[MOC] Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

#1 Post autor: Toltomeja »

Tym razem opis będzie mniej lakoniczny, niż zazwyczaj. Powód jest prosty - w tę pracę włożyłem wyjątkowo dużo czasu i wysiłku. Szczęśliwie się złożyło, że publikuję ją w roku, gdy AGH obchodzi swoją setną rocznicę.

Przedstawiam model w mikroskali kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie aktualnie studiuję. W naszym gronie mamy co najmniej kilku absolwentów i aktualnych studentów AGH. Mam nadzieję, ze odnajdą tu znajome miejsca. ;)

Zacznijmy od początku...

Faza WIP

Pierwsze budynki powstały w połowie kwietnia. Zacząłem od najbardziej znanego, głównego A0 oraz tego, w którym spędzam najwięcej czasu - D17, Katedry Informatyki. Jako kolejne powstało Centrum Energetyki. Te budynki wyznaczyły mi skalę, której postanowiłem się trzymać już do końca (ok. 1:1250). Okazało się to niemałym wyzwaniem. Tworząc w tej skali, gdy budynki mają po 2 study szerokości, trudno jest dostosować ich wielkość i szczegóły.

Obrazek

W maju kontynuowałem mierzenie poszczególnych budynków i realizowanie ich w formie klockowej. Priorytetem było ich rozmieszczenie. Coraz bardziej dawał się we znaki brak przezroczystych plate'ów (a wkrótce także innych części). Na dodatek AGH postanowiło wybudować sobie nowy budynek dla Katedry Telekomunikacji. Jako że nie był jeszcze gotowy, polegałem na wizualizacjach.

Obrazek

Potem powoli zacząłem wypełniać przestrzeń między budynkami drogami i zielenią. Królował SNOT (Studs Not On Top), szalone konstrukcje z pralek, bracketów i drobnych plate'ów. Na tym etapie konstrukcja była jeszcze bardzo nietrwała, ale wkrótce się to zmieniło. Stale rozbierałem wszystkie segmenty i coś w nich zmieniałem - żeby było ładniej, dokładniej lub stabilniej. Bez wahania mogę powiedzieć, że z większości prototypów pokazanych powyżej nie został "klocek na klocku".

Obrazek

Potem przyszły wakacje. Spędziłem je we Francji, więc była to przymusowa 3-miesięczna przerwa od budowania. Na koniec przyszedł czas na zamówienie brakujących części i dopracowanie fragmentów, z których nie byłem zadowolony. No i prosta czarna podstawka.

Obrazek
(Wersja z mapą)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Pełna galeria na Flickrze

Czy to koniec?

Pomyślałem, że fajnie by było rozszerzyć model na zachód, aż do Miasteczka Studenckiego. Być może kiedyś wrócę do tego pomysłu, jednak na razie odszedł na dalszy plan. Powodów jest kilka: braki w klockach, ograniczone miejsce na biurku (już teraz obrócenie modelu o 180 stopni jest dość ryzykowne) i zbliżające się CCC (w którym chciałbym w tym roku wystawić przynajmniej dwie prace - są już w drodze).

Nie ma co ukrywać - im więcej buduję w mikroskali, tym bardziej mnie to wciąga. Naprawdę trudno było się zatrzymać. Kusi mnie, żeby zbudować przynajmniej część krakowskiego Starego Miasta w tej skali.

I cóż, znacie mnie... Jeśli nikt mnie przed tym nie powstrzyma, niedługo pewnie rozbiorę model. Szkoda żeby się kurzył, a zjadł sporo plate'ów DBG, które są pilnie potrzebne gdzieś indziej. Takie życie. ;)

Miłego oglądania!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Powiem Ci świetnie to wyszło :) Zobaczyć swoją Alma Mater w mikroskali i patrzeć na miejsca w których spędzało się najlepszy czas, choć głównie B2 :) Do tego ta szczegółowość, ciuchcia, czekoladka, rondo ofiar warunków :D

W większej skali można by się pokusić o mikromodele eksponatów porozrzucanych tu i ówdzie po uczelni, ale wtedy to już nie mikroskala a i biurka by Ci brakło ;) Niemniej pomysł na dobudowanie Miasteczka Studenckiego jest wart uwagi - zwłaszcza że dopełnia całości ;)

A i nie zapomnij się pochwalić na FB AGH - na 100 rocznicę idealnie :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jaco3011 »

Ooo, moja uczelnia. Bardzo ładnie ci to wyszło.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#4 Post autor: DARON »

Świetna makieta.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#5 Post autor: meler »

Świetne. Nie trzeba nawet mrużyć oczu by zobaczyć miasteczko w 3D. Kawal roboty by odwzorować teren w klockach. Gratulacje.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#6 Post autor: Biedrus »

Kapitalna mikroskala. Koniecznie dorób miasteczko studenckie i nie burz od razu. Przywieź na jakąś jedną naszą wystawę.
Toltomeja pisze:W naszym gronie mamy co najmniej kilku absolwentów i aktualnych studentów AGH. Mam nadzieję, ze odnajdą tu znajome miejsca. ;)
Łezka wspomnień się zakręciła :)
Bricksley pisze:Zobaczyć swoją Alma Mater w mikroskali i patrzeć na miejsca w których spędzało się najlepszy czas, choć głównie B2 :)

To też mój były główny pawilon. Najwięcej czasu spędziłem u Dziekana prosząc o "warunki" :P
Ostatnio zmieniony 2018-12-11, 11:47 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#7 Post autor: szarikm »

Protestuję - ucięło D8 :( ale, w sumie są za to Slamsy :] haaaa! Tylko "mój" akademik się zmieścił :D haha!!
Toltomeja pisze:W maju kontynuowałem mierzenie poszczególnych budynków i realizowanie ich w formie klockowej.
Jesteś na geodezji? Co roku w maju tabun ludzi robi pomiary :)

Toltomeja, dobrze widzę to ma długość 5BP? Super odwzorowane, patrząc na makietę nie da się pomylić budynków.

Pozmieniało się tam sporo, od moich czasów wybudowano już ze trzy zupełnie nowe budynki.
Bricksley pisze: rondo ofiar warunków :D
Gdzie to jest? Warunkowo to ja byłem raptem 14 dni, więc nie miałem okazji...
Czy na drzewie koło wejścia do Karlika nadal wiszą tenisówki?
Toltomeja pisze:Jeśli nikt mnie przed tym nie powstrzyma, niedługo pewnie rozbiorę model.
Nieeee :( przynajmniej do wystawy - weźmiemy w bezpieczne miejsce na przechowanie :)


...kto nie skacze ten z UJotu, hop hop hop ;)
Ostatnio zmieniony 2018-12-11, 18:10 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

szarikm pisze: Bricksley napisał/a:
rondo ofiar warunków :D
Gdzie to jest? Warunkowo to ja byłem raptem 14 dni, więc nie miałem okazji...
O tu:
Obrazek
:)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#9 Post autor: Toltomeja »

Bricksley pisze:A i nie zapomnij się pochwalić na FB AGH - na 100 rocznicę idealnie :)
Taki właśnie był plan - już to zrobiłem. Niedługo powinno się gdzieś pojawić. ;)
szarikm pisze:Jesteś na geodezji? Co roku w maju tabun ludzi robi pomiary :)
Panie, teraz w internetach nie takie rzeczy da się znaleźć...
Biedrus pisze:Kapitalna mikroskala. Koniecznie dorób miasteczko studenckie i nie burz od razu. Przywieź na jakąś jedną naszą wystawę.
No kusi, kusi żeby tego jeszcze nie burzyć... Ale zaraz wbrew woli zacznę "skubać" części z tego biednego modelu. Może przynajmniej zachowam dokumentację techniczną, żeby być w stanie kiedyś to odbudować.

Podoba mi się ile ludzi z AGH już się tu ujawniło. Jest nas sporo! :)
Ostatnio zmieniony 2018-12-11, 18:51 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jahoo »

+1 :) Pozdrawiam szczególnie B1 :)
GBC!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#11 Post autor: Kubrick »

Jest i lokomotywa! :)
Ale akademików brakuje. I o Lewiatanie na miasteczku nie zapomnij jak już będziesz rozbudowywał to wszystko :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#12 Post autor: Biedrus »

Kubrick pisze:Jest i lokomotywa! :)
Ale akademików brakuje. I o Lewiatanie na miasteczku nie zapomnij jak już będziesz rozbudowywał to wszystko :)
Za moich czasów nie było lokomotywy. Najważniejszy punktem studentów była "świniarnia".
Już od wielu lat nieistniejąca.

Blue_army
Posty: 16
Rejestracja: 2017-05-11, 10:00
Lokalizacja: Brzesko

#13 Post autor: Blue_army »

Biedrus pisze: Za moich czasów nie było lokomotywy. Najważniejszy punktem studentów była "świniarnia".
Już od wielu lat nieistniejąca.
Teraz tam, też pod nazwą Świniarnia jest stołówka

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

Blue_army pisze:Teraz tam, też pod nazwą Świniarnia jest stołówka
Bo to zawsze była stołówka :D
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#15 Post autor: szarikm »

Kubrick pisze:o Lewiatanie
UniMarket? :)

ODPOWIEDZ