Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Montmartre
Autor Wiadomość
Toltomeja 
VIP

Wpisy: 479
Wysłany: 2019-03-11, 23:10   [MOC] Montmartre

Klockowa interpretacja najpiękniejszej, według wielu, dzielnicy Paryża. Znana z niepowtarzalnego klimatu i znacznej liczby artystów na metr kwadratowy. Przede wszystkim starałem się oddać klimat tego miejsca - stąd strome szare dachy i wysokie kominy z brązowymi czapeczkami. Oprócz tego starałem się też zawrzeć trochę smaczków, jak na przykład:
* schody - Montmartre to wzgórze, więc schodów jest tam pod dostatkiem
* stacja metra wraz z wejściem w stylu Art Nouveau (choć przyznaję, że wyszedł taki miś na miarę moich możliwości)
* napis "je t'aime" - nie wiem czy jest za to odpowiedzialna jedna osoba, ale ten motyw widać dość często wśród rzeczy namalowanych na murach Paryża
* koleś sprzedający wieże Eiffla w różnych kolorach i rozmiarach (w tym świecące, hit sezonu). Powinien być czarny, ale niestety nie miałem odpowiedniej główki.
* malarz
* no i oczywiście pan Wiesiek - potraficie go znaleźć? :)

Pełna galeria

Miłego oglądania i bonne soiree!

Szygalew 

Wpisy: 131
Wysłany: 2019-03-12, 00:09   

Ch..era....ale ładne!:)
Fajnie oddany klimat.. ktoś na tarasie, ktoś na peronie, inny całkiem ktoś "kartinę" na luziku maluje... Dużo fajnych dekorów na budynkach (jak to u Ciebie), fajne graffiti, fajne skrawki zieleni plus świetne donice z drzewkami, które kiedyś na pewno splagiatuję.. I jacy zżyci sąsiedzi.. jak jeden mąż te same niemal kwiatki na poddaszu w oknach mają... :) Gratulacje!

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1950
Wysłany: 2019-03-12, 06:04   

Ślicznie wyszło. Jest moc! Ładne te budynki. Nie za dużo i nie za mało ozdób. Idealne połączenie LEGO i realizmu.

Jednak im dłużej patrzę tym bardziej mi kilka rzeczy doskwiera. Pomijam tę stację i drzwi do niej, bo to już kwestia specyfiki, że nie da się nic wkopać pod stół. Ale zielone drzwi do narożnej kamienicy są takie jakieś zielone i nieładne. Wejście do stacji nie próbowałeś ze skrzydeł od Chimy? Bo to by dało im jakiś ornament.

I ten pan malujący statek w podwórzu jest zabawny. :D Ale rozumiem, że to LEGO. :-) Warto było jakąś własną naklejkę zrobić!

Jest naprawdę uroczo. Zamykam i znowu otwieram, żeby się napatrzeć.
Ostatnio zmieniony przez Jellyeater 2019-03-12, 06:05, w całości zmieniany 1 raz  

CamelXP 
VIP
Troll, nie dokarmiać

Wpisy: 288
Wysłany: 2019-03-12, 07:07   

Toltomeja napisał/a:
Powinien być czarny, ale niestety nie miałem odpowiedniej główki.

Dobra, dobra. Starałeś się być politycznie poprawny i nie stawiać imigranta w złym świetle ;)

Diorama bardzo ładna, tylko dość sterylna, z tego co pamiętam, Paryż taki czysty nie jest.

A pan Wiesiek, to nie przypadkiem ten chillujący pod drzewkiem?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu