Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Muzeum Dinozaurów
Autor Wiadomość
Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1178
Wysłany: 2018-12-01, 04:47   [MOC] Muzeum Dinozaurów

Witam wszystkich.
Ostatnio mam sporo wolnego czasu, więc postanowiłem go maksymalnie wykorzystać na nasze kochane hobby.
Powstał więc o to taki budynek, zajmuję 3 BP. Mam nadzieję, że się wam spodoba.
Zapraszam serdecznie do oglądania i komentowania.

1

2

3

4

5

6

7

9

GALERIA.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1867
Wysłany: 2018-12-01, 05:39   

Wygląda to nadal na nieskończone jakieś takie. Ta elewacja na pierwszy rzut oka wygląda jak z technic bricków. Te czarne kropki znaczy się. Finezji w tym niewiele. BH's pokazał jak budować muzea... A potem jak je odbudowywać nawet. Bądź jak BH's.

--pg-- 
VIP

Wpisy: 134
Wysłany: 2018-12-01, 06:47   

Jeżeli chodzi o czarne kropki, to kwestia gustu, czy się będzie podobało. Chyba każdy autor budynku stara się w jakiś sposób fasadę urozmaicić. Mi nie przeszkadzają.

Na pewno wielkość pracy była dobrą decyzją. Ze względu na bogate wyposażenie w większości kamieniczek miejsca jest niewiele, a gdy autor się rozpędzi w dekorowaniu wnętrz, zdarza się, że ludzik musi przechodzić bokiem, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków. W muzeach zazwyczaj w każdej sali lub przed większym eksponatem organizuje się tyle wolnej przestrzeni, aby grupa osób razem z przewodnikiem zmieściła się, mogąc podziwiać eksponat i słuchać opowieści przewodnika. U Ciebie przestrzeni nie brakuje. Może wypadałoby ukraść żonie z przedszkola grupę dzieci, dołożyć przewodnika i zapełnić część sali.

Z jednej strony wiem i rozumiem, że model jest przygotowany na wystawę, stąd tyle szyb, z drugiej strony zadaję sobie pytanie, jaki jest sens wchodzenia do muzeum, gdy wszystko widać z ulicy. Niemniej, gratuluję pracy, całość wygląda przyjemnie.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1245
Wysłany: 2018-12-01, 07:41   

Cytat:
zadaję sobie pytanie, jaki jest sens wchodzenia do muzeum, gdy wszystko widać z ulicy.

To było pierwsze, co mi przyszło do głowy.
Sam budynek przypomina mi opuszczoną elektrownię wodną w Wakagawie w Japonii. Może trzeba im podpowiedzieć, żeby zrobili tam muzeum?

Stelario 
VIP

Wpisy: 1506
Wysłany: 2018-12-01, 09:21   

Może strefa bilotowa jest przed wejściem na teren. ;)

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3146
Wysłany: 2018-12-01, 12:06   

Pisałem Ci w wątku WIPów miasteczka co JA bym tu zmienił (wyższa a węższa zabudowa, tylko plejt pomiędzy szybami) ale też podoba mi się to co TY zrobiłeś. Dzieciakom na wystawach będzie pewnie podobało się bardziej niż niejedna bardzo wysmakowana i przebogata w detale kamieniczka. Ogólnie fajnie, że dużo budujesz!
Pomysł -pg- z wycieczką dzieciaków wart rozważenia.

Tylko tego pterodaktyla słabo widać, a szkoda...

Hegemon 
Zbieracz kolekcjoner

Wpisy: 271
Wysłany: 2018-12-01, 12:07   

Jak masz jajka to możesz zrobić gablotki. Coś jak skamieniałe jaka dinozaurów. Może jakiś szkielecik albo fragmenty kości? Tych kości mi tu brakuje.

Moja kolekcja LEGO

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2316
Wysłany: 2018-12-01, 12:11   

Fajny temat na muzeum - można skutecznie wykorzystać legowe dinozaury.
Zgadzam się, że rozmach budynku jest uzasadniony i nie wskazuje na jakąś megalomanię jak czasem bywa z wielkimi konstrukcjami.

Mnie też denerwują te czarne kropki na fasadzie. Ale dużo bardziej denerwuje mnie pomarańczowo-czarna podłoga.
Jak dla mnie lepsza byłaby biała/tan/dk tan na całej powierzchni.
Tak żeby cokoły i eksponaty z nią kontrastowały.

Fajnie, że jest sklepik i dziewczynka mogła zabrać dinozaura na wynos : o)

Cytat:
Tych kości mi tu brakuje.

O, to to - dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony przez Ciamek 2018-12-01, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1893
Wysłany: 2018-12-01, 13:54   

Ciamek napisał/a:

Mnie też denerwują te czarne kropki na fasadzie. Ale dużo bardziej denerwuje mnie pomarańczowo-czarna podłoga.

Ten Pan ma rację! :)
To nie podłoga, to jajecznica. Dałbyś lepiej jakąś stonowaną i ujednoliconą mozaikę. Nie wiem, może część tej jajecznicy to miał być wyodrębniony ciąg komunikacyjny, ale ogólnie to... paw, drodzy państwo, paw! :)

A szkoda, bo budynek - pomijając czarne kropki - całkiem fajny i dobrze, że taki przeszklony, jeśli dzieciaki mają na wystawie zrozumieć, że to muzeum historii naturalnej.

R19Cabrio 

Wpisy: 96
Wysłany: 2018-12-01, 15:13   

Za dużo rzeczy mi się nie podoba, niestety pochwalić nie mogę. Budynek wygląda po ostrzale i nalocie. Od ostrzału są czarne dziury na froncie a po bombach lotniczych są dziury na tylnej ścianie.
Do poprawy wg mnie:
- pomarańczowo-czarna podłoga, oba kolory do wymiany
- czarne kropki na froncie
- trans clear bricki na tylnej ścianie
- dodaj roślinności do środka, dwie palmy to za mało
- brakuje szkieletu dinozaura
- brakuje jaskiniowców

--pg-- 
VIP

Wpisy: 134
Wysłany: 2018-12-01, 15:28   

R19Cabrio napisał/a:
- brakuje jaskiniowców

Może nie mieszajmy różnych okresów z dziejów Ziemi.

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wysłany: 2018-12-01, 15:55   

Jellyeater napisał/a:
Wygląda to nadal na nieskończone jakieś takie. Ta elewacja na pierwszy rzut oka wygląda jak z technic bricków.

Nie wiem jak ty, ale ostatnio byłem u okulisty i z moim wzrokiem jest wszystko w porządku. Proponuje wizytę u dobrego fachowca. Gdzie ty widzisz te podobieństwo do technick bricka?

Jellyeater napisał/a:
BH's pokazał jak budować muzea... A potem jak je odbudowywać nawet. Bądź jak BH's.

Jestem sobą i mam swój styl. Jak chcesz to ty zostań drugim BHS-em. Aczkolwiek jego styl jest niepowtarzalny i przypada mi gustu :)

Jellyeater napisał/a:
Te czarne kropki znaczy się. Finezji w tym niewiele.

Ciamek napisał/a:
Mnie też denerwują te czarne kropki na fasadzie.

dmac napisał/a:
A szkoda, bo budynek - pomijając czarne kropki - całkiem fajny i dobrze, że taki przeszklony.

Mi się te kropki podobają, nawet bardzo... Nie wiem czemu wam nie.
glaz_pimpur napisał/a:
Cytat:
zadaję sobie pytanie, jaki jest sens wchodzenia do muzeum, gdy wszystko widać z ulicy.

To było pierwsze, co mi przyszło do głowy.
Sam budynek przypomina mi opuszczoną elektrownię wodną w Wakagawie w Japonii. Może trzeba im podpowiedzieć, żeby zrobili tam muzeum?

Wstęp jest za darmo. Nie muszą zwiedzający lizać ściany aby pozwiedzać.
A do tego muzeum "W" coś tam możesz zadzwonić, polecieć :P

SERVATOR napisał/a:
Pomysł -pg- z wycieczką dzieciaków wart rozważenia.

Dobry pomysł. Na wystawę wezmę więcej minifigów.

Hegemon napisał/a:
Jak masz jajka to możesz zrobić gablotki.

Myślałem o tym, ale już nie pamiętam czemu zrezygnowałem z tego pomysłu.

Ciamek napisał/a:
Ale dużo bardziej denerwuje mnie pomarańczowo-czarna podłoga.

dmac napisał/a:
Ten Pan ma rację! :)
To nie podłoga, to jajecznica. Dałbyś lepiej jakąś stonowaną i ujednoliconą mozaikę. Nie wiem, może część tej jajecznicy to miał być wyodrębniony ciąg komunikacyjny, ale ogólnie to... paw, drodzy państwo, paw! :)

No może macie rację, ale mi tak ładnie się kontrastuje czarny z pomarańczowym. Z drugiej strony może już mi gust się schrzanił i się zagalopowałem, może :)

R19Cabrio napisał/a:
- brakuje szkieletu dinozaura
- brakuje jaskiniowców

To jest muzeum sztucznych dinozaurów, więc nie ma i nie będzie szkieletów.
A jaskiniowcy..... szkoda gadać. Nie wiesz o czym piszesz kolego. To nie są Flinstonowie.

--pg-- napisał/a:
a pewno wielkość pracy była dobrą decyzją. Ze względu na bogate wyposażenie w większości kamieniczek miejsca jest niewiele, a gdy autor się rozpędzi w dekorowaniu wnętrz, zdarza się, że ludzik musi przechodzić bokiem, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Wielkość pracy definiowały największe Dinusie. Czasami przepych detalami nie służy pracy. W tej sprawie się z tobą zgadzam.

Dziękuje wszystkim razem i z osobna za komentarze.
Ostatnio zmieniony przez Biedrus 2018-12-01, 16:03, w całości zmieniany 2 razy  

eric trax 
VIP
LEGO Farmer :D

Wpisy: 1135
Wysłany: 2018-12-01, 17:49   

Mi za to podoba się rozmach pracy i pomysł na budynek. Faktycznie trochę to wszystko pstrokate. Gdyby przednią ścianę dać całą w tanie a nie z białym było by lepiej myślę. No i ta podłoga :)

Jak pisał już ktoś wcześniej brakuje szkieletu. Wiem, że łatwo pisać a zbudowanie szkieletu to w zasadzie sztuka i osobny MOC ale masz jeszcze sporo czasu :D
- Grimme Varitron 470 Terra Trac - 5%

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wysłany: 2018-12-01, 19:56   

eric trax napisał/a:
Jak pisał już ktoś wcześniej brakuje szkieletu. Wiem, że łatwo pisać a zbudowanie szkieletu to w zasadzie sztuka i osobny MOC ale masz jeszcze sporo czasu :D

Od początku miałem zamiar wykorzystać gotowe figurki z setów. Zbudowanie takich zwierzaków jak zauważyłeś na pewno nie jest łatwe. Są na forum osoby które by na pewno fajnie odwzorowały i podołały budowie takich dinozaurów, ale nie ja niestety.
A te gotowe są naprawdę fajne, oprócz tego, że kosztują majątek :(
Ostatnio zmieniony przez Biedrus 2018-12-01, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1245
Wysłany: 2018-12-01, 21:55   

Biedrus napisał/a:
Wstęp jest za darmo.
Biedrus napisał/a:
6

To zdjęcie sugeruje coś innego:)

Po za tym przypomniałem sobie "Noc w muzeum". Pasują i jaskiniowcy i faraon i nawet Indianie i amerykańska kawaleria:)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu