[MOC] Guarded Inn

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Guarded Inn

#1 Post autor: Ciamek »

Dobry wieczór

Oto mój pierwszy po 8 latach MOC na Colossal Castle Contest (CCC XVI).

Przedstawiam pracę pt.: Guarded Inn aka The Bacon House


Obrazek



MOC przedstawia karczmę zbudowaną wokół wieży należącej do ruin starego zamku. Lokal słynie z wieprzowiny w różnej postaci pochodzącej z własnej hodowli. Karczma prowadzi też usługi hotelarskie.

W tej chwili na dziedzińcu widzimy kilku biesiadników, karczmarkę doglądającą pierzącego się świniaka oraz dwie kelnerki dbające o gości. Jedna z nich jest właśnie ordynarnie adorowana przez klienta. Właśnie wjeżdża świeża grupa konsumentów - powracający ze średnio udanej wyprawy wojennej żołdacy wraz ze swym niezbyt rozgarniętym panem.
Po prawej stronie na dole znajduje się czyszczona właśnie stajnia, a wyżej na murze chłopiec udający strażnika (element dekoracji gospody) spożywa swoje honorarium.
Z lewej strony z tyłu karczmarz przygotowuje się do świniobicia, a tymczasem świniokrad próbuje wywabić jedną z dorodnych sztuk z chlewa.


Pomysł i projekt MOCa narodził się jeszcze w lecie. Pomyślałem, że akurat zbuduję go na CCC XVI ale szkoda, że nie przypasował do żadnej z kategorii i zgłoszę do kategorii misc.


BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=576251
Flickr: https://www.flickr.com/photos/pigletcia ... 3196909461

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-12-16, 14:27 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Guarded Inn

#2 Post autor: dmac »

Będę trzymał kciuki za Twój sukces w konkursie, bo praca - jak zawsze - jest zacna :) .
Nie wiem tylko, czy ordynarnie zaleca się ten klient bliżej kelnerek (zagaduje?), czy ten drugi, wymownie machający kiełbasą ;) . Tak czy owak, wszystko jest na miejscu, włącznie z obowiązkowo czerwonym murkiem - bo w końcu to Guarded Inn ;) .

I tradycyjnie już powiem, że zestawy, nawet te naj, naj, najbardziej klasyczne, nie są żadnymi cudami klockowej inżynierii i nie ma powodu, żeby się do nich modlić, ale jedno zadanie wykonały perfekcyjnie: zasiały ziarno w dziecięcej wyobraźni i jeśli w taki sposób ma ono kiełkować na stare lata, jak u Ciebie, Ciamku, to zdecydowanie jestem za :) .

P.S. Zgaduję, że próbowałeś rozmyć cień rzucany przez budowlę na tło, ale zaklinam Cię - zrób to jakoś inaczej, zanim wystawisz swoje dzieło do konkursu, bo obecne rozmycie wręcz utrudnia odbiór pracy!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: DonBolano »

Świetna szczegółowa praca. Jeśli potrzebujesz pomocy z fotkami, to daj znać. Tak jak przedmówca napisał, bardzo źle tło wygląda.
Ostatnio zmieniony 2018-12-16, 00:42 przez DonBolano, łącznie zmieniany 1 raz.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

wielkamucha
Posty: 796
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Bardzo lubię klasyczne zestawy z lat 80, ich minimalizm i wyrafinowana prostota w jakiś dziwny sposób szczególnie do mnie przemawiają. Przyznam, że jak przeczytałem tytuł, to w pierwszej chwili spodziewałem się właśnie czegoś w stylu oryginalnego 6067, a tu zonk…

Praca jednak mi się podoba. Jest wiele elementów nawiązujących do - jak myślę - pierwowzoru: fragment muru obronnego, chałupa, strażnik i ogólnie koncepcja gospody przy murze... Podobają mi się takie małe smaczki, które znajduję na zdjęciach: podstawka dla strażnika, nieproszony amator wieprzowiny, konstrukcja samego muru czy jego "zniszczenie" - jest takie... zgrabne. Czego nie można powiedzieć o "słupach" kelnerki, no ale cóż - sądząc z reakcji gości, nie one świadczą o jej powodzeniu :D.

Rozumiem, że strażnik ma jakieś zejście z murów? Fajny patent z tymi szarymi sztabami - zakładam, że są to wystające z muru kamienie?

bzzz-bzzz

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Jedno mnie uderzyło w oczy na początek. Każda kalenica inna i wszystkie jakieś niespasowane. Chociaż nie te na mniejszych lukarnach są symetryczne i chyba najlepsze. :-) Klocków Ci brakowało?

Generalnie sympatyczne scenki. Ale całość zdecydowanie bez fajerwerków. Normalnie powiedzmy solidna 4. Ale dla Ciebie to 3. :-P
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

Podoba mi się ten ukruszony mór, cała praca bardzo klimatyczna i prosta ale ma swój urok
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Ciamek pisze:P.S. Zgaduję, że próbowałeś rozmyć cień rzucany przez budowlę na tło, ale zaklinam Cię - zrób to jakoś inaczej, zanim wystawisz swoje dzieło do konkursu, bo obecne rozmycie wręcz utrudnia odbiór pracy!
DonBolano pisze:Tak jak przedmówca napisał, bardzo źle tło wygląda.
To nie problem z cieniem, tylko małe tło (bristol) w stosunku do wymiarów MOCa. Na oryginalnych zdjęciach widać w kadrze jeszcze ścianę i biurko ; o).
Wyciąłem na zdjęciach kształt wokół MOCa i dałem w tle gradient.
Starałem się to zrobić w miarę gładko i nie myślałem, że aż tak nie wyszło : o(

Najlepiej byłoby wyciąć wszystko z tła jak w pierwszym zdjęciu, tylko to wymaga bardzo dużo czasu (za młodu tak robiłem częściej).


dmac pisze:Nie wiem tylko, czy ordynarnie zaleca się ten klient bliżej kelnerek (zagaduje?),
Chodziło o to, że łapie ją za kieckę, tylko słabo to widać.
dmac pisze:zestawy, nawet te naj, naj, najbardziej klasyczne, nie są żadnymi cudami klockowej inżynierii i nie ma powodu, żeby się do nich modlić, ale jedno zadanie wykonały perfekcyjnie: zasiały ziarno w dziecięcej wyobraźni
I o to chodzi. Klasyczne zestawy są bardzo inspirujące. Pomimo ich sporej surowości.
wielkamucha pisze:zgrabne. Czego nie można powiedzieć o "słupach" kelnerki, no ale cóż - sądząc z reakcji gości, nie one świadczą o jej powodzeniu :D.
Myślę, że są one wystarczająco urodziwe w stosunku do kanciastej urody minifigów : oP
wielkamucha pisze:Rozumiem, że strażnik ma jakieś zejście z murów?
Między gospodą a murem są schody. Nie widać tego wyraźnie, ale można je zaobserwować np. tutaj:
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... Inn/03.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... Inn/17.jpg
wielkamucha pisze:Fajny patent z tymi szarymi sztabami - zakładam, że są to wystające z muru kamienie?
Tak jest. Trochę może za bardzo wystają, ale akurat nie miałem w trakcie budowy starych "pralek" żeby je nieco "wciągnąć" do muru.
Swoją drogą wg mnie sprawiają wrażenie jak gdyby bardziej wystawały niż zwykłe tile 1x2 a przecież są takiej samej grubości (wysokości).
Jellyeater pisze:Każda kalenica inna i wszystkie jakieś niespasowane. Chociaż nie te na mniejszych lukarnach są symetryczne i chyba najlepsze. :-) Klocków Ci brakowało?
Tak jest. Na początku mi też się to nie podobało, ale się przyzwyczaiłem ; o)
Jellyeater pisze:Ale całość zdecydowanie bez fajerwerków.
Ale ja nigdy nie robię fajerwerków : o)
Jellyeater pisze: Ale dla Ciebie to 3
No cóż... przynajmniej zaliczyłem ; o)


Dziękuję za komentarze.
Zdrufko, Ciamek

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#8 Post autor: Jaskier »

Pamiętam, że lata temu z uporem maniaka mogłem w nieskończoność oglądać Twoje prace (zwłaszcza te budowane na poprzednie edycje CCC), więc bardzo się cieszę, że wróciłeś do regularnego budowania i to na tak wysokim poziomie.

Niesamowite jest też to, że mimo upływu lat Twoje prace utrzymują staroszkolny klimat, są takie bardzo klockowe, wyróżniasz się tym na tle budujących na jedno kopyto rywali z zagramanicy.

Trzymam kciuki za Twój występ. ;)

wielkamucha
Posty: 796
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wielkamucha »

Jaskier pisze: prace utrzymują staroszkolny klimat, są takie bardzo klockowe (…) na tle budujących na jedno kopyto rywali z zagramanicy.
Właśnie tego brakuje mi często w obecnych konstrukcjach - zarówno MOCach, jak i oryginalnych zestawach.

Tym bardziej podobają mi się prace Kolegi.
Ciamek pisze:
wielkamucha pisze:zgrabne. Czego nie można powiedzieć o "słupach" kelnerki, no ale cóż - sądząc z reakcji gości, nie one świadczą o jej powodzeniu :D.
Myślę, że są one wystarczająco urodziwe w stosunku do kanciastej urody minifigów : oP ;
W sumie u kobiety nie tyle ważne nogi... :p

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony 2018-12-31, 17:54 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ