[MOC] Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity

#1 Post autor: Mateusz92 »

Wstęp
Jerac pisze:Choć brakuje mi najbardziej dla mnie charakterystycznej cechy tego pociągu, która naprawdę odróżnia go na peronie od "zwykłych" pociągów: zwężające się ku górze boki
I wziąłem sobie te słowa do serca :D Na początku plan był prosty wywalić tą płytkę ze środka dachu i wtedy pochylić ściany. Okazało się jednak, że skos jest niezauważalny i musi być większy. Ostatecznie przebudowałem jakieś 70% modelu. Choć na pierwszy rzut ok może się wydawać, iż to ten sam model to tak naprawdę pociąg został rozebrany prawie do zera. A więc co takiego zostało poprawione - ściany są na zawiasach i pochylone do wewnątrz co pociągnęło konieczność przebudowy drzwi, dachu, ścian, tyłu (tam gdzie są przejścia między wagonami), środka, przodu (udało się też zmniejszyć dziurę która tak bardzo uwierała Jellyeatera ;) ). Każdy człon jest też wydłużony o 4 study. Postanowiłem też poprawić wózki. I tu jest mój mały sukces ponieważ obudowa wózka jest dość wierna oryginałowi, a jednocześnie nie jest „ociężała” przez co pociąg nie wygląda jakby miał betonowe buty :D Dodany jest też wagon restauracyjny w którym jest jadalnia, bar, kuchnia i toaleta.

Kilka szczegółów:
- 3 silniki pociągowe
- światła LED w przedziałach
- Światła czołowe zmieniające się od kierunku jazdy
- ok 5000 klocków
- waga 3,6kg
- długość 1,85m

Zdjęcia
Na razie tylko cztery, reszta się edytuję (będą załączone później). MOC chciałem opublikować jeszcze w grudniu, aby w 2019 zając się już nowymi rzeczami (poza tym już za długo męczę ten pociąg). Zdjęcia zrobione przez Macieja Gacka (to pociemku moje). Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania (teraz lub później :) ).

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (03) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (04) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (05) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (06) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (07) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (08) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Wózki (każda obudowa jest zbudowana w ten sam sposób)
Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (09) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Przedziały:
Pierwsza Klasa
Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (10) First Class by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (11) First Class by Mateusz Waldowski, on Flickr

Druga Klasa
Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (12) Second Class by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (13) Second Class by Mateusz Waldowski, on Flickr

Wars + toaleta
Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (14) Restaurant Car by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (15) Restaurant Car by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (16) Restaurant Car by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (17) Second Class by Mateusz Waldowski, on Flickr

Druga Klasa znowu
Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (17) Second Class by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (18) Second Class by Mateusz Waldowski, on Flickr
Model doczekał się też podstawki. Łuk złożony jest z torów prostych.
Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (19) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (20) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Wąs pfff model dla skali :D
Obrazek
Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity (21) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2019-01-06, 12:02 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Alstom Pendolino ED250 PKP Intercity

#2 Post autor: dmac »

Bardzo się cieszę, że wróciłeś do modelu, który i tak był bardzo dobry, a teraz jest po prostu świetny. Niby drobiazg te pochyłe ściany, ale od razu +10 do realizmu. Dłuższy skład to także atut; LEGOwe pociągi zwykle często wyglądają zbyt zabawkowo właśnie przez to, że są za krótkie.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Teraz jest jeszcze piękniejszy. Miło, że pozytywnie reagujesz na konstruktywną krytykę. :-D
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

SNIFFERR

#4 Post autor: SNIFFERR »

Poza tym przodem, którego pewnie nie da się zrobić idealnie z uwagi na ograniczenia klockowe, który nie do końca mi leży, to cudo!!! Gratuluję.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Normalnie świeci się jak wigilijna gwiazdka :) oczywiście w pozytywnym słowa tego znaczeniu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mateusz92 »

Dziękuje za komentarze
dmac
No niby pierdółka, ale teraz jest wyraźnie lepiej.
Jellyeater
Nie jestem nieomylny :) Staram się być coraz lepszym budowniczym więc czasami trzeba słuchać mądrzejszych ode mnie ;)
SNIFFERR
Przód powinien być bardziej obły (szczególnie krawędzie nie powinny być takie ostre), ale to już jak sam napisałeś ograniczenia wynikające z materiału jakim są klocki.
legosamigos
Trochę późno, ale i mi udzielił się nastrój świąteczny :D
Ostatnio zmieniony 2018-12-31, 14:52 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#7 Post autor: noniusz »

Aż musiałem przewinąć forum, bo byłem przekonany, że coś takiego ktoś już wcześniej prezentował... :)

Prezentuje się znakomicie, wiele rzeczy zostało poprawionych, co ostatecznie przekłada się na jeszcze lepszy odbiór modelu.

Ale te naklejki na nosku tak jak wcześniej - nadal mi się nie podobają ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#8 Post autor: eric trax »

Kiedy zobaczyłem poprzednią wersję byłem zauroczony. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że oddawał wygląd oryginału i ciężko było oderwać od niego wzrok.

Nie wiem jak to obrać w słowa ale zmiany, które wprowadziłeś to nie jest krok ale przeskok o rok świetlny w kierunku oddania realizmu. Pochylone ściany są tak dobrze zrobione, że efekt wow jest piorunujący. Wiem, że w przypadku wielu modeli pisze się, że oddaje oryginał ale to jest perfekcja.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

W wagonie restauracyjnym w Pendolino podają całkiem dobrą kawę. Aż mi się przypomniało jak z Szarikiem czekaliśmy na nią przy tych śmiesznych stolikach bez krzesełek :)
Mam nadzieję, że Pendolino w tym roku na jakiejś wystawie, bo to jest już zupełnie nowy poziom dopracowania modelu pociągu i nie może stać schowany w domu.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Mateusz92 »

Jeszcze raz dzięki za komentarze
Noniusz
Staram się używać naklejek jak najmniej, ale tutaj na razie nie znalazłem sensownej alternatywy (ale to temat nadal otwarty tym bardziej, że LEGO co prawda bardzo powoli wprowadza skośne tile więc kto wie ;) ).
Eric Trax
Też uważam, że model bardzo zyskał na tych skośnych ścianach, ale takiej reakcji to się nie spodziewałem!
Kubrick
To teraz jeszcze muszę skombinować 2 minifigi z waszych avatarów, aby pociąg był jeszcze bardziej realistyczny ;) (stoliki bez krzesełek już są w wagonie restauracyjnym - zdjęcia wkrótce).
Co do wystaw to bardzo chciałbym się pojawić chociaż na głównej wystawie w tym roku lecz na ten moment niestety nie mogę nic obiecać.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#11 Post autor: meler »

Skos zdecydowanie poprawił odbiór. Teraz tylko jeszcze jakiś mod silnika aby wycisnąć większą prędkość :)

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Mateusz92 »

meler pisze:Skos zdecydowanie poprawił odbiór. Teraz tylko jeszcze jakiś mod silnika aby wycisnąć większą prędkość :)
Dzięki. W Poznaniu jeździł na makiecie miasteczka (ma ok 8m) i na tak długim odcinku nabierał całkiem sporej prędkości pomimo, że regulator nie był ustawiony na maksimum. Można też zasilić całość 12V zamiast 9V. Także możliwości są :)
Ostatnio zmieniony 2019-01-02, 19:40 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Mateusz92 »

Post pod postem, ale jest ku temu ważny powód. Otóż dodałem do pierwszego postu nowe zdjęcia. Także jeśli ktoś na nie czekał (mam nadzieję :) ) i wstrzymał się przez to z komentowaniem to zapraszam.

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#14 Post autor: Reglin »

Mateusz92 pisze: Dzięki. W Poznaniu jeździł na makiecie miasteczka (ma ok 8m) i na tak długim odcinku nabierał całkiem sporej prędkości pomimo, że regulator nie był ustawiony na maksimum. Można też zasilić całość 12V zamiast 9V. Także możliwości są :)
Chętnie bym zobaczył jak taki pociąg zachowuje się na dłuższym torze. Może przy okazji którejś wystawy będzie ku temu okazja na dłuższej przestrzeni? Tory mogę spokojnie udostępnić więc będzie na czym się rozpędzić :-)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

https://www.brothers-brick.com/2019/01/ ... from-lego/

Gratulacje! Zwłaszcza po takim czasie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ