[MOC] Targ rybny w chińskiej dzielnicy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Targ rybny w chińskiej dzielnicy

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Obrazek

Na początku miał być budynek cyberpunkowy. Koncepcja podobna do tego co pokazał Insomnia: na dole slumsy, trochę w stylu Gotham, a im wyżej tym lepiej i bardziej futurystycznie. Ale jak pokazał swój WIP i jeszcze napatoczyło się Lego ze swoim Lunar New Year Opportunity to musiałem troszkę swoją koncepcję zmienić. To troszkę okazało się nie być tak mało, jak początkowo myślałem. Chiny to nie Japonia i "współczesny" świat to nie cyberpunk. Nie wszystkie litery Japońskie mają swoje sensowne odzwierciedlenie w chińskim, Chińczycy raczej nie jedzą sushi, nie mają ścian z papieru itp. Ostatecznie pojazdy opadły na ziemię, ludziki zmieniły odzienie, a flagę japoni zastąpił żuraw portowy. I powstał Targ Rybny

Obrazek

MOC przedstawia budynek, w którym na dolnych piętrach znajduje się ww targ rybny, wyżej znajdują się 2 knajpki oferujące owoce morza, następnie kondygnacja biurowo-mieszkalna. Ostatnie piętro to świątynia, którą można złożyć na 2 sposoby: tradycyjnie, lub z Rybką skaczącą przez Smoczą Bramę. Rybka ta nawiązuje do mitologi chińskiej i jest symbolem cierpliwości i ciężkiej pracy, która prowadzi do sukcesu. Takie bramy stoją w wielu miejscach w Chinach, występują na obrazkach, medalionach, płaskorzeźbach.

Obrazek

Ponieważ praca miała nawiązywać do Chińskiego Nowego Roku (Lunar New Year) to cały budynek udekorowałem lampionami. Święto Latarni w chińskim kalendarzu obchodzone jest 15 dni po Nowym Roku i kończy okres świąteczny.

Obrazek

Budując Targ myślałem nad tym, zeby można było pociągnąć budynek wyżej, dorobić mu z czasem więcej pięter. Wymyśliłem więc sobie system, tak że każde piętro można zdjąć i postawić na ziemi jako osobne budynki lub zamienić miejscami lub wstwić pomiędzy nie inne piętra.

Obrazek[/list]

Parę innych zdjęć:
Obrazek
Obrazek

Link do GALERII

Dziękuję Stelario za zrobienie ładnych zdjęć; te brzydsze robiłem sam.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Bardzo mi się podoba ta świątynka na górze. I brama. Dachy są świetne.

Ogólnie ciekawa praca.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#3 Post autor: Ex3qtor »

Ale kilka rzeczy z tej pierwotnej koncepcji cyberpunkowej się ostało :).
W dalszym ciągu bardzo fajna rzecz.
"Systemowość" jak to nazwałeś jeszcze lepsza.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo mi się podoba ta świątynka na górze.
Wzorowałem się troszkę na tym :
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-01-07, 10:37 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Taausz »

Wygląda naprawdę bajecznie, bardzo rzuca się w oczy ten złoty dach, może dlatego ,że jest piękny.Styl cyberpunkowy bardzo mi odpowiada.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#6 Post autor: JAREMA. »

Podoba mi się kolorystyka poszczególnych pięter. Żałuję że dach na szczycie nie jest wykonany tak samo jak w bramie, wg technika z bramy jest o wiele bardziej atrakcyjna ale podejrzewam że klocków zabrakło a termin gonił ;) Gratuluje pomysłu.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

JAREMA. pisze:Żałuję że dach na szczycie nie jest wykonany tak samo jak w bramie, wg technika z bramy jest o wiele bardziej atrakcyjna ale podejrzewam że klocków zabrakło a termin gonił ;) Gratuluje pomysłu.
Dzięki, do zrobienia takiego dachu w świątyni zabrakło ok. 200 złotych round-tilesów
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#8 Post autor: JAREMA. »

glaz_pimpur pisze:Dzięki, do zrobienia takiego dachu w świątyni zabrakło ok. 200 złotych round-tilesów
szkoda, model wyszedł świetnie

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Mestari »

Bardzo to miłe dla oka. Nie przyjrzałem się dobrze na Białołęce , ale tam chyba miałeś tego WIPa?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

Mestari pisze:Bardzo to miłe dla oka. Nie przyjrzałem się dobrze na Białołęce , ale tam chyba miałeś tego WIPa?
Tam były pietra 1, 2, 3 w stylu cyber Tokio:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szygalew »

Ta brama rzeczywiście prześwietna! Górna świątynia też.. Całość fajnie eklektyczna architektonicznie, jakoś tak faktycznie "po chińsku":). Lampiony, lampioniki i inne gadżety na ścianach dodatkowo sprytnie "uchińszczają" całość. Co znaczy znak na tanowym piętrze?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Szygalew pisze:Ta brama rzeczywiście prześwietna! Górna świątynia też.. Całość fajnie eklektyczna architektonicznie, jakoś tak faktycznie "po chińsku":). Lampiony, lampioniki i inne gadżety na ścianach dodatkowo sprytnie "uchińszczają" całość. Co znaczy znak na tanowym piętrze?
Starałem się, żeby pomimo różnych kolorystycznie i architektonicznie pięter zachować pewne cechy wspólne, tj kolumny na całej długości i szeroki otwór/łuk na froncie pomiędzy środkowymi kolumnami. Znak oznacza ryby, zarówno w j. chińskim i japońskim.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#13 Post autor: Deckard Cain »

Mnóstwo pracy i bogactwo szczegółów.
Pomysły z meteorami jako lampionami i drzewka bonsai rozwaliły mnie na łopatki.
Ostatni z Horadrimów

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Michu_666 »

Narzeczona mówi, że gdyby to był zestaw to kupowałaby

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

Michu_666 pisze:Narzeczona mówi, że gdyby to był zestaw to kupowałaby
Ucałuj ją ode mnie;)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ