[MOC] Prom Międzyplanetarny "Walkiria"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
czekoladowyboss

[MOC] Prom Międzyplanetarny "Walkiria"

#1 Post autor: czekoladowyboss »

Witam,

W ten szczególny Dzień chciałbym zaprezentować mojego nowego MOCa. A jest nim...

Prom Międzyplanetarny "Walkiria"

BTT, Etap VI, zlecenie 22.

Obrazek

I znów za duży i za mało szczegółowy :) Im dłużej myślałem nad ogólną koncepcją, tym bardziej skłaniałem się do zbudowania czegoś o konstrukcji Prometheusa... Moim celem było zbudwanie jak największej jednostki, zużywając jak najmniej deficytowych tilesów. Konstrukcja należy do typu: "aby wymienić jeden głupi klocek w środku kadłuba, trzeba roz... ebrać pół statku" ;) Nazwa Walkiria nie została zangielszczona, gdyż chciałem wykorzystać odwrócone logo Mtrona, służące za literkę W :) Proszę o komentarze i wszelkie uwagi :)

***
Rok 2150. Czas ekspansji Rasy Ludzkiej na pobliskie planety i nasilających się, zuchwałych ataków Rebeliantów. Rozwit kolonii Ludzkich na Marsie, i co za tym idzie niewiarygodne zwiększenie zapotrzebowania na przewozy ludzi i towarów na trasie Ziemia - Mars zmusza do stosowania coraz bardziej ekstremalnych rozwiązań. Należy do nich m.in. ciągłe zwiększanie rozmiarów jednostek transportowych. W tych okolicznościach powstaje "Walkiria", prekursor wielkopojemnych promów szerokokadłubowych. Szerokość jego kadłuba sięga 70m! Pozwala to na wygospodarowanie w jego przepastnym wnętrzu przeszło 4000 miejsc mieszkalnych, 3 hangarów do przewozu mniejszych jednostek oraz kilku ładowni. Wielkość promu, a zwłaszcza szerokość wyklucza zawijanie do większości terminali portowych na Marsie (wciąż za słaba infrastruktura, w porównaniu do lawinowego przyrostu ludności). Dlatego jednostkę wyposażono w szereg różnej wielkości kapsuł, umożliwiająch sprawne za- i wyokrętowanie pasażerów i załogi. Wraz z 4 przycumowanymi do burt motorówkami pełnią one również rolę "szalup ratunkowych".
Do dobrego tonu w tych niebezpiecznych czasach należy wyposażanie cywilnych statków w lekkie uzbrojenie plazmowe, więc i tak duża jednostka jak Walkiria, nie mogła się bez niego obejść. W skład jego wchodzą 2 średnie działa plazmowe i 16 lekkich działek. Służą głównie do rozbijania meteorów, znajdujących się na kursie statku, a mogących mu zagrozić. Oczywiście są nieocenione również w udaremnianiu coraz częstszych ataków Rebeliantów, dodatkowo dodają statku charakteru :) Acha, i jeszcze jedno. Barwy statku - niebieska i czerwona symbolizują połączenie regularnym szlakiem transportowym obu planet - Błękitnej Ziemii i Czerwonego Marsa.


rok budowy: 2150
długość: 370 m
szerokość: 180 m
długość kadłuba: 290 m
szerokość kadłuba: 70 m
miejsca: 4240 osób
załoga: 1011 osób
uzbrojenie: 2 średnie działa plazmowe, 16 lekkich działek plazmowych
napęd: 2 silniki marszowe, 2 pomocnicze, 12 manewrowych, 4 reaktory termojądrowe
przenoszone środki transportowe/ratunkowe:
8 kapsuł 260 - osobowych
8 kapsuł 220 - osobowych
4 kapsuły 25 - osobowe
4 motorówki 340 - osobowe
hangary: 3

***
Do rzeczy:

skala: 1 stud = 5 m
długość: 74 studs = 370 m
szerokość: 36 studs = 180 m
długość kadłuba: 58 studs = 290 m
szerokość kadłuba: 14 studs = 70 m
masa: 1,12 kg
technika budowy: SNOT

Zdjęcia:
Napęd: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]
Uzbrojenie: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ]
Hangary: [ 1 ] [ 2 ]
Mostek: [ 1 ] [ 2 ]
Kapsuły & motorówki: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]
Ogólnie: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]

A cała galeria jest TUTAJ.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 18:10 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#2 Post autor: martinbb »

Ale Ci się dostanie :D

Jest wielki! :D Nawet ja nie mogę sobie pozwolić na budowę takiego kolosa...
Ale do sedna sprawy :)

Bardzo, ale to bardzo ładnie się prezentuje (szczególnie na stojaczku), wygląda na mocnego zawodnika (chyba nawet za mocnego jak na prom, prędzej jak pancernik), nie przejmowałbym się tym że przypomina poprzednika - każdy ma swój styl ;)

Za silniki Ci się znów oberwie - za słabe w stosunku do reszty okrętu, choć jest poprawa :D
Do uzbrojenia nie mam zastrzeżeń, po prostu jest ;) (swoją drogą sporo tego jak na zwykłym promie ;) )

Detale powoli do stają się lepsze, jesteś na dobrej drodze :) BTW. Bardzo ładne hangary, spód okrętu i pomysł z odwróconą M ;)

Wady? Hmmm... Kapsuły i "motorówki" mogły by być lepsze, choć w tej skali to nie takie proste.... No tak wielki okręt potrzebuje jednak większej ilości detali... ale jak już pisałem, to przyjdzie z czasem...

Ufff... przepraszam za długi wywód ;)
Inspired by NavySEALs

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

No, no... Duży jest. Bardzo duży :)
Szkoda, że naklejki tym razem różnią się od klocków kolorem - w Prometheusie widać było sam biały napis ;)
Bardzo fajnie ci wyszły te anteny na mostku.
A do czego służą te wszechobecne czarne główki minifigów?

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo mi się podoba, tylko moim zdaniem wygląda bardziej na okret wojenny niż transportowy ;)
A do czego służą te wszechobecne czarne główki minifigów?
Mnie też to zastanawia :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#5 Post autor: martinbb »

Jak by panowie patrzyli na numeracje zdjęć to by wiedzieli że czarne główki minifigów to kapsuły ;)
Inspired by NavySEALs

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

To one mają numerki? Ja myślałem, że to odbicia światła na klockach :P

czekoladowyboss

#7 Post autor: czekoladowyboss »

Dzięki za odpowiedzi
A do czego służą te wszechobecne czarne główki minifigów?
Ejj, nie czytaliście opisu :PPP
pkowalcz pisze:naklejki tym razem różnią się od klocków kolorem
Nie wiem czemu tak wyszło, kolor powinien być ten sam. Albo tusz się kończy w drukarce, albo Corel coś namieszał :co:
martinbb pisze:Za silniki Ci się znów oberwie - za słabe w stosunku do reszty okrętu
Ale rekompensują to ilością - 16, no i świecące dekle poszły w odstawkę :)
martinbb pisze:Nawet ja nie mogę sobie pozwolić na budowę takiego kolosa...
Nieprawda, już sobie pozwoliłeś, Terrestrial jest dłuższy :)
martinbb pisze:No tak wielki okręt potrzebuje jednak większej ilości detali...
Następnym razem postaram się zbudować coś mniejszego, a bardziej szczegółowego :)
Ostatnio zmieniony 2007-11-02, 14:01 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ