[MOC] Assault on Hoth

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Assault on Hoth

#1 Post autor: Fuku »

Przedstawiam moją najnowszą pracę, niewielką makietę przedstawiającą fragment chyba najbardziej klasycznej bitwy ze starej trylogii Star Wars. W największym stopniu jestem zadowolony z Snowspeedera, myślę, że udało mi się uzyskać jedno z najlepszych odwzorowań tego pojazdu w skali minifig. Od dawna też chciałem zbudować dobrze odwzorowaną charakterystyczną wieżyczkę z działkiem (LEGO od początku ma z tym problem, a tak naprawdę wystarczyłoby dać walec o średnicy 6 studów i byłoby o niebo lepiej). AT-AT oraz AT-ST już kiedyś prezentowałem, od tamtej pory trochę je doszlifowałem, choć mam w planach poprawić jeszcze kilka elementów. Największym wyzwaniem było tutaj podłoże, technika jaką zastosowałem okazała się niezwykle niewdzięczna i trudna, dlatego w niektórych miejscach nie wyszło tak równo jak chciałem, ale nie miałem już ani siły ani środków by to poprawić, zwłaszcza gdy okazało się, że Legowe sieci, nawet z tego samego zestawu, mają nie jedną tylko kilka różnych wielkości, różnica to było czasem pół studa i wiecej. Snieżne podłoże składa się z 3 modułów o powierzchni BP i kilku mniejszych, doczepianych. W przyszłości chciałbym dorobić jeszcze kilka BP w podobnej technice a kiedyś może i fragment bazy. Pracę zgłosiłem na konkurs Lego Ideas https://ideas.lego.com/challenges/4d014 ... 3193f70ef5 i przyznam, że związane z tym ostatnich kilka dni to był koszmar i dalej istnieje ryzyko, że mogą ją usunąć. Musiałem na ostatnią chwilę wymazać w photoshopie Spy Droida nie wiedząc nawet czy to on stanowi problem. Poniżej kilka zdjęć, które wyjątkowo jak na mnie są dobre, bo tak się złożyło, że miałem do dyspozycji aparat i fotostudio:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

Link do galerii: https://flic.kr/s/aHsmAZjxDH
Ostatnio zmieniony 2019-05-06, 17:36 przez Fuku, łącznie zmieniany 8 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

To podłoże i te ślady są mega. I scenka bardzo dynamiczna. Szkoda, że nie wziąłeś na wczoraj. :-P
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Mestari »

wow...
ile to musiało być godzin pracy, wygląda mega dobrze.
o co chodziło z tym ideas? do czego się czepili?

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#4 Post autor: liwnik »

Podłoże wyszło bardzo fajnie. Tile montowałeś na siatkach?
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#5 Post autor: Mlody »

Kozackie :) Szkoda, że nie miałeś tego jak robiliśmy makietę Hoth.

Jeszcze raz, b. ładne. Będzie w Pszczynie?
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Dzięki za pozytywne komentarze
Jellyeater pisze:To podłoże i te ślady są mega. I scenka bardzo dynamiczna. Szkoda, że nie wziąłeś na wczoraj. :-P
Całość leży spakowana w kartonie, ale nie zabrałbym się, a niestety nikt nie jechał z Krakowa samochodem
Mestari pisze:wow...
ile to musiało być godzin pracy, wygląda mega dobrze.
o co chodziło z tym ideas? do czego się czepili?
Nie napisali konketnie, na maile nie odpowiedzieli do tej pory. Mogłem tylko snuć domysły i najbardziej prawdopoodbny wydał mi się spy droid. Wymazałem go w photoshopie i zgłosiłem pracę jeszcze raz, przyjęli, więc chyba o to chodziło. Nie można było korzystać z zestawów, jednak myślałem, że spy droid to bardziej figurka, jak inne droidy budowane ze zwykłych części.
liwnik pisze:Podłoże wyszło bardzo fajnie. Tile montowałeś na siatkach?
Tak, na siatkach. W opisie napisałem jaki był z nimi problem, ogólnie można w ten sposób osiągnąć fajny efekt ale potrzeba wiele cierpliwości.
Mlody pisze:Kozackie :) Szkoda, że nie miałeś tego jak robiliśmy makietę Hoth.

Jeszcze raz, b. ładne. Będzie w Pszczynie?
Tylko jeśli będę mógł to komuś podrzucić do auta ;P
Ostatnio zmieniony 2019-05-06, 10:41 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Czy dobrze rozumiem, że skoro "Ideas", to prace będą rozpatrywane pod kątem ewentualnego wydania jako zestawy? Bo jeśli tak, to wielki plus tej pracy, czyli efektowne podłoże, albo z miejsca ją zdyskwalifikuje, albo zostanie zamieniony na banalne górki ze slope'ów. (Bo cuda montowane na siatce są tak dalece "niezgodne z systemem", jak oni to nazywają, że dalej się nie da ;) .)
A sama budowla - imponująca, oczywiście. Multum otwieranych klapek/drzwiczek sprawia, że byłby to całkiem bawialny zestaw, zaś Snowspeeder faktycznie jest bardzo dobrze odwzorowany.
Gratulacje!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Fuku »

Dziękuję! Nie wiem jak to jest dokładnie, ale to raczej po prostu zwykły konkurs, skończy się i pójdzie w niepamięc. Nie kojarzę, żeby w ogóle wcześniej brali pod uwagę wypuszczanie jako zestaw prac zgłaszanych na konkurs. No i jest też taka kwestia, że albo nie można albo z góry wiadomo, że zwykłe starwarsowe zgłoszenie Ideas nie przejdzie. Ani z żadnej licencjonowanej serii którą wypuszczają. Także ten konkurs to chyba jedyna okazja żeby w ogóle znalazło się coś starwarsowego na stronie Lego Ideas

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#9 Post autor: Falcrum »

Bardzo odważna praca, a w szczególności podłoże, które musiało kosztować Cię trochę nerwów, ale dzięki temu to najlepsze wykorzystanie tile' 2x2 jakie w życiu widziałem :) Obłości wyszły Ci bardzo elegancko.
AT-AT bardzo mi się podoba, chociaż ja bym go lekko spatynował - ten samotny dk Tan panel 1x2 na boku aż się prosi o kilku kolegów z tego samego koloru.
Natomiast wieżyczka przeciwpiechotna to istne cudo - szkoda, że nie pstryknąłeś jej bliższego zdjęcia, np maszyn kroczących z perspektywy obsługi działa. Okopy są ok, ale to jest typowe ,,budownictwo kartezjańskie" - czyli idealnie prostokątne. Ja bym je lekko wygiął, może dał płyty, które Rebelianci kładli niemal wszędzie (https://i.ytimg.com/vi/h2FY1tBj9Mg/maxresdefault.jpg) - to zawsze jakieś urozmaicenie. Ślady AT-AT to dobry pomysł, ale jak kilkusettonowa maszyna stawia stopę na śniegu, to powstaje raczej charakterystyczny lej aniżeli idealna pionowa dziura - brakuje mi tam jakiejś obwódki.
(https://i.ytimg.com/vi/h2FY1tBj9Mg/maxresdefault.jpg) - to zawsze jakieś urozmaicenie.
Z minusów AT-ST ma dosyć pokrzywioną sylwetkę i Snowspeeder jest w skali zestawowej, czyli potrzebuje lekkiego skurczenia. Podsumowując praca bardzo mi się podoba i z przyjemnością zobaczę ją na żywo.
Ta samostrzelająca armata to nawiązanie do starego BFa II?
Ostatnio zmieniony 2019-05-11, 16:27 przez Falcrum, łącznie zmieniany 1 raz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

dmac pisze:Czy dobrze rozumiem, że skoro "Ideas", to prace będą rozpatrywane pod kątem ewentualnego wydania jako zestawy?
Nie, jakiś czas temu rebrick i ideas zostały połączone w jedną stronę, i teraz na ideas oprócz standardowego programu wydawania jako zestaw odbywają się też znane z rebrick konkursy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#11 Post autor: Stelario »

Dlaczego przednie nogi nie zostawiają śladów? ;)
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Fuku »

Falcrum pisze:Bardzo odważna praca, a w szczególności podłoże, które musiało kosztować Cię trochę nerwów, ale dzięki temu to najlepsze wykorzystanie tile' 2x2 jakie w życiu widziałem :) Obłości wyszły Ci bardzo elegancko.
AT-AT bardzo mi się podoba, chociaż ja bym go lekko spatynował - ten samotny dk Tan panel 1x2 na boku aż się prosi o kilku kolegów z tego samego koloru.
Natomiast wieżyczka przeciwpiechotna to istne cudo - szkoda, że nie pstryknąłeś jej bliższego zdjęcia, np maszyn kroczących z perspektywy obsługi działa. Okopy są ok, ale to jest typowe ,,budownictwo kartezjańskie" - czyli idealnie prostokątne. Ja bym je lekko wygiął, może dał płyty, które Rebelianci kładli niemal wszędzie (https://i.ytimg.com/vi/h2FY1tBj9Mg/maxresdefault.jpg) - to zawsze jakieś urozmaicenie. Ślady AT-AT to dobry pomysł, ale jak kilkusettonowa maszyna stawia stopę na śniegu, to powstaje raczej charakterystyczny lej aniżeli idealna pionowa dziura - brakuje mi tam jakiejś obwódki.
(https://i.ytimg.com/vi/h2FY1tBj9Mg/maxresdefault.jpg) - to zawsze jakieś urozmaicenie.
Z minusów AT-ST ma dosyć pokrzywioną sylwetkę i Snowspeeder jest w skali zestawowej, czyli potrzebuje lekkiego skurczenia. Podsumowując praca bardzo mi się podoba i z przyjemnością zobaczę ją na żywo.
Ta samostrzelająca armata to nawiązanie do starego BFa II?
Dzięki. Co do AT-AT, to te dk tan są tam dlatego, że zabrakło mi szarych, więc uznałem, że dam tam jakieś zabrudzenia. Ogólnie chciałbym, żeby był ''czysty'', ale jakbym miał drugiego, to zrobiłbym go tak, żeby wyglądał jak po 3 latach służby na Tatooine. Co do wieżyczki, masz rację, brakuje paru ujęć. Co do okopów również, robiłem je na końcu, więc nie mogłem dać się ponieść, tylko mierzyć siły na zamiary. Ale jak dla mnie są ok, prosty kawałek gdzieś tam też mógł być. Płyty są, choć może ich nie widać na zdjęciach. Ślady to pierwszy element podłoża jaki zrobiłem, chciałem żeby były zaokrąglone i trochę przerysowane, dlatego zbytnio przy nich nie dłubałem. Możliwe, że będę je jeszcze zmieniał, na filmie AT-AT zostawiał inne ślady. Snowspeeder musi zostać jak jest, bo pewnych elementów nie mogę w nim zmienić żeby zachować jego funkcjonalność. Pomniejszenie całej reszty zostawiajac taką sama kabinę nie miałoby sensu, teaz piloci i tak mieszczą się w środku na styk.
Z samostrzelającą armatą trafiłeś i jesteś chyba pierwszą osobą, która zwróciła na to uwagę ;)
Stelario pisze:Dlaczego przednie nogi nie zostawiają śladów? ;)
Bo wszedł na skaliste podłoże z cienką warstwą śniegu ;)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Fuku »

Zrobiłem kilka uzupełniających zdjęć (gdzie widać płyty o których wspominał Falcrum), za jakiś czas zrobię jeszcze zdjęcia samego Snowspeedera

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-05-19, 20:37 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Fuku »

Ostatnio usiadłem przy AT-AT i poprawiłem kilka rzeczy które mnie gryzły:
- głowa, wycisnąłem z niej już chyba wszystko co się da, nawet działka posiadają prosty "mechanizm" strzelania, który pokazałem na filmiku
- szczegół nad stopami, są teraz oddane prawie wszystkie kształty i skosy, swoją drogą nieźle się nagimnastykowałem z tym pochyleniem
- dopracowałem górną część poszycia



Obrazek



Obrazek Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2019-05-29, 16:22 przez Fuku, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#15 Post autor: eric trax »

Praca jest bardzo efektowna głównie dzięki łagodnym pagórkom śniegu :D Dodatkowo super pomysł na uchwycenie laserów w locie. To nadaje dynamizmu scenie.

Tylko stopy atata wydają się za wysokie
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ