Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] TX-225 GAVw Occupier
Autor Wiadomość
Stelario 
VIP

Wpisy: 1473
Wysłany: 2018-09-11, 12:21   

Kirysowaty napisał/a:
Stelario napisał/a:
Cytat:
wierna replika

Za pisanie takich pierdół to powinni dawać warny.

Nie widziałem, żeby ktokolwiek w temacie pisał coś o "wiernej replice", co nie zmienia faktu, że wierną repliką model Falcruma rzeczywiście nie jest.
.

Napisał w temacie zgłoszeniowym na moc miesiąca.

Falcrum 
Żółtodziób

Wpisy: 238
Wysłany: 2018-09-11, 12:33   

Stelario napisał/a:

Dobrze, gąsienic nie ma, ale i tak nie ma to większego znaczenia, ponieważ w moich planach i tak było zakrycie boków zwałami piasku. Mogę je dobudować, ale co z tego, skoro i tak ich nie będzie widać? W modelu skupiałem tylko na widocznych fragmentach - podczas budowy kamieniczki, nikt nie stawia pod nią fundamentów, ponieważ nie są widoczne dla oka. Z tego samego powodu nie zaopatrzyłem czołgu w gąsienice. Zauważ, że praca nie składa się wyłącznie z pojazdu, ale także winietki, przez co Occupier nie powinien być brany pod uwagę jako osobny twór.

Stelario 
VIP

Wysłany: 2018-09-11, 13:15   

Falcrum napisał/a:
Stelario napisał/a:

Dobrze, gąsienic nie ma, ale i tak nie ma to większego znaczenia, ponieważ w moich planach i tak było zakrycie boków zwałami piasku. Mogę je dobudować, ale co z tego, skoro i tak ich nie będzie widać? W modelu skupiałem tylko na widocznych fragmentach - podczas budowy kamieniczki, nikt nie stawia pod nią fundamentów, ponieważ nie są widoczne dla oka. Z tego samego powodu nie zaopatrzyłem czołgu w gąsienice. Zauważ, że praca nie składa się wyłącznie z pojazdu, ale także winietki, przez co Occupier nie powinien być brany pod uwagę jako osobny twór.

To nie jest czołg, to pojazd opancerzony.

Falcrum 
Żółtodziób

Wysłany: 2018-09-11, 18:29   

Będąc stricte, masz rację. Sytuację mąci określenie,, hovertank", ale pojazd pełni także funkcję transportera (nieopancerzonego, bo ładunek jest odsłonięty), co rzeczywiście nie pasuje do definicji pojazdu szturmowego.

Stelario 
VIP

Wysłany: 2018-09-11, 18:59   

Siejesz zamieszanie większe niż LEGO i Lucasart.
Czy ty zbudowałeś hover tank Lego czy ocuppier ze SW?
Hover tank nie może mieć w ogóle gąsienic. Bo hover oznacza poduszkowiec. ;)
Natomiast ocuppier to nie poduszkowiec tylko pojazd gąsienicowy. Z tego co piszą to do 2016 był poduszkowcem a później został gąsiennicowcem niestety niektórym producentom zabawek to nie przeszkadzało i zrobili zły pojazd.
Czołg to jest raczej tylko z nazwy, bo jeśli to jest oparte na Alvis Stormer to te laserki z boku nie zrobią raczej z pojazdu opancerzonego czołgu.

A pojazd ma ładunek nieopancerzony bo jest flatbedem czyli ma otwartą platformę do przeworzenia.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alvis_Stormer
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Combat_Vehicle_Reconnaissance_(Tracked)
http://starwars.wikia.com...at_assault_tank
Ostatnio zmieniony przez REX 2018-09-11, 21:34, w całości zmieniany 2 razy  

Falcrum 
Żółtodziób

Wysłany: 2018-09-12, 19:13   

Przewodnik ilustrowany po Łotrze 1 także wspomina o dwóch wersjach czołgu, różniących się tylko rodzajem napędu. Wydaje mi się, że nazwa legowego zestawu to tylko pomyłka/uproszczenie nazwy, by można ją było zapamiętać.
Ostatecznie - zbudowałem pojazd gąsienicowy bez gąsienic :)

Taausz 
VIP

Wpisy: 325
Wysłany: 2018-09-12, 19:50   

Pojazd ze SW na gąsienicach blee.... chociaż TIE Crawlerem fajnie się grało w Empire at War.Lepiej bez gąsienic wygląda.

Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym

Wpisy: 669
Wysłany: 2018-09-13, 16:21   

Taausz napisał/a:
Pojazd ze SW na gąsienicach blee.... chociaż TIE Crawlerem fajnie się grało w Empire at War.Lepiej bez gąsienic wygląda.

Właśnie w EaW nie dali Crawlerów tylko wymyślili coś nowego, TIE Mauler chyba się nazywało.

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3126
Wysłany: 2018-09-13, 17:23   

Twój pojazd bardzo mi się podoba. Widać, że starałeś się dokładnie odzwierciedlić wiele elementów filmowego pierwowzoru. W niektórych może faktycznie nieco przekombinowałeś ale na pewno nie psuje to końcowego efektu... Czołg (czy jakkolwiek inaczej się go nazwie), dla mnie jest na 5-tkę. :)
Super karabin maszynowy. Całkiem zgrabna scenka, choć nie do końca przekonuje mnie podstawka. Nie wiem czy na płaskim BP nie byłoby lepiej.
A co do konkursu na MOC Miesiąca to się nie przejmuj. Miałeś wyjątkowo liczną, wysoką jakościowo i różnorodną konkurencję, co często się nie zdarza. Był m.in. i świetny Technic i model MT i modular. Tak czy siak wykonałeś kawał świetnej roboty i ciągnij temat dalej. Może rozbudujesz tę scenę?

Hobbit 

Wpisy: 171
Wysłany: 2018-09-20, 19:24   

No, Falcrum! Wiele razy na wystawach go widziałem, ale nie w tym wydaniu! Wszystko rewelacyjne!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu