[MOC] Muzeum Dinozaurów

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Muzeum Dinozaurów

#1 Post autor: Biedrus »

Witam wszystkich.
Ostatnio mam sporo wolnego czasu, więc postanowiłem go maksymalnie wykorzystać na nasze kochane hobby.
Powstał więc o to taki budynek, zajmuję 3 BP. Mam nadzieję, że się wam spodoba.
Zapraszam serdecznie do oglądania i komentowania.

Obrazek1

Obrazek2

Obrazek3

Obrazek4

Obrazek5

Obrazek6

Obrazek7

Obrazek9

GALERIA.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Wygląda to nadal na nieskończone jakieś takie. Ta elewacja na pierwszy rzut oka wygląda jak z technic bricków. Te czarne kropki znaczy się. Finezji w tym niewiele. BH's pokazał jak budować muzea... A potem jak je odbudowywać nawet. Bądź jak BH's.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: --pg-- »

Jeżeli chodzi o czarne kropki, to kwestia gustu, czy się będzie podobało. Chyba każdy autor budynku stara się w jakiś sposób fasadę urozmaicić. Mi nie przeszkadzają.

Na pewno wielkość pracy była dobrą decyzją. Ze względu na bogate wyposażenie w większości kamieniczek miejsca jest niewiele, a gdy autor się rozpędzi w dekorowaniu wnętrz, zdarza się, że ludzik musi przechodzić bokiem, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków. W muzeach zazwyczaj w każdej sali lub przed większym eksponatem organizuje się tyle wolnej przestrzeni, aby grupa osób razem z przewodnikiem zmieściła się, mogąc podziwiać eksponat i słuchać opowieści przewodnika. U Ciebie przestrzeni nie brakuje. Może wypadałoby ukraść żonie z przedszkola grupę dzieci, dołożyć przewodnika i zapełnić część sali.

Z jednej strony wiem i rozumiem, że model jest przygotowany na wystawę, stąd tyle szyb, z drugiej strony zadaję sobie pytanie, jaki jest sens wchodzenia do muzeum, gdy wszystko widać z ulicy. Niemniej, gratuluję pracy, całość wygląda przyjemnie.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

zadaję sobie pytanie, jaki jest sens wchodzenia do muzeum, gdy wszystko widać z ulicy.
To było pierwsze, co mi przyszło do głowy.
Sam budynek przypomina mi opuszczoną elektrownię wodną w Wakagawie w Japonii. Może trzeba im podpowiedzieć, żeby zrobili tam muzeum?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

Może strefa bilotowa jest przed wejściem na teren. ;)
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Pisałem Ci w wątku WIPów miasteczka co JA bym tu zmienił (wyższa a węższa zabudowa, tylko plejt pomiędzy szybami) ale też podoba mi się to co TY zrobiłeś. Dzieciakom na wystawach będzie pewnie podobało się bardziej niż niejedna bardzo wysmakowana i przebogata w detale kamieniczka. Ogólnie fajnie, że dużo budujesz!
Pomysł -pg- z wycieczką dzieciaków wart rozważenia.

Tylko tego pterodaktyla słabo widać, a szkoda...

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#7 Post autor: Hegemon »

Jak masz jajka to możesz zrobić gablotki. Coś jak skamieniałe jaka dinozaurów. Może jakiś szkielecik albo fragmenty kości? Tych kości mi tu brakuje.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Fajny temat na muzeum - można skutecznie wykorzystać legowe dinozaury.
Zgadzam się, że rozmach budynku jest uzasadniony i nie wskazuje na jakąś megalomanię jak czasem bywa z wielkimi konstrukcjami.

Mnie też denerwują te czarne kropki na fasadzie. Ale dużo bardziej denerwuje mnie pomarańczowo-czarna podłoga.
Jak dla mnie lepsza byłaby biała/tan/dk tan na całej powierzchni.
Tak żeby cokoły i eksponaty z nią kontrastowały.


Fajnie, że jest sklepik i dziewczynka mogła zabrać dinozaura na wynos : o)

Tych kości mi tu brakuje.
O, to to - dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony 2018-12-01, 12:12 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#9 Post autor: dmac »

Ciamek pisze: Mnie też denerwują te czarne kropki na fasadzie. Ale dużo bardziej denerwuje mnie pomarańczowo-czarna podłoga.
Ten Pan ma rację! :)
To nie podłoga, to jajecznica. Dałbyś lepiej jakąś stonowaną i ujednoliconą mozaikę. Nie wiem, może część tej jajecznicy to miał być wyodrębniony ciąg komunikacyjny, ale ogólnie to... paw, drodzy państwo, paw! :)

A szkoda, bo budynek - pomijając czarne kropki - całkiem fajny i dobrze, że taki przeszklony, jeśli dzieciaki mają na wystawie zrozumieć, że to muzeum historii naturalnej.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

R19Cabrio

#10 Post autor: R19Cabrio »

Za dużo rzeczy mi się nie podoba, niestety pochwalić nie mogę. Budynek wygląda po ostrzale i nalocie. Od ostrzału są czarne dziury na froncie a po bombach lotniczych są dziury na tylnej ścianie.
Do poprawy wg mnie:
- pomarańczowo-czarna podłoga, oba kolory do wymiany
- czarne kropki na froncie
- trans clear bricki na tylnej ścianie
- dodaj roślinności do środka, dwie palmy to za mało
- brakuje szkieletu dinozaura
- brakuje jaskiniowców

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#11 Post autor: --pg-- »

R19Cabrio pisze:- brakuje jaskiniowców
Może nie mieszajmy różnych okresów z dziejów Ziemi.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#12 Post autor: Biedrus »

Jellyeater pisze:Wygląda to nadal na nieskończone jakieś takie. Ta elewacja na pierwszy rzut oka wygląda jak z technic bricków.
Nie wiem jak ty, ale ostatnio byłem u okulisty i z moim wzrokiem jest wszystko w porządku. Proponuje wizytę u dobrego fachowca. Gdzie ty widzisz te podobieństwo do technick bricka?
Jellyeater pisze: BH's pokazał jak budować muzea... A potem jak je odbudowywać nawet. Bądź jak BH's.
Jestem sobą i mam swój styl. Jak chcesz to ty zostań drugim BHS-em. Aczkolwiek jego styl jest niepowtarzalny i przypada mi gustu :)
Jellyeater pisze:Te czarne kropki znaczy się. Finezji w tym niewiele.
Ciamek pisze:Mnie też denerwują te czarne kropki na fasadzie.
dmac pisze:A szkoda, bo budynek - pomijając czarne kropki - całkiem fajny i dobrze, że taki przeszklony.
Mi się te kropki podobają, nawet bardzo... Nie wiem czemu wam nie.
glaz_pimpur pisze:
zadaję sobie pytanie, jaki jest sens wchodzenia do muzeum, gdy wszystko widać z ulicy.
To było pierwsze, co mi przyszło do głowy.
Sam budynek przypomina mi opuszczoną elektrownię wodną w Wakagawie w Japonii. Może trzeba im podpowiedzieć, żeby zrobili tam muzeum?
Wstęp jest za darmo. Nie muszą zwiedzający lizać ściany aby pozwiedzać.
A do tego muzeum "W" coś tam możesz zadzwonić, polecieć :P
SERVATOR pisze:Pomysł -pg- z wycieczką dzieciaków wart rozważenia.
Dobry pomysł. Na wystawę wezmę więcej minifigów.
Hegemon pisze:Jak masz jajka to możesz zrobić gablotki.
Myślałem o tym, ale już nie pamiętam czemu zrezygnowałem z tego pomysłu.
Ciamek pisze:Ale dużo bardziej denerwuje mnie pomarańczowo-czarna podłoga.
dmac pisze:Ten Pan ma rację! :)
To nie podłoga, to jajecznica. Dałbyś lepiej jakąś stonowaną i ujednoliconą mozaikę. Nie wiem, może część tej jajecznicy to miał być wyodrębniony ciąg komunikacyjny, ale ogólnie to... paw, drodzy państwo, paw! :)
No może macie rację, ale mi tak ładnie się kontrastuje czarny z pomarańczowym. Z drugiej strony może już mi gust się schrzanił i się zagalopowałem, może :)
R19Cabrio pisze:- brakuje szkieletu dinozaura
- brakuje jaskiniowców
To jest muzeum sztucznych dinozaurów, więc nie ma i nie będzie szkieletów.
A jaskiniowcy..... szkoda gadać. Nie wiesz o czym piszesz kolego. To nie są Flinstonowie.
--pg-- pisze:a pewno wielkość pracy była dobrą decyzją. Ze względu na bogate wyposażenie w większości kamieniczek miejsca jest niewiele, a gdy autor się rozpędzi w dekorowaniu wnętrz, zdarza się, że ludzik musi przechodzić bokiem, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków.
Wielkość pracy definiowały największe Dinusie. Czasami przepych detalami nie służy pracy. W tej sprawie się z tobą zgadzam.

Dziękuje wszystkim razem i z osobna za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2018-12-01, 16:03 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#13 Post autor: eric trax »

Mi za to podoba się rozmach pracy i pomysł na budynek. Faktycznie trochę to wszystko pstrokate. Gdyby przednią ścianę dać całą w tanie a nie z białym było by lepiej myślę. No i ta podłoga :)

Jak pisał już ktoś wcześniej brakuje szkieletu. Wiem, że łatwo pisać a zbudowanie szkieletu to w zasadzie sztuka i osobny MOC ale masz jeszcze sporo czasu :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#14 Post autor: Biedrus »

eric trax pisze:Jak pisał już ktoś wcześniej brakuje szkieletu. Wiem, że łatwo pisać a zbudowanie szkieletu to w zasadzie sztuka i osobny MOC ale masz jeszcze sporo czasu :D
Od początku miałem zamiar wykorzystać gotowe figurki z setów. Zbudowanie takich zwierzaków jak zauważyłeś na pewno nie jest łatwe. Są na forum osoby które by na pewno fajnie odwzorowały i podołały budowie takich dinozaurów, ale nie ja niestety.
A te gotowe są naprawdę fajne, oprócz tego, że kosztują majątek :(
Ostatnio zmieniony 2018-12-01, 19:57 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

Biedrus pisze:Wstęp jest za darmo.
Biedrus pisze:Obrazek6
To zdjęcie sugeruje coś innego:)

Po za tym przypomniałem sobie "Noc w muzeum". Pasują i jaskiniowcy i faraon i nawet Indianie i amerykańska kawaleria:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ