Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WIP stacja kolejowa.
Autor Wiadomość
gomiunddoris 

Wpisy: 23
Wysłany: 2019-02-03, 21:11   WIP stacja kolejowa.

Witam serdecznie!

Chciałbym może w nowym wątku przedstawić kilka aktualizacji stacji ,która powoli powstaje...
Cały projekt został zainspirowany pracą Macieja Drwięgi, tak też wzorując się na jego pomysłach wprowadzam w życie swoje "nieswoje" pomysły. Tak ,cały tabor jest odwzorowaniem ciężkiej pracy Maćka zaczynając od węglarek, Rumunów, boxcarów po wiele innych z kosmetycznymi zmianami!

Chciałbym tu i teraz również PRZEPROSIĆ Maćka jeśli się poczuł urażony w jakikolwiek sposób moją poprzednią prezentacją modeli bez wzmianki (nie zawsze) na kim się wzorowałem.

Co do makiety, to na chwile obecną w moim zamyśle jest to jakaś 1/2...powoli kompletuje klocki na obrotnice z parowozownią tak by mieć miejsce pomieścić lokomotywy (5 rumunów, 2 sm42, gagarin, sm03)

dosłownie kilka fotek w słabej jakości ze względu na to,iż makieta na chwile obecną spoczywa w kiepskim miejscu na poddaszu.

IMG_20190203_200059 by Piotr Gomola, on Flickr

IMG_20190203_192338 by Piotr Gomola, on Flickr

IMG_20190203_193329 by Piotr Gomola, on Flickr

IMG_20190203_192455 by Piotr Gomola, on Flickr

wielkamucha 

Wpisy: 127
Wysłany: 2019-02-04, 20:10   

Jak ja Ci zazdroszczę tego poddasza...

Stacja bardzo fajna, choć ja w tym raczej widzę bocznicę techniczno-postojową czy przeładunkową - taki kolejowo-industrialny klimacik z lat 50-60 gdzieś w "Polsce B"... Chociaż to też chyba stacje - albo posterunki? Niech bardziej zorientowani poprawią.

Z technicznych rzeczy - planujesz jakąś "mechanizację"/"elektryfikację" (np. oświetlenie, semafory, szlabany)? Całość jest rozbieralna (na jakieś moduły? Jak je ewentualnie łączysz? Z czego robiłeś jezdnie - małe tile, czy jakieś "16"?

bzzz-bzzz

gomiunddoris 

Wpisy: 23
Wysłany: 2019-02-04, 21:49   

wielkamucha napisał/a:

Z technicznych rzeczy - planujesz jakąś "mechanizację"/"elektryfikację" (np. oświetlenie, semafory, szlabany)? Całość jest rozbieralna (na jakieś moduły? Jak je ewentualnie łączysz? Z czego robiłeś jezdnie - małe tile, czy jakieś "16"?

bzzz-bzzz

Dziękuję za miłe słowo.
Bardzo bym chciał ogarnąć temat oświetlenia makiety jeśli chodzi o budynki i lampy na zewnątrz. Jednak temat elektryki wydaje mi się mocno obcy i na chwilę obecną dość abstrakcyjny. Być może na sam koniec, trudno mi powiedzieć teraz, ale fakt przeszło mi to niejednokrotnie przez myśl. Obrotnica będzie zasilana przy pomocy motoru pf na pewno. Z tym, że nasuwa mi się jeden problem konstrukcyjny....jak ją dopasować do reszty bo będzie koniecznie ją podnieść o kilka studów... tak czy siak jakoś będzie trzeba to rozgryźć.

Tak oczywiście całość jest rozbieralna i jest modułowa (transport pod kątem wystaw). Generalnie głównym ogniwem łączącym są tory, a tam gdzie ich nie ma po prostu łączenia zapewniają zwykły plate 2x4 lub podobny.

Jezdnia utworzona jest z Tile 8 x 16 with Bottom Tubes, w kilku miejscach z Tile 6x6 a chodniki z 2x2 tile.

Szygalew 

Wpisy: 120
Wysłany: 2019-02-04, 22:00   

Posiadanie dużej wolnej przestrzeni przez afola = robię makietę!:) I dobrze. Bardzo ładna makieta!
Ostatnio zmieniony przez Szygalew 2019-02-04, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

Michu_666 
Michał & Anna

Wpisy: 29
Wysłany: Dzisiaj 0:30   

Nie wiem czy bardziej podoba mi się moc czy ta przestrzeń godna pozazdroszczenia

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu