[MOC] TX-225 GAVw Occupier

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#31 Post autor: Stelario »

Kirysowaty pisze:
Stelario pisze:
wierna replika
Za pisanie takich pierdół to powinni dawać warny.
Nie widziałem, żeby ktokolwiek w temacie pisał coś o "wiernej replice", co nie zmienia faktu, że wierną repliką model Falcruma rzeczywiście nie jest.
.
Napisał w temacie zgłoszeniowym na moc miesiąca.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#32 Post autor: Falcrum »

Stelario pisze: Napisał w temacie zgłoszeniowym na moc miesiąca.
Dobrze, gąsienic nie ma, ale i tak nie ma to większego znaczenia, ponieważ w moich planach i tak było zakrycie boków zwałami piasku. Mogę je dobudować, ale co z tego, skoro i tak ich nie będzie widać? W modelu skupiałem tylko na widocznych fragmentach - podczas budowy kamieniczki, nikt nie stawia pod nią fundamentów, ponieważ nie są widoczne dla oka. Z tego samego powodu nie zaopatrzyłem czołgu w gąsienice. Zauważ, że praca nie składa się wyłącznie z pojazdu, ale także winietki, przez co Occupier nie powinien być brany pod uwagę jako osobny twór.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#33 Post autor: Stelario »

Falcrum pisze:
Stelario pisze: Napisał w temacie zgłoszeniowym na moc miesiąca.
Dobrze, gąsienic nie ma, ale i tak nie ma to większego znaczenia, ponieważ w moich planach i tak było zakrycie boków zwałami piasku. Mogę je dobudować, ale co z tego, skoro i tak ich nie będzie widać? W modelu skupiałem tylko na widocznych fragmentach - podczas budowy kamieniczki, nikt nie stawia pod nią fundamentów, ponieważ nie są widoczne dla oka. Z tego samego powodu nie zaopatrzyłem czołgu w gąsienice. Zauważ, że praca nie składa się wyłącznie z pojazdu, ale także winietki, przez co Occupier nie powinien być brany pod uwagę jako osobny twór.
To nie jest czołg, to pojazd opancerzony.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#34 Post autor: Falcrum »

Będąc stricte, masz rację. Sytuację mąci określenie,, hovertank", ale pojazd pełni także funkcję transportera (nieopancerzonego, bo ładunek jest odsłonięty), co rzeczywiście nie pasuje do definicji pojazdu szturmowego.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#35 Post autor: Stelario »

Siejesz zamieszanie większe niż LEGO i Lucasart.
Czy ty zbudowałeś hover tank Lego czy ocuppier ze SW?
Hover tank nie może mieć w ogóle gąsienic. Bo hover oznacza poduszkowiec. ;)
Natomiast ocuppier to nie poduszkowiec tylko pojazd gąsienicowy. Z tego co piszą to do 2016 był poduszkowcem a później został gąsiennicowcem niestety niektórym producentom zabawek to nie przeszkadzało i zrobili zły pojazd.
Czołg to jest raczej tylko z nazwy, bo jeśli to jest oparte na Alvis Stormer to te laserki z boku nie zrobią raczej z pojazdu opancerzonego czołgu.

A pojazd ma ładunek nieopancerzony bo jest flatbedem czyli ma otwartą platformę do przeworzenia.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alvis_Stormer
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Combat_ ... _(Tracked)
http://starwars.wikia.com/wiki/TX-225_G ... sault_tank
Ostatnio zmieniony 2018-09-11, 21:34 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#36 Post autor: Falcrum »

Przewodnik ilustrowany po Łotrze 1 także wspomina o dwóch wersjach czołgu, różniących się tylko rodzajem napędu. Wydaje mi się, że nazwa legowego zestawu to tylko pomyłka/uproszczenie nazwy, by można ją było zapamiętać.
Ostatecznie - zbudowałem pojazd gąsienicowy bez gąsienic :)
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: Taausz »

Pojazd ze SW na gąsienicach blee.... chociaż TIE Crawlerem fajnie się grało w Empire at War.Lepiej bez gąsienic wygląda.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#38 Post autor: Johan »

Taausz pisze:Pojazd ze SW na gąsienicach blee.... chociaż TIE Crawlerem fajnie się grało w Empire at War.Lepiej bez gąsienic wygląda.
Właśnie w EaW nie dali Crawlerów tylko wymyślili coś nowego, TIE Mauler chyba się nazywało.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39 Post autor: SERVATOR »

Twój pojazd bardzo mi się podoba. Widać, że starałeś się dokładnie odzwierciedlić wiele elementów filmowego pierwowzoru. W niektórych może faktycznie nieco przekombinowałeś ale na pewno nie psuje to końcowego efektu... Czołg (czy jakkolwiek inaczej się go nazwie), dla mnie jest na 5-tkę. :)
Super karabin maszynowy. Całkiem zgrabna scenka, choć nie do końca przekonuje mnie podstawka. Nie wiem czy na płaskim BP nie byłoby lepiej.
A co do konkursu na MOC Miesiąca to się nie przejmuj. Miałeś wyjątkowo liczną, wysoką jakościowo i różnorodną konkurencję, co często się nie zdarza. Był m.in. i świetny Technic i model MT i modular. Tak czy siak wykonałeś kawał świetnej roboty i ciągnij temat dalej. Może rozbudujesz tę scenę?

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#40 Post autor: Hobbit »

No, Falcrum! Wiele razy na wystawach go widziałem, ale nie w tym wydaniu! Wszystko rewelacyjne!
Hobbit

ODPOWIEDZ