Zastępczy wężyk pneumatyczny - namiastka testu ;)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Zastępczy wężyk pneumatyczny - namiastka testu ;)

#1 Post autor: dmac »

Moi drodzy,

Krótko i zwięźle - to jest informacja dla tych, którzy często stosują pneumatykę i nie chcą zbankrutować kupując oryginalny wężyk LEGO. Tych, którzy nie stosują pneumatyki albo szczęśliwie są tak zamożni, że im cena nie robi różnicy i kupują wyłącznie oryginalny, uprasza się o niekrytykowanie pozostałych.

Wężyk jest silikonowy oraz chiński, czyli niedrogi, a dostępny na AliExpressie w różnych kolorach. Średnica wewnętrzna 2 mm, zewnętrzna 4 mm - dokładnie tyle, ile trzeba. Świetnie się trzyma na króćcach siłowników i chyba jest nawet odrobinę bardziej giętki, niż oryginalny. Co do kolorów - czarny (na zdjęciu ten górny) jest czarniejszy od LEGOwego (dolnego). Biały jest może odrobinę zimniejszy od LEGOwego. Czerwony - może o ton jaśniejszy, pomarańczowy - może o ton ciemniejszy, a żółty - bardziej cytrynowy, niż LEGOwa żółć. Widać to, mam nadzieję, na zdjęciu. Innych kolorów nie kupiłem, może dlatego, że te, które widziałem w ofercie, nie wyglądały na podobne do czegokolwiek ;) .

Obrazek

Link do aukcji z wężykami kolorowymi: https://www.aliexpress.com/item/1M-2mmx ... 5c0ftPXOGE

Link do aukcji z wężykiem czarnym (trudniej go znaleźć, dziada!): https://www.aliexpress.com/item/5meter- ... 33c3EtxmIX

Jeden list z Chin oczywiście szedł prawie dwa miesiące, drugi półtora - ale dotarły. Jak na przesyłkę za 15 centów (albo za darmo) to całkiem przyzwoicie ;) .
I tyle mam do zameldowania - jestem zadowolony z zakupu, chociaż nie wiem, czy te kolorowe wężyki do czegoś wykorzystam (kupiłem po metrze, na próbę). Czarnego wziąłem więcej i dobrze zrobiłem; wiele wskazuje na to, że przyda mi się już wkrótce :) .
Ostatnio zmieniony 2019-01-22, 23:40 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#2 Post autor: dirtzone »

Jeśli ktoś by zamawiał, to chętnie się podłączył do zakupu. Bo do tej pory używałem tylko legowych wężyków i się dziesięć razy zastanawiałem przed docięciem, żeby nic nie zmarnować :P

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#3 Post autor: dmac »

dirtzone pisze: i się dziesięć razy zastanawiałem przed docięciem, żeby nic nie zmarnować :P
Też tak miałem, swego czasu :) . Aż pewnego razu, przed laty, gdy pisałem do obsługi klienta w LEGO bodaj w sprawie nie działającego silniczka 9V, dodałem na końcu coś w stylu "a poza tym, Wasz wężyk pneumatyczny zaczyna się kruszyć, więc sugeruję popracować nad jakością", bo taka była prawda - trafił mi się jakiś taki dziadowski. W odpowiedzi, razem z silniczkiem, dostałem cały kłąb nowiutkiego wężyka w jednym kawałku, ładnych kilka metrów, i już nie musiałem oszczędzać :D . Aż do teraz. Ale teraz będę marnował chiński ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

https://www.aliexpress.com/item/2x4mm-F ... 088df60a66

Tańsze czarne.

Z nieba mi spadłeś. To premiera makiety jak to przyjdzie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#5 Post autor: Tranzystor »

Biorąc pod uwagę, że odcinki 240, 216mm kosztują na BL ~1zł, to gdzie jest ta oszczędność?

I chyba powinno to być w dziale o podróbkach.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#6 Post autor: dmac »

Jellyeater pisze: Tańsze czarne.
O, fajnie. Gdy ja zamawiałem, na tych "mieszanych" aukcjach czarnego nigdzie nie było, tylko inne kolory.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#7 Post autor: Stelario »

Dobra a jak wygląda "tekstura" k twardość wężyka? Jest tak samo gumowy? Da się go wyginać? Czy pęka jak się go ostro powygina?
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

Stelario pisze:Dobra a jak wygląda "tekstura" k twardość wężyka? Jest tak samo gumowy? Da się go wyginać? Czy pęka jak się go ostro powygina?
Jak pisałem, wydaje się nawet bardziej giętki od oryginalnego. Jest to jednak twierdzenie trochę nieprecyzyjne, bo oryginalny wężyk ewoluował na przestrzeni lat - mam stare kawałki, dość twarde i podatne na kruszenie (obstawiam, że to guma), ale mam też nowsze, bardziej miękkie (obstawiam, że to silikon) i do nich właśnie jest podobny ten chiński. Jak będzie z trwałością - czas pokaże, ale silikon raczej nie traci zbyt prędko swoich właściwości.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

dirtzone pisze:Jeśli ktoś by zamawiał, to chętnie się podłączył do zakupu. Bo do tej pory używałem tylko legowych wężyków i się dziesięć razy zastanawiałem przed docięciem, żeby nic nie zmarnować :P
No właśnie, będzie jakiś wspólny zakupu? Ciekawe co na to Żbiku? :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#10 Post autor: eric trax »

legosamigos pisze:
dirtzone pisze:Jeśli ktoś by zamawiał, to chętnie się podłączył do zakupu. Bo do tej pory używałem tylko legowych wężyków i się dziesięć razy zastanawiałem przed docięciem, żeby nic nie zmarnować :P
No właśnie, będzie jakiś wspólny zakupu? Ciekawe co na to Żbiku? :)
Żbik sam korzysta z zamienników
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Tak wiem
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#12 Post autor: Żbik »

eric trax pisze:
legosamigos pisze:
dirtzone pisze:Jeśli ktoś by zamawiał, to chętnie się podłączył do zakupu. Bo do tej pory używałem tylko legowych wężyków i się dziesięć razy zastanawiałem przed docięciem, żeby nic nie zmarnować :P
No właśnie, będzie jakiś wspólny zakupu? Ciekawe co na to Żbiku? :)
Żbik sam korzysta z zamienników
Korzysta, bo to nie element konstrukcyjny :) No ja kupuję z tego sklepu w mojej stopce ale można by spróbować i chińskich (pytanie czy nas nie potrują ;) ).

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

Żbik pisze: (...) pytanie czy nas nie potrują ;)
Piszą, że w przemyśle spożywczym może być używany, więc może nie ;) . Tylko co to według Chińczyków oznacza, tego nie wiem.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#14 Post autor: Stelario »

dmac pisze:
Żbik pisze: (...) pytanie czy nas nie potrują ;)
Piszą, że w przemyśle spożywczym może być używany, więc może nie ;) . Tylko co to według Chińczyków oznacza, tego nie wiem.
Chińczycy robią plastikowy zamiennik ryżu więc ja bym z tym przemysłem spożywczym uważał. :)
Co do wężyków to mi na szczęście długich odcinków nie potrzeba to może sobie jakiś wypróbuję.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

Mam niejasne podejrzenie, że te wężyki na BL po 1 PLN to pewnie właśnie z Chin są. Bo niby skąd? :-)

Edyta: przerzuciłem, bo chyba miało być tu, a nie w temacie o modelach to LEGO House
Ostatnio zmieniony 2019-01-24, 07:05 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ