Recki Technic 2019H1

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

martinb pisze:PS. Paweł, zrecenzujesz special gift dla pracowników TLG? Ostatnio widziałem na YT, że zapodałeś sondę na ten temat, ale nie wiem jak to się w końcu skończyło.
Będzie w poniedziałek rano, tylko nie regularna recenzja a speed build i pokazanie funkcji.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

To ja w tym miejscu chciałbym tylko powiedzieć, że czekam na następcę 8275 na kołach z 42095 :))

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#18 Post autor: Waler »

Corvette wyszło im ponadprzeciętnie brzydko. Kolor średnio pasuje, dziury między kołem, a nadkolem sugerują raczej auto typu crossover, a nie sportowy. Gdyby miała jeszcze zawieszenie można wybaczyć, bo musi być miejsce na ugięcie koła. Ale bez niego tego studa niżej można by posadzić nadwozie. Wyglądem w ogóle nie przypomina Corvette tylko jakiś randomowy pojazd. Jako fan i posiadacz amerykańskiej motoryzacji byłem pozytywnie nastawiony widząc spis zestawów i liczyłem na fajny zestaw łączący oba moje zamiłowania. Niestety trochę się przeliczyłem...

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#19 Post autor: Filus »

Sariel pisze:Milan jest zaskoczony tą informacją :)
Widzisz, faktycznie, myślałem, że jak to ma w zwyczaju przedstawił swój własny model, a tu psikus;).

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Wynik pojedynku 42065 z 42095 wcale nie jest tak oczywisty jak mogłoby się wydawać:


Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: SERVATOR »

Bardzo fajny test. :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

42092 Rescue Helicopter:


Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#23 Post autor: ontek »

Nie sądziłem że Porsche ma ukryte sanki pod tylna osią... taka świąteczna edycja :)
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#24 Post autor: Sariel »

42089 Power Boat:


Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#25 Post autor: Bricksley »

Mam i swojego 42095, choć w zasadzie nie planowałem zakupu zestawu a samych sprocketów nie mniej PFy się przydadzą :) Poza brakiem w postaci jednego axlepina całość przyjemnie się składa, jazda ciekawsza niż 42065, jedynie muszę jutro dokupić nówki baterie, pod ręku miałem tylko słabsze przez co wolniej jeździ ;) Parę dni zabawy i czas zaczynać MOCa z wykorzystaniem nowych sprocketów ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#26 Post autor: Filus »

Bricksley, takie pytanie mam, bo chyba mi uciekło, albo nie było w recenzjach. Jaki odcień niebieskiego występuje w 42095? Dark azure, ten sam co w 42070 i 42077?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#27 Post autor: Bricksley »

Filus, Rebrickable twierdzi, że Dark Azure czyli 42070 czy Chiron.

Swoją drogą zobaczcie jak pomysłowo wykonano lusterka i to w modelu Technic.
Obrazek
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#28 Post autor: Sariel »

42094 Tracked Loader:


Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#29 Post autor: legosamigos »

Takie naszły mnie refleksje odnośnie zestawu 42094. Rozumiem, że taki pojazd jeździ po różnym terenie, więc zawieszenie jest jak najbardziej potrzebne, ale zawieszenie skierowane na górną oś, mija się z celem. Druga sprawa: w zestawie tym przeważa kolor żółty, to dlaczego panele 5 i 6 są w kolorze czarnym, a potem nakładane są naklejki, gdzie w większości jest kolor żółty. Trochę bez sensu. Tym bardziej, że te panele były przecież w kolorze żółtym. No chyba, że na magazynach Lego skończyły się żółte, a czarnych mają nadmiar i dali do tego zestawu właśnie w tym kolorze
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#30 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Rozumiem, że taki pojazd jeździ po różnym terenie, więc zawieszenie jest jak najbardziej potrzebne, ale zawieszenie skierowane na górną oś, mija się z celem.
O_o
Ty rozróżniasz zawieszenie od ramienia napinającego gąsienicę?
legosamigos pisze:Druga sprawa: w zestawie tym przeważa kolor żółty, to dlaczego panele 5 i 6 są w kolorze czarnym, a potem nakładane są naklejki, gdzie w większości jest kolor żółty. Trochę bez sensu. Tym bardziej, że te panele były przecież w kolorze żółtym. No chyba, że na magazynach Lego skończyły się żółte, a czarnych mają nadmiar i dali do tego zestawu właśnie w tym kolorze
Raczej dlatego że w najbliższym czasie nie zostaną użyte w żadnym zestawie, a taniej było zrobić naklejki, a nie dodawać kolejne 4 punkty na liście magazynowanych klocków. Logistyka.

ODPOWIEDZ