[MOC] Valiant Tank

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#16 Post autor: pit »

Tak, dwa te mniejsze silniki PF spokojnie zmieściłyby się we wnętrzu.
One mają chyba 6 kropek długości?!
Wystarczyłoby doprowadzić napęd do zębatek "napinających" gąsienice.
Jak słusznie zauważył Sariel, problem byłby z pojemnikiem na baterie.
Jak już, to raczej myślałem o zasileniu czołgu starszymi silnikami 74123 (czy ileś tam) i sterować go przez kabel.
Ale to jest wątek o innym czołgu... :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

Po pierwsze, wierz mi na słowo że o wiele fajniej buduje się czołg za którym nie ciągną się żadne kable :)
Po drugie, silniki PF zmieściłyby się bez problemu, mają wymiary 6x3x3 study, ale wymagałyby redukcji bo są szybsze niż PF XL i z przełożeniem 1:1 zamieniłyby Twój czołg w odrzutowiec :)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#18 Post autor: Pietruch »

Sariel pisze:Po pierwsze, wierz mi na słowo że o wiele fajniej buduje się czołg za którym nie ciągną się żadne kable
Nie tylko czołgi. :)
Jak bardzo mi brakuje sterowania przez IR pneumatyką. :( Sariel... ?! :D
Battery box jest duży, ale bez przesady. W końcu możemy zapomnieć o krowim module RC.
Ostatnio zmieniony 2007-10-29, 22:06 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#19 Post autor: pit »

Sariel pisze:Po pierwsze, wierz mi na słowo że o wiele fajniej buduje się czołg za którym nie ciągną się żadne kable :)
Tak myślę. Zresztą kiedyś wstawiłem do mojego mardera silnik, a że miałem wtedy tylko krótki kabel, więc musiałem "latać" za czołgiem zasilaczem (tym do sterowania pociągami). :D
Sariel pisze:Po drugie, silniki PF zmieściłyby się bez problemu, mają wymiary 6x3x3 study, ale wymagałyby redukcji bo są szybsze niż PF XL i z przełożeniem 1:1 zamieniłyby Twój czołg w odrzutowiec :)
I jeździłby szybciej niż prawdziwy (8 km/h) :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Pietruch_15 pisze:Jak bardzo mi brakuje sterowania przez IR pneumatyką. :( Sariel... ?! :D
Obecny! ;)
Ostatnio zmieniony 2007-10-29, 22:15 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#21 Post autor: szarikm »

Sariel, wzorowałeś się na czymś? Nie podoba mi się. Gąsienice od góry nie przykryte? Szarikowi raz dwa, ogon wciągnie ;)
Sariel pisze:Nie mogłem go niestety wykończyć całkowicie w szarościach bo sporą część klocków mam w dźwigu - stąd użycie czerni.
mogłeś chociaż zrobić panterkę biało-szaro-czarną do walk "w terenie zurbanizowanym".

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

Nie wzorowałem się na niczym konkretnym. Gąsienice - nie wiem czy jest obowiązek przykrywać, one mają taki fajny agresywny wygląd że szkoda zasłaniać :) Użycie bieli jakoś nie przyszło mi do głowy, optymalne do kamuflażu zurbanizowanego wydawały mi się DkStone i MdStone, biały to chyba w zimie? :)

ODPOWIEDZ