MMW - Mini Model Wystawowy

29.06-01.07.2018
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#106 Post autor: Mateusz92 »

BHs pisze:Informacyjnie - w teorii są wszystkie klocki (a 200 lub x pomnożone per lot).
Jedno odstępstwo kolorystyczne - zamiast grilli dark orange są orange. Koloru pasującego nie ma w bieżącej ofercie elementów. Jutro powoli zaczynamy z córką działać w kwestii pakowania.
Tyle czasu spędziłem przy instrukcji, a nie zauważyłem grilli dark orange (myślałem, że to reddish brown). Gdybym wiedział to od razu bym Ci pisał, że są niedostępne (sam nie tak dawno poszukiwałem ich ponieważ były w zestawach z 2003 i 2004 roku).

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#107 Post autor: BHs »

Spoko Mateusz, jest ok :).
Gotowy pierwszy egzemplarz pokazowo-testowy:
Obrazek
I linia produkcyjna.
Obrazek
Muszę tylko zerknąć czy mam dość odpowiednich strunowców. Weryfikacja gotowych modeli pewnie będzie robiona jak to Lego robi - wagowo :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#108 Post autor: Żbik »

BHs pisze:Informacyjnie - w teorii są wszystkie klocki (a 200 lub x pomnożone per lot).
Jedno odstępstwo kolorystyczne - zamiast grilli dark orange są orange. Koloru pasującego nie ma w bieżącej ofercie elementów. Jutro powoli zaczynamy z córką działać w kwestii pakowania.
Super. Doślę woreczki strunowe, co?

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#109 Post autor: BHs »

Żbik pisze:Super. Doślę woreczki strunowe, co?
Woreczki załatwię. Mam hurtownię tychże na trasie do roboty. Kosztować to będzie tyle co wysyłka, więc operacja z punktu widzenia ekonomii niezasadna. Poza tym muszę się też do sortowania LUGBulka nieco przygotować.
Próbowałem załatwić sprawę swoim zapasem, ale fajne woreczki co mam - klocki wejdą, ale gorzej ze złożoną na 4 kartką A4.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jetboy

#110 Post autor: Jetboy »

BHs pisze:
Żbik pisze:Super. Doślę woreczki strunowe, co?
Woreczki załatwię. Mam hurtownię tychże na trasie do roboty. Kosztować to będzie tyle co wysyłka, więc operacja z punktu widzenia ekonomii niezasadna. Poza tym muszę się też do sortowania LUGBulka nieco przygotować.
Próbowałem załatwić sprawę swoim zapasem, ale fajne woreczki co mam - klocki wejdą, ale gorzej ze złożoną na 4 kartką A4.
Lugpolowego lugbulka tez sortujesz?

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#111 Post autor: BHs »

Jetboy pisze:
BHs pisze:
Żbik pisze:Super. Doślę woreczki strunowe, co?
Woreczki załatwię. Mam hurtownię tychże na trasie do roboty. Kosztować to będzie tyle co wysyłka, więc operacja z punktu widzenia ekonomii niezasadna. Poza tym muszę się też do sortowania LUGBulka nieco przygotować.
Próbowałem załatwić sprawę swoim zapasem, ale fajne woreczki co mam - klocki wejdą, ale gorzej ze złożoną na 4 kartką A4.
Lugpolowego lugbulka tez sortujesz?
Nie, skąd ten pomysł?
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#112 Post autor: Żbik »

Próbowałem załatwić sprawę swoim zapasem, ale fajne woreczki co mam - klocki wejdą, ale gorzej ze złożoną na 4 kartką A4.
To ważne, bo instrukcje muszą wejść. Daj znać ile zapłacisz, to zwrócimy z kasy klubowej.

Jetboy

#113 Post autor: Jetboy »

BHs pisze:
Jetboy pisze: Lugpolowego lugbulka tez sortujesz?
Nie, skąd ten pomysł?
Piszesz na LUGPOLu przy okazji sortowanie klocków na MMW o przygotowaniu do sortowania LUGBULKa, można wysnuć wniosek że ten LUGBULK też LUGPOLowy. Przy Twojej aktywności nie było by to niemożliwe :)

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#114 Post autor: BHs »

Jetboy pisze:
BHs pisze:
Jetboy pisze: Lugpolowego lugbulka tez sortujesz?
Nie, skąd ten pomysł?
Piszesz na LUGPOLu przy okazji sortowanie klocków na MMW o przygotowaniu do sortowania LUGBULKa, można wysnuć wniosek że ten LUGBULK też LUGPOLowy. Przy Twojej aktywności nie było by to niemożliwe :)
Tiaaa :). Ale kręgosłup by mi wysiadł :). A sygnały ostrzegawcze niestety już daje :/, muszę skombinować sobie bardziej ergonomiczne krzesło. Dlatego też przy MMW posiłkuję się tzw. (płatną) pomocą nieletnich. Z czego córa wczoraj zrobiła pierwszych 12 szt., może do końca wakacji przerobi całość.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#115 Post autor: Afick »

BHs pisze:
Jetboy pisze:
BHs pisze:Nie, skąd ten pomysł?
Piszesz na LUGPOLu przy okazji sortowanie klocków na MMW o przygotowaniu do sortowania LUGBULKa, można wysnuć wniosek że ten LUGBULK też LUGPOLowy. Przy Twojej aktywności nie było by to niemożliwe :)
Tiaaa :). Ale kręgosłup by mi wysiadł :). A sygnały ostrzegawcze niestety już daje :/, muszę skombinować sobie bardziej ergonomiczne krzesło. Dlatego też przy MMW posiłkuję się tzw. (płatną) pomocą nieletnich. Z czego córa wczoraj zrobiła pierwszych 12 szt., może do końca wakacji przerobi całość.
Jeśli mogę polecić - najtansze z tego to DX Racer ~700-800zl :) mam od 2 lat i jestem turbo zadowolony. Praca siedząca :)

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#116 Post autor: Mlody »

Szkoda tych kolorków ale pałacyk wygląda kozacko ;)
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#117 Post autor: BHs »

Afick pisze:Jeśli mogę polecić - najtansze z tego to DX Racer ~700-800zl :) mam od 2 lat i jestem turbo zadowolony. Praca siedząca :)
Dzięki, muszę się zastanowić :). Pewnie będę szukał czegoś w ten deseń.
Małe podsumowanie - wszystkie modele zrobione. Teoretycznie, sądząc po ilości zużytych woreczków, wyszłoby 198, ale dam znać jak worki przejdą kontrolę jakości (ważenie) połączone z liczeniem. Ale to po weekendzie, na razie finalizuję inny pilny projekt klockowy.
Generalnie, zakładając że zestawy zostały dobrze przygotowane, widać duże rozbieżności w ilości elementów przysłanych. Dołożyłem do modeli na tyle, na ile było to możliwe - czyli do końca zapasu dark blue technic bricków 1x2 (bo tych nie mam). Najbardziej brakło "groszków" tan, ale były też duże ubytki w tile'ach dark tan 1x3. Potem w ruch poszły płytki 2x4 dark blue i coś tam jeszcze. Z kolei zostało kilka tanowych klocków, 3 zielone płytki (które z racji dużej wagi czyli małej tolerancji błędu przy dużej ilości powinny się zgadzać z zamówieniem) i kilka czarnych barów, reszta w ilościach błędu wagowo-statystycznego.
Mlody pisze:Szkoda tych kolorków ale pałacyk wygląda kozacko ;)
Ładnie wyszedł :). Zrobiłem wersję też z dark red (kolor bliski a dostępny) ale jednak z orange wygląda ładniej. Idealnego koloru nie utrafisz :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#118 Post autor: BHs »

KONIEC!
Obrazek
Wyszło ok. 196 modeli, choć liczenie worków wyślizgujących się z rąk łatwe nie jest.
Co do weryfikacji to skuteczność oceniam na 90%, najczęściej było +/-1 tile 1x2 trans clear (często się sklejały), musiałem też dołożyć groszków tan i 5 tile'i 1x3 dark tan. No i zdarzył się worek gdzie były dwa pałace :)))). Bliźnięta syjamskie :).
A w jednym był pająk. Żywy. Nie pytajcie i módlcie się, aby podobny okaz nie trafił do jakiegoś worka który był ok wagowo :P.
I jeszcze jedno zdjęcie z procesu produkcji:
Obrazek
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#119 Post autor: Jellyeater »

Podziwiam logistykę. Świetna robota.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ