[MOC] Posąg Świętowida

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
parsom
Posty: 147
Rejestracja: 2017-01-25, 10:07
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: parsom »

Jellyeater pisze:Gdybym Cię nie znał, to bym pomyślał, że masz jakiś kompleks. :-D
Aż tak dobrze się znacie?
SZAFA kontratakuje

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#17 Post autor: BHs »

parsom pisze:
Jellyeater pisze:Gdybym Cię nie znał, to bym pomyślał, że masz jakiś kompleks. :-D
Aż tak dobrze się znacie?
No niejedną wystawę klocków się już opiło w życiu. Ale bez podtekstów proszę :].
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Taausz »

Cytuję po ostatniej wystawie "Nie, nie będę budował już nic dużego, nie mam do tego nerwów..." jednak masz i wyszło całkiem całkiem.Bardzo prosta konstrukcja ale liczy się przede wszystkim pomysł na wykonanie.
I kto by pomyślał, że mieliśmy polskie totemy.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#19 Post autor: Stelario »

Taausz pisze:I kto by pomyślał, że mieliśmy polskie totemy.
Silverbrick i każdy uczeń podstawówki. ;]
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Mateusz92 »

Teoretycznie konstrukcja bardzo prosta, ale bardzo mi się podoba. Świetny pomysł, że totem Świętowida (chciałem napisać Światowida - klocki dla dzieci, a jakie pouczające :) ) będzie jednocześnie modelem jak i drogowskazem do wystawy na Falkonie. Dobre oznakowanie to podstawa! :D Zdjęcia bardzo urokliwe, szczególnie te ze składania darów.

bear1984
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-25, 10:11
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: bear1984 »

Świetna praca:) a więc to tutaj podziały się te wszystkie klocki z fortów z dzikiego zachodu:)
ile to klockogodzin pochłonęło to nie chce pytać nawet, noi faktycznie - jak ktoś niechcący trąci ten posąg to finał może być nieciekawy;)

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#22 Post autor: BHs »

bear1984 pisze:(...)a więc to tutaj podziały się te wszystkie klocki z fortów z dzikiego zachodu:)
Eeee gdzież tam. Tylko jakieś 5% ich produkcji :P.
Natomiast z przerażeniem stwierdzam, że wypstrykałem się z tile 2x2 reddish brown. Albo mam gdzieś jakiś zapomniany worek, albo za dużo poszło, albo mam ich za mało. I zaczęło się kombinowanie...
bear1984 pisze:ile to klockogodzin pochłonęło to nie chce pytać nawet, noi faktycznie - jak ktoś niechcący trąci ten posąg to finał może być nieciekawy;)
A zaskoczę Was - wcale nie tak dużo - pół dnia i dwie noce budowania. Do tego należy doliczyć ze 3-4 godziny w LDD i jakąś godzinę na przygotowanie materiału.
No i dzisiejsza noc od 21.00. Wstępne efekty - jeden woj, 3 postacie które wg jednej teorii kosmologii słowiańskiej przynależą do świata podziemnego (umarłych), dwa słowiańskie słońca (zwane też kołowrotem, nie mylić ze swastyką) oraz jeden koń, co wygląda bardziej na krowę (do poprawki). Jako że Panie lubią kolory, to będzie trochę więcej złotego + polskie barwy narodowe.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-10-09, 00:14 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Insomnia »

Masz rozmach :)

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#24 Post autor: BHs »

Insomnia pisze:Masz rozmach :)
Który muszę wyhamować :). Ale zanim to się stanie - kończę symbole słowiańskie - Swarzyca kruszwicka Obrazek, Ręce Boga Obrazek,
symbol Peruna Obrazek
oraz kolejną po Swarzycy słowiańską swastykę (tu wpisaną w Ręce Boga Obrazek.
Swoją drogą, to że swastyka była i jest bardzo popularnym symbolem było oczywiste. Do dzisiaj pamiętam karteczki wyjaśniające w schronisku przy Morskim Oku, że symbol hackenkreuza znajdujący się na poręczach schodów jest z lat 20-tych i w żaden sposób nie nawiązuje do symbolu nazizmu. Ale że była powszechnie wykorzystywana m.in. także przez wojsko polskie dwudziestolecia międzywojennego... no cóż, przy okazji budowania i można poszerzyć swoją wiedzę :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#25 Post autor: BHs »

I dołożone:
ObrazekObrazekObrazek
Szkoda że sesja nie w plenerze i w pośpiechu, ale cóż - efekt na żywca w piątek.
Przy okazji miałem możliwość przetestowania wymiany battery boxa, bo stary zostawiłem załączony ze słabymi aku, wymiana okazała się bezproblemowa. W tej chwili załadowane są też słabsze baterie, ale szykuję nowy komplet. W teorii nowe naładowane aku powinny wytrzymać ok. 60h świecenia, a w praktyce zobaczymy.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ