Wyścigi zdalnie sterowanych łódek

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

Wyścigi zdalnie sterowanych łódek

#1 Post autor: BJ »

Jakiś czas temu padł pomysł na wyścigi zdalnie sterowanych łódek, temat dość długo dojrzewał, ale w tym roku jest plan go zrealizować.

Daty spotkań są do dogadania, plan zakłada późną wiosnę/ lato tego roku.
Jeśli chodzi o miejsce, będzie to prawdopodobnie fontanna na polu mokotowskim, jest całkiem duża, ale przede wszystkim płytka, nawet na środku nie ma raczej więcej niż 70cm głębokości.

Ze względu że jest to w zasadzie eksperyment z nową formułą narzucona będzie tylko jedna zasada: do napędu można używać maksymalnie dwóch silników PF XL lub innych, lecz nie przekraczających w sumie mocy powyższej kombinacji, czyli 4,42W. Jest to wymóg obligatoryjny aby wziąć udział w rywalizacji (zapewne w systemie pucharowym, choć to jeszcze nic pewnego).
Chcielibyśmy aby ta formuła sprawiała maksymalnie dużo frajdy, dlatego wszystkie pozostałe elementy są dowolne. Zalecałbym jednak nie korzystanie z podczerwieni ze względu na jej beznadziejny zasięg w słońcu.

Chętnie wysłucham również opinii/sugestii co do zasad i miejsca.
Jeśli byliby chętni, mogę zorganizować zamówienie grupowe kadłubów.
A więc, czy byłoby zainteresowanie takimi zawodami?
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 913
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#2 Post autor: Johan »

Jestem zainteresowany, bo już od dłuższego czasu z różnych stron przymierzam się do większego wejścia w technica. A tu można rzec że dziewicze tereny, to nawet taki laik jak ja ma szansę coś odkrywczego popełnić ;) Zobaczymy jak z czasem, więc nic nie obiecuję, ale na pewno do tematu usiądę i spróbuję coś wydłubać.
A, no i jakby było grupowe zamówienie na kadłuby katamaranowe, to bym się dołączył.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

2 lata wam to zajęło ;)
Jaki sposób sterowania? Ile kadłubów może mieć jedną łódka?
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#4 Post autor: BJ »

Johan, miło mi to słyszeć. W razie problemów służę pomocą ;)

Stelario pisze:2 lata wam to zajęło ;)
Jaki sposób sterowania? Ile kadłubów może mieć jedną łódka?
Nie 2 lata, nie przesadzaj Stelario. Tylko 1,5 roku ;P
Na tą chwile ilość kadłubów jest dowolna, podczas pierwszego "sezonu" chcemy się przede wszystkim dobrze bawić i zebrać doświadczenie. Jeśli chodzi o sterowanie, to jest dowolne, oryginalne LEGO, jestem za dopuszczeniem również Sbricka, natomiast BuWizz ze względu na tryb turbo nie będzie dozwolony.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

A czy można użyć boosta? ;) Pobawił bym się w to ale się trochę boję o moje klocki ;)
Ostatnio zmieniony 2019-01-15, 09:51 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#6 Post autor: Tranzystor »

Stelario pisze:A czy można użyć boosta? ;) Pobawił bym się w to ale się trochę moje o moje klocki ;)
Jeśli chodzi o sterowanie, to jest dowolne, oryginalne LEGO

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#7 Post autor: BJ »

Można. Co nieco testowałem na ostatnich zawodach TrTr i zaliczyłem wywrotkę w jeziorku szczęśliwickim. Na pokładzie był akumulatorek 8878, sbrick, XLe oraz servo. Nic tym elementom nie dolega. Wywrotka w sumie była na moje życzenie, chciałem przetestować inny kadłub, ale okazało się że wąski kadłub i stosunkowo duża śruba to słabe połączenie...
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#8 Post autor: Stelario »

Spróbuję zrobić jakiś katamaran to się teoretycznie nie powinno wywalać. ;)
Tak jak mówiłem 1.5 roku temu, z chęcią bym się pościągał.
Czy zawody są przewidziane na weekendy czy w tygodniu?
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#9 Post autor: BJ »

Kwestia terminów jest jeszcze do ustalenia, zależy jak będzie pasowało większości.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#10 Post autor: Cieślu »

Ja oczywiście w to wchodzę :) I chętnie dołączę do grupowego zamówienia kadłubów.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#11 Post autor: Stelario »

BJ pisze: natomiast BuWizz ze względu na tryb turbo nie będzie dozwolony.
Prawie każdy silnik na 12 V ma mniejszą moc niż 2.21W czyli XL na 9V.

No i niestety nie wiem jaka moc ma boost hub. ;P
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Psor
Posty: 53
Rejestracja: 2016-11-12, 10:51
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Psor »

Ja się wstępnie piszę. Co prawda to będzie mój pierwszy taki meeting, ale kiedyś za młodu planowałem zbudowanie łódki RC, więc może w końcu to sfinalizuję ;)
Mistrz wszystkich mistrzów.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#13 Post autor: Żbik »

Ja przyjadę popatrzeć :) Może jakieś nagrody zrobimy? I integrację wieczorkiem?
Ostatnio zmieniony 2019-01-20, 01:49 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#14 Post autor: BJ »

Jakoś mi post umknął, ale jak najbardziej podoba mi się pomysł nagród i integracji.

Pojawiła się w miarę sensowna oferta na kadłuby w Europie w tym sklepie: https://store.bricklink.com/bricksy
Będę robił tam zamówienie, także jeśli chciałby się ktoś przyłączyć to zapraszam. Mają dwa najpopularniejsze kadłuby w sporych ilościach, niestety nie mają największych kadłubów, ale one są i tak dosyć drogie i nie wiem czy jest sens się w nie pchać. Czekam na chętnych do najbliższej niedzieli (14.04) do 20. W przypadku gdyby ktoś chciał coś zamówić poza kadłubami to nie ma problemu, proszę tylko o wcześniejszy kontakt, w odpowiedzi przekażę instrukcję co do zamawiania.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

ODPOWIEDZ