[MOC] Ratusz rzeszowski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Szygalew »

Neo pisze:
Szygalew pisze:
Neo pisze:Jeżeli chodzi o zegar, to "zegarowych" dish'y 4x4 jest dostępnych 8 i najbardziej podobają mi się dwa: czwarty i ósmy z listy

https://www.bricklink.com...lock%20dish#T=P
A sprawdzałeś w sklepie, o którym pisał SERVATOR? Chrome Block City. Poland. Tam chyba są ładniejsze...
W Chrome Block City oferta naprawdę bogata. Ale zastanawiam się nad jeszcze czymś innym. Skoro i tak lądowałby w tym miejscu customowy element, to czy nie zaprojektować CADowo i wydrukować 3D nieistniejącego elementu LEGO: Trans-clear'owego Tile 4x4 Round z nadrukem tarczy zegara. Pozwalałoby to na podświetlenie go od wewnątrz, jak jest w oryginale :)
Z tym chyba śmiało możesz uderzyć do Auri'ego. A efekt może być fajny. Edit: Tymbardziej, że - jak piszesz - tak jest na Ratuszu.
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 20:22 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

Niezły kawał kloca, tzn. MOCa :) Nigdy nie byłem w Rzeszowie, więc porównując ze zdjęciem oryginału jest bardzo podobny. Tak jak Glaz Pimpur i Servator zasugerowali faktycznie przydało by się ożywić ratusz. Choć na zdjęciu oryginalnym też za dużo ludności nie ma :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#18 Post autor: Misaki »

Świetna budowla. Gratulacje. Z przyjemnością zobaczę ją po przeróbce jeśli jej dokonasz.

Awatar użytkownika
Małgosia
Posty: 26
Rejestracja: 2016-06-27, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

#19 Post autor: Małgosia »

Ja również. Najlepiej na wystawie na żywo. I tak brawa za wykonanie. Choć gospodarz ratusza troszku osamotniony :-)

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Michu_666 »

Nie byłem w Rzeszowie, ale już wiem co będę mógł porównać do Lego :)

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#21 Post autor: Mlody »

Zapraszam z tym na wystawę do Pszczyny :)
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#22 Post autor: Biedrus »

Piękny model. Chętnie bym zobaczył go na naszych wystawach.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#23 Post autor: Neo »

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa
Mlody pisze:Zapraszam z tym na wystawę do Pszczyny :)
oraz zaproszenie na wystawę :)

Jednak jak wcześniej pisali Koledzy, ratusz wymaga dopracowania i żeby był gotowy do pokazywania "na żywo" trzeba wprowadzić kilka poprawek i dodatków.

Postanowiłem nie rozbierać ratusza w całości, ale skupić się na szczegółach.
Zacząłęm już przemyśliwać poszczególne poprawki i na pewno pojawią się rynny, mimo, że dostępność długich Hose 3 mm (kurcze, nie wiem jaka jest polska nazwa :) ) jest w Polsce żadna. Na uwagi dotyczące ożywienia też zamieżam odpowiedzieć, zwłąszcza że zajmując się w LEGO przede wszystkim Mindstormsem, nie używałem w zasadzie minifigów, a przez te lata zebrało się ich pewnie ze 200 :) Na pewno postaram się wyrzeźbić lepiej portale dachowe, jednak, aby przypominały oryginał i nie rozpadały się przy dotknięciu będzie baaaardzo trudno :)

Na początek zamierzam zająć się koncepcją boniowania krawędzi ściany wszchodniej (tej z zegarem). Zrobiłęm wirtualną poprawkę i skłaniam się ku wersji, która jest po lewej stronie (tile 1x2 i 1x3), wersja 1x2 i 1x1 wydaje się być za mała.
Mam jednak pewną wątpliwość i tu proszę o opinie "Braci budowlanej". Czy pod Tile'ami umieścić służące do zamocowania Tile'i - Brick'i 11211 - Brick, Modified 1 x 2 with Studs on 1 Side w kolorze budynku (White), czy w kolorze boniowania (Tan) ?
Z góry dziękuję za opinie.

ObrazekRatusz Rzeszów Minifig v. 3.0m by Neo-Mario, on Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Szygalew »

Wydaje mi się, że pierwotna wersja bardziej współgra z oryginałem (mimo, że nie jest wypukła), bo sam narożnik boniowania nie ma przerw "między-tile'owych". Z przedstawionych przez Ciebie dwóch nowych wersji - lepsza jest lewa. Gdyby jednak ją jeszcze zmodyfikować, to byłaby bajeczka:
Załączniki
Rzeszów.png
Rzeszów.png (15.15 KiB) Przejrzano 3495 razy

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#25 Post autor: Mlody »

Masz 4 miesiące ;) zdążysz z tą kosmetyką.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#26 Post autor: eric trax »

Wygląda realistycznie. Faktycznie trzeba mu więcej detali ale do wystawy się wyrobisz :D

Gratulacje :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ