[MOC] Montmartre

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Montmartre

#1 Post autor: Toltomeja »

Klockowa interpretacja najpiękniejszej, według wielu, dzielnicy Paryża. Znana z niepowtarzalnego klimatu i znacznej liczby artystów na metr kwadratowy. Przede wszystkim starałem się oddać klimat tego miejsca - stąd strome szare dachy i wysokie kominy z brązowymi czapeczkami. Oprócz tego starałem się też zawrzeć trochę smaczków, jak na przykład:
* schody - Montmartre to wzgórze, więc schodów jest tam pod dostatkiem
* stacja metra wraz z wejściem w stylu Art Nouveau (choć przyznaję, że wyszedł taki miś na miarę moich możliwości)
* napis "je t'aime" - nie wiem czy jest za to odpowiedzialna jedna osoba, ale ten motyw widać dość często wśród rzeczy namalowanych na murach Paryża
* koleś sprzedający wieże Eiffla w różnych kolorach i rozmiarach (w tym świecące, hit sezonu). Powinien być czarny, ale niestety nie miałem odpowiedniej główki.
* malarz
* no i oczywiście pan Wiesiek - potraficie go znaleźć? :)

Obrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Pełna galeria

Miłego oglądania i bonne soiree!

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Ch..era....ale ładne!:)
Fajnie oddany klimat.. ktoś na tarasie, ktoś na peronie, inny całkiem ktoś "kartinę" na luziku maluje... Dużo fajnych dekorów na budynkach (jak to u Ciebie), fajne graffiti, fajne skrawki zieleni plus świetne donice z drzewkami, które kiedyś na pewno splagiatuję.. I jacy zżyci sąsiedzi.. jak jeden mąż te same niemal kwiatki na poddaszu w oknach mają... :) Gratulacje!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Ślicznie wyszło. Jest moc! Ładne te budynki. Nie za dużo i nie za mało ozdób. Idealne połączenie LEGO i realizmu.

Jednak im dłużej patrzę tym bardziej mi kilka rzeczy doskwiera. Pomijam tę stację i drzwi do niej, bo to już kwestia specyfiki, że nie da się nic wkopać pod stół. Ale zielone drzwi do narożnej kamienicy są takie jakieś zielone i nieładne. Wejście do stacji nie próbowałeś ze skrzydeł od Chimy? Bo to by dało im jakiś ornament.

I ten pan malujący statek w podwórzu jest zabawny. :D Ale rozumiem, że to LEGO. :-) Warto było jakąś własną naklejkę zrobić!

Jest naprawdę uroczo. Zamykam i znowu otwieram, żeby się napatrzeć.
Ostatnio zmieniony 2019-03-12, 06:05 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#4 Post autor: CamelXP »

Toltomeja pisze:Powinien być czarny, ale niestety nie miałem odpowiedniej główki.
Dobra, dobra. Starałeś się być politycznie poprawny i nie stawiać imigranta w złym świetle ;)

Diorama bardzo ładna, tylko dość sterylna, z tego co pamiętam, Paryż taki czysty nie jest.

A pan Wiesiek, to nie przypadkiem ten chillujący pod drzewkiem?
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

ODPOWIEDZ