Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Recenzentów - edycja 2018
Autor Wiadomość
SERVATOR 
VIP


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2013
Wpisy: 3145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-12, 10:11   Liga Recenzentów - edycja 2018

Po pozytywnych efektach dotychczasowych edycji Ligi Recenzentów (rocznie średnio 140 recenzji zgłaszanych przez 20 forumowiczów) Administracja Forum zdecydowała o przeprowadzeniu kolejnej edycji tego konkursu.

Tym samym mam przyjemność ogłosić, że Liga Recenzentów edycja 2018 zostaje rozpoczęta!

Warunki konkursu, w stosunku do edycji w roku 2015 pozostają bez zmian. Szczegółowe warunki określa poniższy Regulamin.


Liga Recenzentów edycja 2018

Uczestnictwo w konkursie
W konkursie będą brały wszystkie wszystkie recenzje i wideorecenzje opublikowane w dziale z recenzjami, spełniające poniższe kryteria:
a) Recenzja
Musi być zgodna ze standardami obowiązującymi na forum, dotyczącymi treści, układu i jakości. Wszystkie wytyczne znajdują się Skróconym poradniku recenzenta, który jest skondensowaną i delikatnie zaktualizowaną wersją poradnika, który na forum jest już od wielu lat.
b) Wideorecenzja
Tu wielkich ograniczeń nie ma. Powinna zawierać podstawowe informacje na temat zestawu, przedstawiać możliwie najwięcej szczegółów i być w jakości pozwalającej na komfortowe zapoznanie się z zestawem. Wymogi przedstawione są w tym temacie.
c) Recenzja serii
Recenzje całych serii również będą brały udział w konkursie jeśli taka recenzja nie będzie czysto teoretyczna. Autor takiej recenzji jest zobowiązany do fizycznego posiadania większości zestawów danej serii i zamieszczania zdjęć swojego autorstwa w recenzji.

Ponadto zarówno recenzje jak i wideorecenzje powinny dotyczyć całych zestawów Lego. Recenzje jedynie fragmentów zestawów (np. figurka będąca częścią większego kompletu) lub produktów innych producentów nie będą uwzględniane w konkursie.

Wszystkie recenzje i wideorecenzje spełniające powyższe kryteria, opublikowane w danym miesiącu, automatycznie zostaną uwzględnione w konkursie. Jeśli autor nie będzie sobie życzył udziału w konkursie może o tym poinformować SERVATORA, bacona lub Jastrzębia.
Jeśli dana recenzja nie będzie spełniała wymogów konkursu autor recenzji zostanie o tym poinformowany przez PW. W przypadku poprawy mankamentów dana recenzja może wziąć udział w konkursie.
Ankieta będzie ogłaszana 5-go dnia następnego miesiąca, aby dać czas na ewentualne poprawki recenzji niezgodnych z wytycznymi. Ilość głosów w ankiecie będzie zależna od ilości recenzji, analogicznie jak w konkursie na MOC miesiąca.

Przebieg konkursu i punktacja
Co miesiąc, za pomocą ankiety, będzie wyłaniana Recenzja Miesiąca. Każdy autor może mieć dowolną liczbę recenzji w danym miesiącu.
1-miejsce w konkursie gwarantuje autorowi, poza wygraniem Recenzji Miesiąca, 10pkt do Ligi
2-miejsce zapewnia autorowi 7pkt
3-miejsce to 5pkt
Wszystkie pozostałe recenzje i opisy serii, które zostały dopuszczone do konkursu, zdobywają 2pkt, a wideorecenzje 1pkt

Po ogłoszeniu wyników ankiety tabela Ligi Recenzentów będzie aktualizowana. Zwycięzca Ligi wyłaniany jest na koniec roku, czyli po wynikach ankiety grudniowej. Recenzje opublikowane w styczniu bieżącego roku biorą już udział w konkursie.

Szczególne sytuacje
Recenzja + wideorecenzja - W przypadku, gdy autor do standardowej recenzji dołoży także wideorecenzję punktacja sumuje się, więc do jego dorobku dopisywane są 3pkt.
Kilka recenzji tego samego zestawu - Dany zestaw może być recenzowany niezależnie przez kilku autorów, każda z recenzji może być punktowana niezależnie.
Dopisanie recenzji modelu alternatywnego - W przypadku wzbogacenia recenzji innego użytkownika o opisanie modelu alternatywnego, autorowi zostaje dopisany 1pkt. Rozszerzenie własnej recenzji o model alternatywny nie skutkuje dodatkową punktacją, gdyż dobra recenzja już na starcie powinna zawierać informacje o modelach alternatywnych :)
Remis - Jeśli na koniec Ligi będzie remis punktowy, wtedy zwycięży ten recenzent, który więcej razy wygrywał w miesięcznych ankietach. W przypadku dalszego remisu zwycięzcą zostanie autor większej liczby recenzji.

Nagrody:

Zgodnie z zapewnieniem ADM będą. :)
_________________
Mój "blożek"
Liga Gorących Szesnastek
 
 
 
Ex3qtor 
VIP
Szkieletofan


Wiek: 34
Dołączył: 01 Lut 2008
Wpisy: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-05, 18:23   

Podsumowując dotychczasowy przebieg Ligi Recenzentów 2018 r.:
Głosowania odbyły się w miesiącach styczniu, lutym i marcu.
W kwietniu 2018 r. została na forum opublikowana jedna recenzja autorstwa SERVATORA - 75884 1968 Ford Mustang Fastback, za którą zostanie nagrodzony 10 punktami, zgodnie z dotychczasowymi zasadami.
W miesiącu maju opublikowana została również jedna recenzja, autorstwa Noriego - 76109 Quantum Realm Explorers, za którą również nagrodzony zostanie 10 punktami.
W lipcu także została opublikowana jedna recenzja, autorstwa M_longera - 42079 Heavy Duty Forklift - również 10 punktów.
W miesiącach czerwcu i sierpniu opublikowanych zostało odpowiednio 3 i 5 recenzji, stosowne tematy do głosowań zostały już założone.

Aktualna klasyfikacja generalna prezentuje się następująco:
M_longer - 25
SERVATOR - 25
MarcinMK - 10
Nori - 10
Alex - 7
Sariel - 7
tbzz - 7

Oczywiście zmieni się jeszcze ona w wyniku głosowań za dwa miesiące. Do końca roku zostały jeszcze 4 miesiące, tak więc daleko jeszcze do przesądzenia i jest jeszcze coś do wygrania.
_________________
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...
Ostatnio zmieniony przez Ex3qtor 2018-09-05, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
Ex3qtor 
VIP
Szkieletofan


Wiek: 34
Dołączył: 01 Lut 2008
Wpisy: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-10, 07:23   

Po przeprowadzeniu głosowań na recenzję czerwca i sierpnia klasyfikacja generalna wygląda następująco:

Sariel - 29
M_longer - 25
SERVATOR - 25
MarcinMK - 10
Mcq - 10
Nori - 10
ost_vegeta_ssj4 - 10
Alex - 7
tbzz - 7
Kubrick - 5

Jak widać, ukształtowała się czołówka, pomiędzy którą róznice punktowe są niewielkie, natomiast w dalszym ciągu istnieje możliwość nawiązania walki - jeszcze 4 miesiące do końca konkursu.
_________________
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...
 
 
 
 
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wpisów
Nie możesz usuwać swoich wpisów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,346 sekundy. Zapytań do SQL: 9