[MOC] Muzeum Dinozaurów

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#46 Post autor: glaz_pimpur »

Może po prostu Biedrus zbyt heroicznie broni swojej konstrukcji, a Żelek zbyt heroicznie w jej kierunku marudzi:)
Dla mnie palmy to dobry kierunek, ale nadal jest ich za mało. Brakuje mi zwłaszcza takich małych, przysadzistych (może pnie z beczek) tak, żeby wypełnić dolną przestrzeń
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#47 Post autor: SERVATOR »

Dla prezentacji na fotkach można napakować w tym MOCu jeszcze sporo.
Dla prezentacji na wystawach, przy zamkniętym dachu tego budynku IMO im więcej w środku detali tym gorzej, bo detali wewnątrz i tak nie będzie widać a przez to nie będą też dobrze wyeksponowane same dinozaury. Już i teraz z zewnątrz nie widać pterodaktyla.

R19Cabrio

#48 Post autor: R19Cabrio »

Jest lepiej :) Zieleń i brak pomarańczowej podłogi uratowały wnętrze. Zmiany pomagają w odbiorze pracy jako muzeum dinozaurów i ich otoczenia. Nawet Trans Clear bricki na tylnej ścianie ładnie wyglądają dzięki roślinom.
Teraz nie pasują jedynie czarne kropki na froncie. Bardzo brzydko wyglądają w zestawieniu z bielą i tan`em. Obróć je o 90 stopni, by nie było widać czarnej kropy. Front będzie wyglądał czysto i majestatycznie, myślę że wyda się większy z czystym frontem.
Skoro zamknięty dach zaciemnia wnętrze to należy je rozświetlić, pod sufitem miejsce na ledy na pewno jest.
Ostatnio zmieniony 2018-12-05, 14:20 przez R19Cabrio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#49 Post autor: Biedrus »

Skoro zamknięty dach zaciemnia wnętrze to należy je rozświetlić, pod sufitem miejsce na ledy na pewno jest.
Miejsce na ledy jest, ale gdzie zasilanie dać? Intersesują mnie tylko koszerne rozwiązania.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#50 Post autor: BHs »

Biedrus pisze:Miejsce na ledy jest, ale gdzie zasilanie dać? Intersesują mnie tylko koszerne rozwiązania.
Battboxa można ukryć pod jakimś większym postumentem, a na nim dla odmiany dać mniejszego dino.
Ale czy nie lepiej będzie wypuścić coś mniej koszernego z LEDów? Poza tym moim zdaniem lepiej dać stałe zasilanie niż battbox + baterie. Ewentualnie battboxa można podpiąć pod zasilacz, jeśli chcesz mieć wyprowadzenie na koszerne LEDy, ale to będzie oznaczało lutowanie w battboxie.
Masz kilka opcji, do Twojego przemyślenia :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#51 Post autor: Stelario »

Jeszce trochę i ten temat będzie dłuższy niż ten o podróbkach.
To białe i tanowe na fasadzie do siebie nie pasuje.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#52 Post autor: Biedrus »

Stelario pisze:Jeszce trochę i ten temat będzie dłuższy niż ten o podróbkach.
To białe i tanowe na fasadzie do siebie nie pasuje.
A ja się patrzę i mi pasuje:)
A co do podświetlania to przemyślę temat. Legowe diody nie robią roboty, poszukam coś na Wishu .Nie lubię używać niekoszernych rozwiązań. Ale może to ma sens:)
Ostatnio zmieniony 2018-12-06, 10:48 przez Biedrus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#53 Post autor: Biedrus »

BHs pisze:
Biedrus pisze:Miejsce na ledy jest, ale gdzie zasilanie dać? Intersesują mnie tylko koszerne rozwiązania.
Battboxa można ukryć pod jakimś większym postumentem, a na nim dla odmiany dać mniejszego dino.
Ale czy nie lepiej będzie wypuścić coś mniej koszernego z LEDów? Poza tym moim zdaniem lepiej dać stałe zasilanie niż battbox + baterie. Ewentualnie battboxa można podpiąć pod zasilacz, jeśli chcesz mieć wyprowadzenie na koszerne LEDy, ale to będzie oznaczało lutowanie w battboxie.
Masz kilka opcji, do Twojego przemyślenia :).
Możesz mi polecić jakąś taśmę led zasilaną na baterie z malusieńkim boxem?
Tak szukam i nic ciekawego nie wpadło do oka. W swoim ostatnim posągu użyłeś czego?
Mógłbym wpuścić stałe zasilanie, ale z tym pewnie będzie problem, chyba.

Przepraszam za double post.
Ostatnio zmieniony 2018-12-06, 20:26 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#54 Post autor: BHs »

Taśmy nie mam.
W posągu były dwa obwody po 4 diody każdy, podpięte pod battboxa w sposób wysoce niekoszernie - tile "marki" Kazi nacięty i wciśnięty pionowo w gniazdo pf, dociskający przewody do styków, całość wzmocniona klejem termicznym. Trochę męczące, ale efekt wytrzymałościowy konstrukcji został osiągnięty.
Można oczywiście zrobić to bardziej profi, lutując wtyczkę pf-ową, ale to oznacza albo cięcie kabli z jakiegoś silnika czy towera (no chyba że ma się spalone takie komponenty), ewentualnie widziałem gdzieś na Alledrogo takie wtyczki z kawałkiem kabla, bodajże 12-15zł / szt. Tyle że w tym konkretnym przypadku brakło trochę mi czasu na zakup.
Z mojego doświadczenia i zasobów, to jeszcze jest alternatywny sposób za pomocą oświetlenia na USB, kwestia znów zasilacza (to nie problem) i rozprowadzenia.
Ostatnio zmieniony 2018-12-06, 20:51 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#55 Post autor: Biedrus »

Dzięki BHs. Spróbuje coś niekoszernego zainstalować, muszę jeszcze przemyśleć co i jak.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#56 Post autor: Biedrus »

Przepraszam za kolejny double post.
Kupiłem dziś takie ustrojstwo i zainstalowałem.


Obrazek

Obrazekak

Obrazekbk

Efekt w świetle dziennym jest taki sobie, niby 30 diod, ale nie jestem do końca zadowolony. Jest lepiej, ale bez cudów.
W całkowitej ciemności jest fajnie, ale po wystawie to się raczej nie chodzi się nocami :P

ODPOWIEDZ