[MOC] Small piece of Lego City

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

[MOC] Small piece of Lego City

#1 Post autor: Kloss »

Uznawszy, że mam już dość elementów by zbudować coś większego niż 16tkę przystąpiłem do działania. Od najwcześniejszych lat najbliższe były mi klimaty City więc z niemałym zapałem począłem budować mały fragment mojego Lego-miasta.
Obrazek
Obrazek

Budynek wzniesiony z cegieł w kolorze Dark Red to salon ze sportowymi autami topowej marki. Najnowszy model ustawiony jest na obrotowym podeście. Ponieważ budynek przerobiony został ze starej postindustrialnej hali jego fasada nie jest zbytnio urozmaicona. Na uwagę zasługują trzy świetliki w dachu dzięki którym światło słoneczne oświetla auta wewnątrz hali. Pokaźny fragment bocznej ściany stanowią drzwi przez które można do salonu wprowadzać nowe auta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mniejszy budynek sąsiadujący z salonem samochodowym skład się z dwóch pięter. Na parterze znaleźć można małą kawiarenkę, na piętrze zaś niewielkie mieszkanie dla singla.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Podstawa ma wymiary 64x48

Więcej zdjęć znajduje się w galerii.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#2 Post autor: bart_ilo »

Fajnie wyglada! Będzie na głównej wystawie?

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#3 Post autor: Afick »

Budowa drogi z takich płytek jest pewnie droższa niż zakup "drogowego" baseplate. Ale nie ma tego efektu :) bardzo fajnie :)

Na dachu przydałby sie jakis detal - wentylator komin może klimatyzator :). A może "ogród" na dachu :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo ładne przedmieścia Ci wyszły. Tak jak zauważył kolega, brakuje detali na dachu. Antena, piorunochron, rynna, a może właz?
Coś sobie wybierz:) Poza tym odczuwam brak matki natury: ptaszka, kotka lub samego gniazdka.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#5 Post autor: Kloss »

Dziękuje za pozytywny odbiór!
Zgadza się, taka droga pewnie wyjdzie drożej, ale akurat mam kilkaset cegiełek 1x2 DBG z BOPa, a baseplatów z drogą nie mam wcale.
Co do dachu to się zgodzę, pokombinuje coś jeszcze z detalami! Jeśli zaś chodzi o zwierzaki, to mamy tam 2 psy i 2 koty. Zaraz poszukam zdjęcia na którym je widać i dorzucę :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

glaz_pimpur pisze: Poza tym odczuwam brak matki natury: ptaszka, kotka lub samego gniazdka.
Kloss pisze:Jeśli zaś chodzi o zwierzaki, to mamy tam 2 psy i 2 koty
Nadal chodzi mi o dachy:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#7 Post autor: Stelario »

Jak rozumiem ta droga jest z Bricków 1x2? Te platey pod spód dałeś żeby trzymało wysokość czy żeby było równiej? Droga jest ładna ale droga :), przy małej ilości klocków to by mi było szkoda tak budować bo można by z tego jeszcze jeden domek postawić.

Bardzo ładne zdobienia okien w zielonym domku.
Jak będziesz miał kiedyś więcej klocków dark red to zmień zdobienie nad drzwiami. ;) Albo dorób daszek, szyld.
Ostatnio zmieniony 2018-08-19, 19:28 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

ODPOWIEDZ