Kłopot ze ściągnięciem Blueprint'a

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Kłopot ze ściągnięciem Blueprint'a

#1 Post autor: Szygalew »

Wie ktoś, dlaczego podczas ściągania/otwierania/"odzipowywania" programu Blueprint0026.zip z forum na Eurobricks pojawia się komumikat: Error reading ZIP file: Error while reading file data. Plik blueprint.jar niby dekompresja 100%, ale się kręci wciąż.
Skąd ten błąd może pochodzić? U mnie coś? Program dekompresujący bebe?(Zip extractor akurat)Sam Blueprint ma jakiś błąd? Dodam, że java u mnie odpowiednia.
Dzięki za ew. odzew.
p.s. Odpowiadając, proszę pamiętać, że średnio kumam kwestie informatyczne. Tak dla chłopa poproszę. :)

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Spróbuj użyć 7zip.
Inne programy czasem maja problemy z niektórymi archiwami.

Btw. Jak ktoś używa RARa, to rar ma dziurę która pozwala przejąć kontrole nad komputerem jeśli spróbujemy rozpakować odpowiednio spreparowane archiwum.
Ostatnio zmieniony 2019-04-07, 16:48 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

7zip nic nie zmienił. Ten sam error się pojawia. Dzięki.

Miniuga
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-25, 11:01
Lokalizacja: Konin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Miniuga »

Komunikaty sugerują problem z plikiem Blueprint0026.zip. Pobrałeś ten plik drugi raz, aby to wykluczyć?

Ściągnąłem sobie ten plik przez stronę Eurobricks i nie miałem problemów z jego rozpakowaniem. Ani 7zip-em, ani WinRAR-em, ani Total Commanderem.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Ja też ściągałem z eurobricksa, kilka razy. Zawsze to samo. Zawsze się wiesza i wyskakuje ten komunikat. Czasem inny. "Something unexpected and ugly happened" - już nie pamiętam w jakim "miejscu" dokładnie, po jakich krokach. Ale co ciekawe, folder z blueprintem na kompie mam. Za którymś razem wszedł, ale nie wiem czy rozpakowany czy nie. Może trzeba coś tym folderze zrobić, by się zainstalował program. Próbowałem coś tam robić z tym - zgodnie z pewnymi wskazówkami z forum na eurobricks - , ale nic się nie powiodło.

Miniuga
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-25, 11:01
Lokalizacja: Konin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Miniuga »

A może źle ten program uruchamiasz.

Po rozpakowaniu archiwum Blueprint0026.zip pojawia się katalog Blueprint0026. W tym katalogu jest plik blueprint (albo blueprint.bat - jeśli Twój system pokazuje rozszerzenia plików), taki biały prostokąt z granatową kreską na górze.

To jest plik, którym uruchamia się ten program.
Ostatnio zmieniony 2019-04-15, 11:29 przez Miniuga, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ