Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Klasyczny myśliwiec TIE
Autor Wiadomość
Fuku 

Wpisy: 68
Wysłany: 2019-02-05, 23:40   [MOC] Klasyczny myśliwiec TIE

Mój najnowszy MOC, klasyczny starwarsowy TIE fighter. Zacząłem nad nim pracować z pół roku temu, chciałem spróbować rozwiązania poszycia skrzydeł, które chodziło mi po głowie od lat. Udało mi się oddać zewnętrzną fakture skrzydeł jak w oryginale za cenę węwnętrznej ich części, która jest w stylu setowej wersji. I cóż, jestem zadowolony z efektu, mam nadzieję, że innym też się spodoba. Kształt i proporcje skrzydeł są zbliżone do oryginału, choć nie udało mi się uzyskać idealnego kąta.

Kokpit bazuje na wersji z mojego TIE Advanced, trochę go poprawiłem i wzmocniłem. Skrzydła są naprawdę ciężkie, ale udało mi się wymyślić mocowanie, przy którym pozostają praktycznie sztywne mimo grawitacji. Proporcje raczej się zgadzają, obmierzyłem go ze wszystkich stron, jednak jak wiadomo różnie to bywa i czasem jest kilka modeli oryginału, więc wedle preferencji mocowanie krzydeł można łatwo pomniejszyć/powiększyć o pół studa z każdej ze stron. W internecie jest wiele modeli TIE, ale większość nie spełnia moich standardów, dlatego postanowiłem zrobić swoją wersję. Starałem się odwzorować zarówno kształt, proporcje, jak i najważniejsze szczegóły ale tak, by model był dość mocny i nie rozpadał się przy zabawie. Z założenia konstrukcja miała być też prosta, ale w niektórych miejscach popłynąłem, skrzydeł bym nie powtórzył bez rozbierania ich, a przy detalu czerwonych lampek po 2 stronach silnika zacząłem się bać, że zacznę robić kruche i niekoszerne modele... Zbudowałem także stojak na wystawy

Link do albumu: https://flic.kr/s/aHsmApr2mG

Kilka zdjęć:

IMG_20190122_142839 by Fuku Saku, on Flickr
Ostatnio zmieniony przez Fuku 2019-02-10, 17:10, w całości zmieniany 7 razy  

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1923
Wysłany: 2019-02-06, 06:09   

Ładny i okrągły. Chyba taki jak powinien być. :-)

Dart Grellenort 
VIP

Wpisy: 261
Wysłany: 2019-02-07, 16:42   

Podoba mi się patent z grillami na skrzydłach.
Czepiając się fikcyjnej merytoryki - TIE Interceptor z tabliczki to chyba inny model.

Fuku 

Wpisy: 68
Wysłany: 2019-02-07, 17:21   

Tabliczkę od Interceptora dałem tak poglądowo, model jest nowy, nie był jeszcze na żadnej wystawie, więc i tabliczki jeszcze nie ma, ale przy okazji kolejnej wystawy mam nadzieję, że się to zmieni ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu