[MOC] Lucifer class Vic Viper Drone

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

[MOC] Lucifer class Vic Viper Drone

#1 Post autor: brickmartil »

Witajcie drodzy forumowicze. Popełniłem takie oto dziwadełko. Jest to dron bojowy, który budowałem na Novvember ale ostatecznie opublikowałem go kilka godzin po tym jak listopad dobiegł końca (brak czasu), więc nie liczy się.

Jest to militarny dron zbudowany na planie Vic Vipera. Uzbrojony jest w haubice magnetyczną dalekiego zasięgu strzelającą pętami wolframowymi (taki railgun) i szybkostrzelne działko plazmowe. Tak na prawdę to tylko na niby, bo to plastik ABS;)

Zdjęcia tutaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak wygląda każdy widzi. Chciałem zbudować coś zupełnie inaczej niż zwykle. Pełno tu dziwnych połączeń. Rama skrzydeł opiera się na tych dużych łopatkach helikoptera. Po dwie na skrzydło. Dużo klocków jest po prost wciśniętych na siłę bez fizycznego połączenia. Poblokowałem je tylko wzajemnie małymi nadbudówkami. Końcówki skrzydeł spiąłem gumkami recepturkami. Całość trzyma się zadziwiająco mocno i jest oczywiście ziumowalna.
Ideas are bulletproof

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Lucifer class Vic Viper Drone

#2 Post autor: dmac »

brickmartil pisze:Chciałem zbudować coś zupełnie inaczej niż zwykle.
No to Ci się kompletnie nie udało :D .
To znaczy: może i techniki budowania są tym razem inne, - trudno to dostrzec gołym okiem - ale efekt jest bardzo zbliżony estetycznie do Twoich poprzednich dokonań. Nie wiem, jak to robisz, ale Twoje okręty, najeżone wypustkami we wszystkich kierunkach, wyglądają - o dziwo - realistycznie, przekonująco, groźnie, na swój sposób logicznie. I bardzo mnie cieszy to, że zmiana stylistyczna nie nastąpiła, bo flota rośnie i wkrótce zapewne będziesz miał największy zbiór statków kosmicznych jednej frakcji na świecie :) .

P.S. Jak zwykle dobre zdjęcia!
Ostatnio zmieniony 2018-12-15, 22:38 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: DonBolano »

Fajny dobór kolorków. Mocno przypomina jakąś pszczołę/osę - no ogólnie owada. Miałem tylko problem, żeby ustalić, gdzie jest przód (chyba nadal mam ;) ).
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jaco3011 »

Piękne. Po prostu piękne.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Taausz »

Na bothers już chyba było ,insta obiegło więc wzięcie jest :) Bardzo ciekawy latający wynalazek, nie potrzeba kabiny nie potrzeba nic tylko wyobraźni.Bardzo mi się podoba taki klimat i ten statek.Czekam na kolejne budowle !
Buduję najczęściej oczami...

ODPOWIEDZ