Recki Technic 2019H1

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#31 Post autor: Sariel »

M_longer pisze:
legosamigos pisze:Rozumiem, że taki pojazd jeździ po różnym terenie, więc zawieszenie jest jak najbardziej potrzebne, ale zawieszenie skierowane na górną oś, mija się z celem.
Nie rozumiesz, to jest zawieszenie dla kierowcy żeby miał miękko pod stópką jak wysiada z kabiny ;)

Edyta:

42088 Cherry Picker


Ostatnio zmieniony 2019-01-25, 11:33 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#32 Post autor: tomaq »

Czy ktoś mnie oświeci i podpowie , bo nie widzę w opisie - w zestawie 42095 jest wieża ir V2?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#33 Post autor: legosamigos »

tomaq pisze:Czy ktoś mnie oświeci i podpowie , bo nie widzę w opisie - w zestawie 42095 jest wieża ir V2?
Też się o to pytałem. Tu masz odpowiedź :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#34 Post autor: Filus »

Zbudowałem 42093 i nie wiem czemu, ale nastraja mnie pozytywnie do siebie. Bardzo fajne autko, ciekawie osiągnięto krzywiznę nachylenia kupra względem poziomu, w instrukcji tego nie widać, dopiero w momencie budowy i spinania na sztywno przodu z tyłem się do tego dochodzi. Ciekawostka konstrukcyjna, kto ma, niech sobie zwróci uwagę. Dodam jeszcze od siebie, bo nie zostało to nigdzie zanotowane - ten zestaw jest obecnie najlepszym dawcą pomarańczowych beamów L9. Żaden duży zestaw nie miał ich, miały je dotychczas dwa małe i badziewne zestawy z serii Technic, w ilości po 2 sztuki. Tutaj dostajemy ich aż 7 sztuk.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#35 Post autor: OmenGda »

Także kupilem 42093. W niezłej promocji za 130 zl. Uważam, że to super baza części i całkiem fajna bardzo zwarta konstrukcja. Ogólnie model mi się podoba pomijając zbyt duże szczeliny między kołem a błotnikiem - zwłaszcza z tyłu. Opony by mogły być szersze. Łatwo go przerobić na zdalnie sterowany.
W takej cenie jak kupiłem zdecydowanie go polecam!!!
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#36 Post autor: SERVATOR »

W końcu kupiłem zestaw 42093. Wyłącznie po to aby zbudować z niego MOD Le Mans Racer, którego autorem jest grohl666. W rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach. To naprawdę przemyślany, genialnie zaprojektowany i bardzo bawialny model samochodu sportowego. POLECAM go zbudować.

Obrazek
MOD 42093 Le Mans Racer by Grohl666 by K P, on Flickr

Oryginalna instrukcja jest TU.
Prezentację modelu możecie zobaczyć TU.

Warto obejrzeć również pozostałe modyfikacje tego zestawu tego samego autora. Naprawdę udane.
Formuła 1
Racing Pickup

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#37 Post autor: legosamigos »

SERVATOR pisze:W końcu kupiłem zestaw 42093. Wyłącznie po to aby zbudować z niego MOD Le Mans Racer, którego autorem jest grohl666. W rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach. To naprawdę przemyślany, genialnie zaprojektowany i bardzo bawialny model samochodu sportowego. POLECAM go zbudować.

[url=https://live.staticflickr.com/65535/48550809357_5bcd60b128_z.jpg]Obrazek[/url]
MOD 42093 Le Mans Racer by Grohl666 by K P, on Flickr

Oryginalna instrukcja jest TU.
Prezentację modelu możecie zobaczyć TU.

Warto obejrzeć również pozostałe modyfikacje tego zestawu tego samego autora. Naprawdę udane.
Formuła 1
Racing Pickup
Le Mansem po lesie? :D Jakbyś zrobił zdjęcie gdzieś na jakimś torze wyścigowym, to rozumiem :) Ale wracając do samego zestawu, też go kupiłem i buduję coś z pomarańczowych elementów z tego zestawu, ale nie MODa. Widać, że dla Grohla666, to naprawdę bardzo udany zestaw
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#38 Post autor: OmenGda »

Ten mod to powinien być model A tego zestawu :D
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ