Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6077 Forestmen's River Fortress [VIDEO]
Autor Wiadomość
adf1985 

Wpisy: 20
Wysłany: 2019-05-31, 08:47   6077 Forestmen's River Fortress [VIDEO]

Cześć,

Niedawno postanowiłem kupić trochę zestawów z serii LEGO Castle. Początkowo recenzje miały być tekstowe, ale uznałem, że na filmie można wszystko pokazać lepiej, a i jest bardziej spontanicznie co osobiście uważam za jakąś tam zaletę :).

Na pierwszy ogień idzie 6077 - Forestmen's River Fortress. Jest to według mnie jeden z ciekawszych zestawów, ponieważ tak jak wspominam w materiale jest to forteca wbudowana w drzewo, a nie typowy zamek. Przez to ma on ciekawą formę i prezentuje się oryginalnie na tle innych ówczesnych zestawów z serii castle.

Zapraszam do oglądania:

Numer zestawu: 6077
Nazwa zestawu: Forestmen's River Fortress
Ilość elementów: 357
Ilość minifigurek: 6
Rok wydania: 1989

Ciekawe elementy konstrukcji:
1. Zestaw posiada otwierany tylny panel, dający dostęp do wnętrza fortecy
2. Na górze znajdziemy mechanizm otwierania bramy prowadzącej do wnętrza fortecy
3. Pomost między lądem a fortecą jest podnoszony lekko w górę
4. Pod drzewem znajduje się kanał, w którym mieści się dołączona do zestawu tratwa
Ostatnio zmieniony przez adf1985 2019-05-31, 08:52, w całości zmieniany 3 razy  

michallus 

Wpisy: 99
Wysłany: 2019-05-31, 10:32   

Nie ma to jak zacząć dzień od dobrego klasyka!

Uwielbiam te tarcze z jeleniami. Szkoda, że nie ma żadnych comebacków w dzisiejszych setach do naszych leśnych braci.

Bardzo ładny stan, udało Ci się kupić zestaw jakoś niedawno czy czekał parę lat na swój moment?

Co do recenzji filmowej - fajny pomysł, tak jak mówisz można pokazać parę rzeczy inaczej niż na zdjęciach ale zawsze warto zrobić i tak i tak. Pamiętaj, że niektórzy z nas czytają/oglądają nasze posty w różnych miejscach i nie zawsze jest szansa na spokojnie odtworzyć i posłuchać co mówić. Dodatkowo film trwa 14 minut, a zdjęcia czy tekst można przerobić trochę szybciej, we własnym tempie.

adf1985 

Wpisy: 20
Wysłany: 2019-05-31, 10:50   

Dziękuję za miły komentarz i sugestie :).

Ok, z pewnością materiał foto + opis też jest dobrym pomysłem i chyba jednak przekonam się do tego. Zwłaszcza, że zdjęcia potrafią pokazać więcej detalu, niż film.

Co do filmu, to obejrzałem go sam "kontrolnie" i stwierdzam, że trochę za wolno nawijam i mogę przynudzać, muszę to poprawić na przyszłość.

Zestaw kupiłem całkiem niedawno, jakiś miesiąc temu, był w takim właśnie stanie, musiałem tylko dokupić dwa drobne elementy o czym wiedziałem już w momencie zakupu. Staram się kupować tylko ładne zestawy, ale czasem z racji na wiek nie jest to możliwe. Przykładowo posiadam 6074, który jest generalnie w ładnym stanie, ale klocki mają 35 lat i już zaczęły jakby "skrzypieć" :).

Na horyzoncie jest też 6081 w naprawdę idealnym stanie, brakuje tylko pudełka, ale zestaw jest jak ze sklepu. Jak go skompletuję to również pójdzie na reckę. Jedyne czego brakuje to siodło 1-pinowe jest zamienione na 2-pinowe, więc nie ma tragedii :).
Ostatnio zmieniony przez adf1985 2019-05-31, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  

pablos_83 

Wpisy: 22
Wysłany: 2019-05-31, 12:08   

Miałem taki w dzieciństwie ale gdzieś rozdany przez głupotę lata temu. Wspaniały zestaw, Forestmen to była najlepsza seria w historii.

liwnik 
VIP

Wpisy: 362
Wysłany: 2019-05-31, 23:10   

Ten zestaw to jedno z moich niespełnionych marzeń z dzieciństwa.
Po powrocie do Lego kupiłem kilkanaście starych zestawów castle, ale jakoś nigdy nie trafiłem na ten w dobrej cenie/stanie. Dlatego w zeszłym roku zbudowałem go sobie z klocków które mam (z drobnymi zmianami w konstrukcji z powodu braku kilku klocków) i byłem zaskoczony jak nieduży jest gotowy model. Zwłaszcza w porównaniu z 6054. W katalogu wydawał się zdecydowanie większy.
https://photos.app.goo.gl/dNPPGExMLM9S4oVu7

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu