[MOC] Imperialna baza z Escape II

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Imperialna baza z Escape II

#1 Post autor: Kalais »

Obrazek

Jak pewnie już wiecie prowadzę zbiórkę na rzecz animacji LEGO Star Wars - Escape 2. Link znajdziecie gdzieś niżej. Baza imperialna została zbudowana na potrzeby tegoż to filmu i jest jedną z wielu scenerii, które się w nim pojawią.

Zazwyczaj plany filmowe buduje się trochę inaczej od zwykłych MOCy, często są dostosowane tylko do konkretnego ujęcia i zieją pustką z większości stron. Tutaj jednak, ze względu na fabułę i specyfikę scen, które planuję nakręcić zbudowałem to bardziej klasycznie. Dodatkowym bodźcem była chęć pokazania makiety na wystawie Pixel Heaven 2018, gdzie organizator chciał dużo Star Warsów. Dzięki wystawie dobudowałem parę rzeczy (głównie "wygładzenie" krawędzi, wykończenie wzniesienia z tyłu itp.), które nie będą widoczne w filmie, ale bez nich praca by się gorzej prezentowała na żywo.

Jeśli chcecie zobaczyć jak minifigi biegają po tej makiecie w niesamowitych scenach akcji to zapraszam do wspierania projektu filmowego na Indiegogo.
Link: https://www.indiegogo.com/projects/esca ... x/19488479#/

Można w zamian dostać sporo ciekawych rzeczy, jak choćby instrukcje do statków z tej makiety (i paru innych). Najtańsze wsparcie to zaledwie 1 USD, można je wpłacić z polskiej karty, nie ma za to dodatkowych opłat. 1 dolar w chwili gdy piszę tego posta to tylko 3,76zł. Nie jest to duża kwota, a każda pomoc się przyda.

Mały teaser animacji, nakręcony w tej bazie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XHAh4d-sGw0[/youtube]

I zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania na blogu Kalaisa:
[MOC] Imperialna baza - Bricks Treasure - LEGO® Blog (http://bricks.kalais.net/pl/post80)

Zdjęcia z budowy i inne ciekawostki zawsze na:
Instagram | Facebook | Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładna baza! Świetne jest to stanowisko z monitorami na pochylonych slopach. No i w ogóle ładne pomieszczenia.. Niejeden chłopczyk byłby przeszczęśliwy, gdyby mógł przy takiej bazie aranżować swoje bitwy legowe.. Zresztą, sam bym się pobawił.. :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Te wraki są strasznie ortogonalni ułożone. Jak spod ekierki... Nie wiem czy jak coś spada to tak równo. :-) Ludki też prostopadle. :-)

Dwa ostatnie zdjęcia mają mega klimat.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: mw »

baza robi piekielne wrażenie - cudo - wnętrza perfekcyjne, chciałbym zobaczyć ją na żywo :)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

Robi świetne wrażenie, bardzo dobre zdjęcia. Szkoda, że jeszcze trochę czasu zanim będę to mógł w realu obejrzeć. Mam nadzieję, że to na jakąś wystawę weźmiesz :)

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Kalais »

Dzięki za komentarze.
@Szygalew haha, no baza zachęca do zabawy, testowanie scen jest wyjątkowo przyjemne na tej makiecie. Już się złapałem na tym, że jak nagrywałem lądowanie statku to wydawałem dźwięki typu "siuuuuu" ;)

@mw @Mestari
Trzeba było wpadać na Pixel Heaven, co roku jest tam extra klimat i to jedna z moich ulubionych wystaw. Wystawiałem tam tego MOCa. Poza LEGO są zawsze też inne ciekawostki. W tym roku były np. kapitalne modele "filmowe" Star Wars braci Kulesza (tu trochę zdjęć wrzuciłem). No i pojawili się twórcy klasycznych dla mnie gier z dzieciństwa - Flashback i Another World. Mega geekowska impreza :)
Teraz to już raczej tylko u mnie w domu do obejrzenia, jak coś to zapraszam :)

ODPOWIEDZ