Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] New Holland TM140 + Claas Quadrant 2200 RC
Autor Wiadomość
alchemist 

Wpisy: 26
Wysłany: 2019-04-09, 22:08   

Gratuluję! Piękna robota! Szczególnie traktor mi się podoba, ponieważ zarówno mechanizmy jak i wygląd jest świetny. W przypadku prasy tylko wygląd mnie urzeka, mechanizm jest jednak dość powolny, a i "bebechów" nie ma aż tak dużo (a może to Lexion za bardzo podniósł poprzeczkę ;))

Świetna sprawa, że zrobiłeś instrukcję! Zamierzam składać. Sbricka już zamówiłem, części też większość mam, także wkrótce powinien śmigać po moim mieszkaniu ;) Mam 2 pytania: felgi są szare i je "wybielałeś" w photoshopie czy faktycznie trafiłeś białe? Chodzi mi głównie o te do dużych opon. Bo również ten koleś ma białe New Holland T9 a za cholere nie wiem skąd takie znaleźć.
A drugie pytanie, to instrukcję kupywać na rebrickable czy gdzieś indziej?

Mam również komentarz do kopaczki/kombajnu do ziemniaków i rozkmin na temat zbierania takowych. Czemu wszyscy próbują je zbierać z płaskiego jak talerz blatu, kiedy w rzeczywistości wykopuje je się z ziemi, i to nie tak płytko, min. 20 cm głębokości. Ja coś kombinuję w tym kierunku i być może skończę szybciej niż później, ale w sumie najłatwiej chyba będzie właśnie je "przesiewać", np. roundbricki 1x1 lub fasola, od piachu lub czegoś co go będzie imitować, np. siemie lniane, chia, mak czy sól gruboziarnista. Czy może ktoś już coś próbował w ten sposób i ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

M_longer 
VIP

Wpisy: 5051

Wysłany: 2019-04-09, 23:08   

alchemist napisał/a:
Świetna sprawa, że zrobiłeś instrukcję!

Taaa, zrobił :)
alchemist napisał/a:
Mam 2 pytania: felgi są szare i je "wybielałeś" w photoshopie czy faktycznie trafiłeś białe? Chodzi mi głównie o te do dużych opon. Bo również ten koleś ma białe New Holland T9 a za cholere nie wiem skąd takie znaleźć.

Małe białe istnieją:
https://www.bricklink.com...&colorID=1&in=A
Tylne są malowane, w tym T9 też.
Ja sobie własnie swojego zbudowałem na prawidłowo, niebiesko i dałem z tyłu czarne felgi i białe dishe 6s, jak w moim Ursusie:

alchemist napisał/a:
A drugie pytanie, to instrukcję kupywać na rebrickable czy gdzieś indziej?

Kup na Sellfy, bo mają mniejsza marżę :D
https://sellfy.com/p/Xhkr/
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2019-04-09, 23:10, w całości zmieniany 2 razy  

alchemist 

Wysłany: 2019-04-10, 08:54   

M_longer napisał/a:
Taaa, zrobił :)

Nie no, oczywiście przeczytałem to, ale mi umknęło przy pisaniu ;)

M_longer napisał/a:
Małe białe istnieją:

No, za dużo to ich nie ma na świecie ;) No nic, chociaż cena nie jest zaporowa.

M_longer napisał/a:
Tylne są malowane, w tym T9 też.

Zawsze zapominam o najprostszych rozwiązaniach... Szczególnie jeśli nie jestem ich fanem.

M_longer napisał/a:
Ja sobie własnie swojego zbudowałem na prawidłowo, niebiesko i dałem z tyłu czarne felgi i białe dishe 6s, jak w moim Ursusie
To rozwiązanie też zauważyłem u Ciebie, dobrze wygląda, ale jednak nie jest idealne. Ale na ten model da radę :)

M_longer napisał/a:
Kup na Sellfy, bo mają mniejsza marżę :D
https://sellfy.com/p/Xhkr/

Właśnie o to mi chodziło. Dzięki!

eric trax 
VIP
LEGO Farmer :D

Wpisy: 1225
Wysłany: 2019-04-10, 14:50   

alchemist napisał/a:
Gratuluję! Piękna robota! Szczególnie traktor mi się podoba, ponieważ zarówno mechanizmy jak i wygląd jest świetny. W przypadku prasy tylko wygląd mnie urzeka, mechanizm jest jednak dość powolny, a i "bebechów" nie ma aż tak dużo (a może to Lexion za bardzo podniósł poprzeczkę ;))

Prasa nie może mieć dużo bebechów bo to nie jest bardzo skomplikowana konstrukcja. Stopień oddania realizmu jest porównywalny do Lexiona. W budowie momentami była trudniejsza od niego.

alchemist napisał/a:

Świetna sprawa, że zrobiłeś instrukcję! Zamierzam składać. Sbricka już zamówiłem, części też większość mam, także wkrótce powinien śmigać po moim mieszkaniu ;) Mam 2 pytania: felgi są szare i je "wybielałeś" w photoshopie czy faktycznie trafiłeś białe?

Wszystkie 4 felgi są malowane żeby uniknąć różnicy w kolorze.

alchemist napisał/a:

Mam również komentarz do kopaczki/kombajnu do ziemniaków i rozkmin na temat zbierania takowych. Czemu wszyscy próbują je zbierać z płaskiego jak talerz blatu, kiedy w rzeczywistości wykopuje je się z ziemi, i to nie tak płytko, min. 20 cm głębokości. Ja coś kombinuję w tym kierunku i być może skończę szybciej niż później, ale w sumie najłatwiej chyba będzie właśnie je "przesiewać", np. roundbricki 1x1 lub fasola, od piachu lub czegoś co go będzie imitować, np. siemie lniane, chia, mak czy sól gruboziarnista. Czy może ktoś już coś próbował w ten sposób i ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Powód jest prosty choć rozumiem Twoje argumenty i wiem, że tak jest dużo prościej. Grzebanie klockami w ziemi jest średnio przyjemne. Wytrzymałość materiału też pozostawia trochę do życzenia pod tym względem. Najważniejszym powodem jest to, że tak zbudowany i działający model możesz użyć wszędzie, na stole, podłodze, parkingu. Nie wyobrażam sobie jeździć na wystawy z piaskownicą już modele ledwo się do auta mieszczą:D

Są już pierwsze zadowolone kastumery :D

M_longer 
VIP

Wysłany: 2019-04-10, 15:16   

eric trax napisał/a:

I jak się czujesz, widząc swój model u kogoś w domu?

SNIFFERR 

Wysłany: 2019-04-10, 16:35   

M_longer napisał/a:
eric trax napisał/a:

A Ty jak się czułeś?:P

M_longer 
VIP

Wysłany: 2019-04-10, 17:18   

SNIFFERR napisał/a:
A Ty jak się czułeś?:P

Biorąc pod uwagę ile już takich modeli widziałem, normalnie :)

alchemist 

Wysłany: 2019-04-11, 00:49   

eric trax napisał/a:

A czego używasz do malowania? Aerospraya czy czegoś innego? Bo w sumie, ostatecznie.... Felga z makaronów jest średnio stabilna. Chociaż lepiej wygląda ;)

eric trax napisał/a:

Powód jest prosty choć rozumiem Twoje argumenty i wiem, że tak jest dużo prościej. Grzebanie klockami w ziemi jest średnio przyjemne. Wytrzymałość materiału też pozostawia trochę do życzenia pod tym względem. Najważniejszym powodem jest to, że tak zbudowany i działający model możesz użyć wszędzie, na stole, podłodze, parkingu. Nie wyobrażam sobie jeździć na wystawy z piaskownicą już modele ledwo się do auta mieszczą:D

No piaskownica na pewno jest niepraktyczna, ale... Ale np. szczotki, jakie zastosował waler nie występują normalnie w urządzeniu, i koniec końców jest to mniej realistyczne odwzorowanie ;)

eric trax 
VIP
LEGO Farmer :D

Wpisy: 1225
Wysłany: 2019-04-12, 10:13   

M_longer napisał/a:
eric trax napisał/a:

Dziwne uczucie ale przyjemne. Mój pedantyzm jest podrażniony krzywo spiętymi detalami :D

alchemist napisał/a:
eric trax napisał/a:

A czego używasz do malowania? Aerospraya czy czegoś innego? Bo w sumie, ostatecznie.... Felga z makaronów jest średnio stabilna. Chociaż lepiej wygląda ;)

Farba w sprayu o wysokim połysku. Najczęściej Duplicolor z Castoramy. Wybór jest tak duży że można dopasować w zasadzie każdy kolor

alchemist napisał/a:

No piaskownica na pewno jest niepraktyczna, ale... Ale np. szczotki, jakie zastosował waler nie występują normalnie w urządzeniu, i koniec końców jest to mniej realistyczne odwzorowanie ;)

Nie wiem jeszcze czy szczotki będą w ogóle potrzebne :) Niebawem pojawi się temat wip w dziale kuźnia

mw 
VIP

Wpisy: 501
Wysłany: 2019-05-05, 00:44   

nigdy nie pojmę jak można zbudować coś tak pięknego, tak skomplikowanego z tyloma funkcjami ???? i do tego zrobić instrukcję ?? pewnie pół roku tobie zajęła sama instrukcja a gdzie reszta -PIĘKNY sprzęcik

M_longer 
VIP

Wysłany: 2019-05-05, 13:59   

mw napisał/a:
pewnie pół roku tobie zajęła sama instrukcja

Dwa tygodnie.

Fuku 

Wpisy: 115
Wysłany: 2019-06-03, 13:28   

Jak robisz instrukcję? W ldd czy tym drugim programie?

Model jak zwykle bardzo ładny. Trochę gryzie mnie tylko to miejsce z serkami w przyczepie. Dla mnie sprawia wrażenie popękania. Z 2 strony ciekawy patent jakby ktoś chciał zrobić spękania. Możliwe że rzuca mi się to w oczy dlatego że reszta budowli jest bardzo spójna. No ale to niewielki minus, chcę kiedyś zbudować model jakiejś prawdziwej maszyny i mam na kim się wzorować ;)

M_longer 
VIP

Wysłany: 2019-06-03, 14:22   

Cytat:
Jak robisz instrukcję?

Powoli :D
Fuku napisał/a:
W ldd czy tym drugim programie?

W obu. A nawet trzech. LDD, Ldraw i teraz zaczynam poznawać Stud.io 2.0, bo będzie wsparcie dla kabli i węży.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu