuższa.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Corrado »

Łączenie wygląda dość karkołomnie. Nie polecałbym tego zaimplementować. Lepszym pomysłem byłoby zbudowanie czegoś mniej estetycznego ale trzymającego siłownik za obudowę.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#7 Post autor: noniusz »

Corrado pisze:Lepszym pomysłem byłoby zbudowanie czegoś mniej estetycznego ale trzymającego siłownik za obudowę.
No tutaj bardziej zastanawiam się, czy jest szansa na mocne / stabilne połączenie obu siłowników nie wychodząc poza obrys szerokości 2 studów. To o czym piszesz załatwiają "fabryczne" obejmy, tyle, że nie są tanie i całkowita szerokość to min. 3 study.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#8 Post autor: JAREMA. »

To o czym piszesz załatwiają "fabryczne" obejmy, tyle, że nie są tanie i całkowita szerokość to min. 3 study.
A te obejmy pasują do nowych siłowników? Myślałem że one się nie składały na V2

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#9 Post autor: noniusz »

JAREMA pisze:A te obejmy pasują do nowych siłowników? Myślałem że one się nie składały na V2
No niby pasują, ale dużo też jest w tym "na słowo honoru", a siłowniki ostatecznie też mniej lub bardziej opierają się na wejściu na węże:
Obrazek Obrazek

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Corrado »

noniusz pisze:
Corrado pisze:Lepszym pomysłem byłoby zbudowanie czegoś mniej estetycznego ale trzymającego siłownik za obudowę.
No tutaj bardziej zastanawiam się, czy jest szansa na mocne / stabilne połączenie obu siłowników nie wychodząc poza obrys szerokości 2 studów. To o czym piszesz załatwiają "fabryczne" obejmy, tyle, że nie są tanie i całkowita szerokość to min. 3 study.
Zdaję sobie sprawę jednak nie wiem jaki budżet chcesz na to przeznaczyć.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Sorry, że odkopuję temat, ale znalazłem właśnie taki temat na EB. Nie wiem czy połączenie tych dwóch siłowników jest mocne, ale temat jest

https://www.eurobricks.com/forum/index. ... nd-to-end/
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ