7787 The Bat-Tank: The Riddler and Bane's Hideout

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

7787 The Bat-Tank: The Riddler and Bane's Hideout

#1 Post autor: Havoc »

7787 The Bat-Tank

Obrazek

Dane techniczne:

Seria: Batman
Rok produkcji: 2007
Liczba części: 645
Liczba figurek: 3
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7787-1
Cena: MSRP: 50,00 $

Pudło i instrukcja
Pudło całkiem spore i ku mojemu zaskoczeniu dosyć trwałe (w nowych zestawach to już naprawdę rzadkość). Na bocznej ściance widnieje zdjęcie figurek, które zawiera zestaw (Batman, Bane oraz The Riddler). Z tyłu natomiast mamy mały komiks oraz zdjęcia opisujące funkcje pojazdu (zdejmowana szybka kabiny, rakiety wystrzeliwane 'na pych' zarówno w czołgu jak i w motorze Bane'a, wyrzutnia sprężynowa w tylnej części czołgu oraz otwierana brama i ruchome gąsienice - odnośnie dwóch ostatnich to chyba oczywiste :) )

Obrazek

Instrukcja wykonana z dobrego gatunkowo papieru (nie zniszczy się zbyt szybko) i jest zszywana więc strony nie powypadają. Wszystko jest w niej opisane tak, że nawet pięciolatek bez problemu się połapie. Na pierwszych stronach pokazane jest jak należy traktować klocki (nie zalecają kładzenia luzem na dywanie) co sprawia, że prawie każdy działa niezgodnie z zaleceniem :) Pokazane są także woreczki z częściami. Są ponumerowane, a w każdym znajdują się klocki potrzebne do budowy konkretnej części zestawu więc nie trzeba nawet bawić się w szukanie. Wszystko uproszczone do granic możliwości.

Obrazek Obrazek Obrazek


Budowa
Jak już wyżej pisałem, zbudowanie modelu przebiega całkowicie bezproblemowo. Nie sposób się pogubić czy czegoś przeoczyć. Jedynie montowanie gąsienic jest dość upierdliwe ze względu na ilość ogniw. Może się nie znam ale 158 ogniw (po 79 na każdą gąsienicę) to naprawdę sporo. Zaczynamy od zbudowania drobiazgów (motor, butla z chemikaliami, detonator, ładunek wybochowy, jetpack). Następnie brama podzielona na 2 części i w końcu sam czołg. Bat-Tank również składa się z modułów. Najpierw robimy kabinę, potem tylną wyrzutnię i obie gąsienice.
Następnie łączymy to wszystko i voila...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bat-Tank gotowy. Wygląda naprawdę ciekawie. Wprawdzie Batman nigdy czołgu nie miał ale pomysł jest dobry. Może wprowadzą go do którejś z kolei Hollywoodzkiej produkcji...
Na zdjęciach poniżej widać wyrzutnię rakiet z tyłu, 2 rakiety/działka ukryte z przodu, odłączany tylny moduł oraz wnętrze kabiny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I zestaw w całej okazałości:

Obrazek

Ogólnie rzecz biorąc zestaw jest naprawdę ciekawy. Bardzo bawialny, a przez to dobry dla młodszych odbiorców. No i stanowi źródło ciekawych części m. in. dostarcza dużej ilości ogniw gąsienicowych.

Za:

- Bawialność na wysokim poziomie,
- źródło części,
- bat-czołgu jeszcze nie było, a wyszedł naprawdę dobrze,
- dość przystępna cena jak na taki zestaw.


Przeciw:
- Bardziej doświadczeni nie będą mieli radochy z układania, za proste to wszystko :) ,
- o ile dobrze pamiętam Batman był czarny, a tu maska i peleryna granatowa, aha no i włosy riddlera były pomarańczowe a nie czarne...,
- gąsienice są ciut za luźne, przy podnoszeniu lubią się przekrzywiać i nie układają sie potem równo na kołach (po jednym ogniwie mniej i byłoby idealnie).
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 10:33 przez Havoc, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Jak patrzę na zdjęcia... Doskonałe źródło części.
I te gąsienice.... Cudo :D

crises

#3 Post autor: crises »

Dzięki za opis. Jak widzę kolejny zestaw jako "dawca" części, bo sam za piękny nie jest. Dużo ma czarnych kafelków? Czarne "serki" widzę i to całkiem sporo.
W innych zestawach Batman ma maskę czarną, czyżby Lego nie mogło się zdecydować? Wydaje mi się, że w starych komiksach miał granatowe barwy.

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

No zdecydować by się mogli, chociaż starych komiksów nie widzialem i nie wiem czy kiedyś był granatowy ale czarny wygląda chyba lepiej. Czarnych tilesów troszkę jest, natomiast cheese slopes aż 23 (1 zapasowy).

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:natomiast cheese slopes aż 23 (1 zapasowy)
Mmmmm... :D
Chyba Bat Tank wyląduje na liście zestawów pod Choinkę :D

A na Peeronie DALEJ nie ma spisu elementów z tego zestawu...

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Havoc, czy możesz zrobić zdjęcie tego zielonego elementu będącego przednim błotnikiem/owiewką motocykla? (tak żeby był sam na zdjęciu)

Z góry dziękuję :)

V1
\/1 ______________

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:No zdecydować by się mogli
Obrazek
Na razie pojawiły się trzy wersje kolorystyczne minfiga Batmana...
Ta owiewka to.. jeden element:
Obrazek

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

M_Longer pisze:Na razie pojawiły się trzy wersje kolorystyczne minfiga Batmana...
No ta po lewej najlepsza moim zdaniem
Ostatnio zmieniony 2011-12-11, 11:07 przez Havoc, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Dzięki.
Fatalny pomysł :(
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10 Post autor: ImpreSariO »

W jednym komiksie z gackiem był batmobile który wyglądał jak czołg. Chodzi o powrót mrocznego rycerza. Granatowej maski i peleryny nigdy nie było jednak stosowano niebieski cienie co sprawiało wrażenie że Batman nosi się w niebieskim wdzianku. A Riddler miał zdecydowanie czarne włosy. W filmie Batman Forever Jim Carrey ma pomarańczowe włosy, jednak ten odcinek to pokaz beznadziejności i próba spedalenia gacka, więc nie bierze się tego pod uwagę. Sama recenzja bardzo fajna. Zastanawiałem się już wcześniej nad kupnem tego zestawu. Dzięki tobie wiem że warto.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

No, warto, warto, tyle gąsiennic to coś pięknego... a że właśnie się zorientowałem ile kosztują stare lokomotywki Piko h0, to nawet mnie na niego stać :D

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#12 Post autor: Aurimax »

Na BL jest już inwentarz : http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7787-1

Cały czas nie mogę się zdecydować na ten zestaw , jest kuszący , ale mam nadzieję ,
że jeszcze potanieje , bo na "liście do kupienia" widnieje :)

Pożyjemy zobaczymy , póki co wielkie dzięki za info co i jak .

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Wiecie co mnie czasem bardzo, ale to bardzo denerwuje? Ze piszecie nie sprawdzajac prawdziwosci swojej wypowiedzi!

"Batmana nigdy na granatowo nie bylo", "wydaje mi sie ze byl na niebiesko cieniowany"

A wlasnie ze byl:

Obrazek

I to nawet nie trzeba byc kloekcjonerem komiksow zeby to wiedziec, trzeba tylko zapytac wojka Googla i sru, na pierwszej strone wyskoczy ot taki szaro niebieski Batman...Bo Batman nie byl czarny az w roku osiemdziesiatymktoryms go ktos przemalowal na potrzeby filmu i juz. Orginalny byl i zawsze bedzie wlasnie taki jak w tym pudle.

Tak samo to sie ma do Battanka czytam Tanku, byl w komiksie i juz. jest tyle komiksow Batmana ile ja mam wlosow na glowie, i Batman mial wszstko, od helikoptera w pudelku, po rakiete i takie rozne mniej lub bardziej glupawe wynalazki...

Koniec mojego OT. Nie chcialem nic pisac, ale jak czasami czytam takie rzeczy to sie we mnie gotuje bo sprawdzenie czegos takiego wiaze sie z lenistwem a nie z "ja wiem lepiej", dlatego tym razem musialem cos naskrobac, przepraszam ze to akurat u Havoca w jego watku.
Ostatnio zmieniony 2007-11-05, 11:26 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14 Post autor: ImpreSariO »

Wybacz misterzumbi ale się mylisz. To że malowanie peleryny jest niebieskie nie oznacza jej prawdziwego koloru. W amerykańskich komiksach ustalono że jeśli coś jest czarne to będzie miało niebieski cień, a że niektórych ponosiło i kolorowali to tak jak by było niebieskie to już nie mój problem. Powiem więcej, gacek miał nawet czerwoną pelerynę a czasem nawet jej nie nosił i chodził bez maski. O czołgu pisałem że był, jednak nazwa BatTank raczej nigdy nie wystąpił w komiksach. Teraz nie podam tytułu tego komiksu ale w jednym padł mniej więcej taki tekst - "dlaczego Batman nie jeździ batmobilem tylko czołgiem? Świat schodzi na psy"

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#15 Post autor: Misterzumbi »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciemnoniebieski.

Smiem powiedziec ze o komiksach conieco wiem. Z komiksow nauczylem sie angielskiego, i pracowalem w sklepie z komiksami jakies 5 lat...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ