[MOC] Lancia Delta Integrale

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Porsche96
Posty: 90
Rejestracja: 2014-06-24, 21:01
Lokalizacja: Chodzież
brickshelf: Porsche96

 

[MOC] Lancia Delta Integrale

#1 Post autor: Porsche96 »

Lancia Delta Integrale

Obrazek

Dane techniczne

Skala 1:14
Dł. 37s / szer. 19s / wys. 13s (54/23,5/13,5 cm)
Waga: 1050 g
Zawieszenie przód: brak
Zawieszenie tył: brak
Napęd AWD

Funkcje
Jazda - 3L
Skręt - Servo

Dzisiaj chciałbym zaprezentować Lancię Delta Integrale. Oryginał chyba każdy zna, w latach swojej świetności Lancia wygrała wiele rajdów. Występowało kilka wersji Integrale: od drogowych dla „przeciętnego” Kowalskiego po wyczynowe potwory wygrywające wyścigi. Ten model to zwykła wersja, którą rzadko można spotkać na drogach. Moim głównym celem było zbudowanie małego, szybkiego pojazdu, który dawałby sporo frajdy.

Konstrukcja modelu nie jest skomplikowana. Napęd jest realizowany za pomocą 3L. Tył jest napędzany 2L z przełożeniem 1:3, zasilany przez Battery Box 8878 (napięcie 7,2V) i wieżę V2, a przód za pomocą jednej Lki z przełożeniem 2,15, zasilanej przez Battery Box 8800 (napięcie 9V) i wieżę V1. Inne przełożenie z przodu wynika z zastosowania dyferencjału. Różnicę jaka z tego wynika zrekompensowałem przez zastosowanie BB o różnych napięciach i użycie odbiorników V1 i V2. Za skręt (z systemem Ackermanna) odpowiada Servo.

Obrazek


Zdjęcia

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Galeria


Zachęcam do obserwowania mojego świeżego konta na Instagramie 😊

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Zacznijmy może od pozytywów, bo podobno za bardzo narzekam.
Bardzo zwinny model, szkoda że tak nisko zawieszony bo gubi koła ;)
Fajnie że udało się zmieścić napęd 4x4 w stosunkowo małym autku.

A teraz wygląd. Delta ma baaardzo charakterystyczne nadkola, których u Ciebie brakuje. Chociaż z drugiej strony, jedyna opcja by oddać ich kształt to klocki systemowe, których się tu nie uświadczy, bo to typowy Technic.
Ogólnie wydaje mi się że całe nadwozie jest zbyt nisko nad podłożem.

Awatar użytkownika
Porsche96
Posty: 90
Rejestracja: 2014-06-24, 21:01
Lokalizacja: Chodzież
brickshelf: Porsche96

 

#3 Post autor: Porsche96 »

Dzięki :) Błotniki starałem się odwzorować za pomocą soft axli, klocki systemowe na pewno lepiej by oddały kształt, ale model trochę by też przytył.
Jest nisko zawieszony, bo chciałem, żeby podwozie było na jednym poziomie - Lki wystają studa poniżej osi koła.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#4 Post autor: Kubrick »

M_longer pisze: szkoda że tak nisko zawieszony
M_longer pisze:Ogólnie wydaje mi się że całe nadwozie jest zbyt nisko nad podłożem.
Weź, wyjdź!
Samochód o tak sportowym charakterze musi mieć na asfalt odpowiednie nastawy zawieszenia. Tu jest w porządku.
M_longer pisze:Delta ma baaardzo charakterystyczne nadkola, których u Ciebie brakuje
Z tyłu jest jakiś zaczątek - możesz trochę rozwinąć patent z tym giętkim cosiem, którego nigdy nie umiem sensownie nazwać, a patrząc z góry lekko nieśmiało, ale podkreśla poszerzenie.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ