[MOC] Szafa. TA szafa.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
parsom
Posty: 147
Rejestracja: 2017-01-25, 10:07
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Szafa. TA szafa.

#1 Post autor: parsom »

Pod koniec listopada pomyślałem sobie, że machnę na szybko świąteczną scenkę z faunem itp. Początkowy pomysł uległ zmianie już następnego poranka. Szczerze mówiąc nie pamiętam już co miałem zrobione przed świętami, ale całość nabrała wyglądu zbliżonego do końcowego gdzieś pod koniec stycznia. Potem zaczęło się kupowanie brakujących klocków i kombinowanie z kilkoma drobiazgami, z których część ostatecznie odpuściłem (porzucenie początkowych pomysłów i dostrzeżenie, że są nietrafione, zbędne czy nawet szkodliwe uważam za swój sukces i cenną życiową lekcję). I tym sposobem prawie całkowicie pozbyłem się już brązowych klocków, a do tego mam dwie szuflady klockowego złomu do posortowania (wiele zestawów padło w słusznej sprawie).
Potem jeszcze dość długo męczyłem się ze zdjęciami, ale w końcu się poddałem i pokazuję co mam. Dodatkowe oświetlenie dokupię, ale może jednak przy następnym projekcie.

Przyszalałem i wrzuciłem to na Ideas (nie będę ukrywał, że pomysł wrzucenia na Ideas pojawił się pod wpływem alkoholu - nie była to jednak wódka): https://ideas.lego.com/projects/c03edd3 ... 741878dbfc

Zacznijmy od filmu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gQYsSxqPiL8[/youtube]

I kilka zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć na flickrze:https://flic.kr/s/aHsmjrpnNR
Ostatnio zmieniony 2018-08-22, 16:18 przez parsom, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Powiem że mi by sama szafa wystarczyła. Wygląda naprawdę super. A to co jest w środku to już jakaś inna bajka (z Narnii pewnie;)).
Wygląda bardzo ładnie a w dodatku się wszystko kręci.
Pełen profesjonalizm. Gratuluję.

Co do ideas to proponuję podmienić pierwszą fote. Na jakaś z otwartymi drzwiami bo o ile szafa ładna to 10k ludzi może nie zachęcić.
Ostatnio zmieniony 2018-08-21, 16:30 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Bardzo ładne. Ogromne brawa. Masz szansę. Chociaż nie wiem jak tam u nich teraz z licencjami.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#4 Post autor: nisiia »

Przepiękne! Też zbudowałam scenkę z Narnii, ale przy tej szafie to popierdółka jakaś ;)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Majstersztyk. Przepiękną praca. Jestem pod wielkim wrażeniem :)

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Major »

Znakomita! Brawo!

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: --pg-- »

Bardzo oryginalny MOC, a takie ogląda się z niekłamaną przyjemnością - do końca trzymasz w niepewności, co znajduje się w lewej szufladzie. Zachwycam się już samym dopracowanym wyglądem szafy. Takie MOC-e na korbkę z maksymalnie dopieszczonym wyglądem z klocków systemowych to działka Jasona Allemanna (znanego również jako JK Brickworks) i moim zdaniem twoja konstrukcja w niczym nie ustępuje jego konstrukcjom. Brawo!

tomasz
Posty: 22
Rejestracja: 2011-08-11, 23:33
Lokalizacja: Lublin

#8 Post autor: tomasz »

Wspaniały. Dawno żaden MOC ni zrobił na mnie takiego wrażenia. Świetnie dobrane figurki, ten detal z Lwem na drzwiach, super drzewa.
Ile tam jest klocków, tak z grubsza licząc?

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Ojek »

Wsparcie na Ideas udzielone!

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#10 Post autor: JAREMA. »

Fantastyczny moc, od razu pomyślałem o pracach JK Brickworks a to duży komplement, Sama szafa jest bardzo ładnie wykończona, mechanizm w środku dodaje atrakcyjności, masz mój głos na ideas, ambitny projekt warty wsparcia :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Normalnie magiczna szafa :) Like`a już posłałem. Myślałem, że ta lewa szuflada się nie otwiera, bo dopiero pod koniec pokazałeś, że jest schowkiem na wszystkie postacie z szafy. Gratuluję udanego MOCa. Spokojnie szafa mogła by stanąć obok szopek noworocznych
Ostatnio zmieniony 2018-08-22, 09:32 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#12 Post autor: Vlado »

Fantastyczna praca.
Szafa jest pięknie wykończona. Bardzo mi się podobają zawiasy i zdobienie z koła.

Powodzenia na ideas, jednak wątpię że uda się zebrać 10k głosów.
Obym się mylił! :)
No nie wiem...

parsom
Posty: 147
Rejestracja: 2017-01-25, 10:07
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: parsom »

Dzięki za wsparcie i za komplementy (prawie się czerwienię)!
Stelario pisze: Co do ideas to proponuję podmienić pierwszą fote. Na jakaś z otwartymi drzwiami bo o ile szafa ładna to 10k ludzi może nie zachęcić.
Chyba się już nie da. Specjalnie jako pierwsze zdjęcie wrzuciłem kolaż, żeby pokazać też inne ujęcia, ale skończyło się tak, że wszędzie wyświetla tylko jego część. Ja nie wiem, kto tam u nich za informatyka robi.
tomasz pisze:Ile tam jest klocków, tak z grubsza licząc?
Koło 2000. Tak plus minus. Nawet próbowałem liczyć, ale jednak teraz to już raczej przybliżona ilość. Jakby się przyłożyć, to można nawet zejść o jakieś 10-20%.
legosamigos pisze:Spokojnie szafa mogła by stanąć obok szopek noworocznych
Słusznie. Postawię sobie koło tej: viewtopic.php?t=29066
Vlado pisze: Powodzenia na ideas, jednak wątpię że uda się zebrać 10k głosów.
Obym się mylił! :)
Nie budowałem tego z przeznaczeniem na Ideas, dopiero potem przyszło mi to do głowy. Ale obserwacja kilku projektów którym kibicuję również napawa mnie pesymizmem. Niestety Ideas skupia w sobie wiele wad "mediów społecznościowych".

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#14 Post autor: Stelario »

No mi jak wyszukuje to pojawia się tylko góra kolarzu i mam samą szafę.
Co do podmieniania głównego zdjęcia to nie wiem czy się da bo raptem jedną idee wrzucałem. Ale wiem że ludzie robili jakoś uaktualnienia i przerabiali konstrukcje według sugestii z komentarzy.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#15 Post autor: Falcrum »

Jellyeater pisze:Bardzo ładne. Ogromne brawa. Masz szansę. Chociaż nie wiem jak tam u nich teraz z licencjami.
Mnie się zdaje, że Lego kategorycznie zabroniło jakichkolwiek licencji, nie tylko Marvela, DC czy SW.
Pierwsze zdjęcie rzeczywiście trzeba podmienić, po wejściu na stronę główną od niechcenia kliknąłem w odnośnik do Twojej pracy, a szkoda, gdyż zawartość zdecydowanie okazała się godna uwagi.
Z całej pracy najbardziej podobają mi się choinki - widziałem bardziej skomplikowane twory, ale Twoje zdecydowanie lepiej komponują się z resztą pracy. Scena z Tumnusem pięknie przedstawiona, wróciło wspomnienie, jak mając 4 lata widziałem film w kinie. Niestety, gorzej jest w przypadku królowej, mogłeś bardziej postarać się z saniami, zaprzęgu już się nie czepiam, bo rozumiem, że miejsca mało. Mimo to gromkie brawa.
Ostatnio zmieniony 2018-08-23, 14:41 przez Falcrum, łącznie zmieniany 1 raz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ