6077 Forestmen's River Fortress [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

6077 Forestmen's River Fortress [VIDEO]

#1 Post autor: adf1985 »

Cześć,

Niedawno postanowiłem kupić trochę zestawów z serii LEGO Castle. Początkowo recenzje miały być tekstowe, ale uznałem, że na filmie można wszystko pokazać lepiej, a i jest bardziej spontanicznie co osobiście uważam za jakąś tam zaletę :).

Na pierwszy ogień idzie 6077 - Forestmen's River Fortress. Jest to według mnie jeden z ciekawszych zestawów, ponieważ tak jak wspominam w materiale jest to forteca wbudowana w drzewo, a nie typowy zamek. Przez to ma on ciekawą formę i prezentuje się oryginalnie na tle innych ówczesnych zestawów z serii castle.

Zapraszam do oglądania:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6cFp6aF ... e=youtu.be[/youtube]

Numer zestawu: 6077
Nazwa zestawu: Forestmen's River Fortress
Ilość elementów: 357
Ilość minifigurek: 6
Rok wydania: 1989

Ciekawe elementy konstrukcji:
1. Zestaw posiada otwierany tylny panel, dający dostęp do wnętrza fortecy
2. Na górze znajdziemy mechanizm otwierania bramy prowadzącej do wnętrza fortecy
3. Pomost między lądem a fortecą jest podnoszony lekko w górę
4. Pod drzewem znajduje się kanał, w którym mieści się dołączona do zestawu tratwa
Ostatnio zmieniony 2019-05-31, 07:52 przez adf1985, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#2 Post autor: michallus »

Nie ma to jak zacząć dzień od dobrego klasyka!

Uwielbiam te tarcze z jeleniami. Szkoda, że nie ma żadnych comebacków w dzisiejszych setach do naszych leśnych braci.

Bardzo ładny stan, udało Ci się kupić zestaw jakoś niedawno czy czekał parę lat na swój moment?

Co do recenzji filmowej - fajny pomysł, tak jak mówisz można pokazać parę rzeczy inaczej niż na zdjęciach ale zawsze warto zrobić i tak i tak. Pamiętaj, że niektórzy z nas czytają/oglądają nasze posty w różnych miejscach i nie zawsze jest szansa na spokojnie odtworzyć i posłuchać co mówić. Dodatkowo film trwa 14 minut, a zdjęcia czy tekst można przerobić trochę szybciej, we własnym tempie.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: adf1985 »

Dziękuję za miły komentarz i sugestie :).

Ok, z pewnością materiał foto + opis też jest dobrym pomysłem i chyba jednak przekonam się do tego. Zwłaszcza, że zdjęcia potrafią pokazać więcej detalu, niż film.

Co do filmu, to obejrzałem go sam "kontrolnie" i stwierdzam, że trochę za wolno nawijam i mogę przynudzać, muszę to poprawić na przyszłość.

Zestaw kupiłem całkiem niedawno, jakiś miesiąc temu, był w takim właśnie stanie, musiałem tylko dokupić dwa drobne elementy o czym wiedziałem już w momencie zakupu. Staram się kupować tylko ładne zestawy, ale czasem z racji na wiek nie jest to możliwe. Przykładowo posiadam 6074, który jest generalnie w ładnym stanie, ale klocki mają 35 lat i już zaczęły jakby "skrzypieć" :).

Na horyzoncie jest też 6081 w naprawdę idealnym stanie, brakuje tylko pudełka, ale zestaw jest jak ze sklepu. Jak go skompletuję to również pójdzie na reckę. Jedyne czego brakuje to siodło 1-pinowe jest zamienione na 2-pinowe, więc nie ma tragedii :).
Ostatnio zmieniony 2019-05-31, 09:51 przez adf1985, łącznie zmieniany 1 raz.

pablos_83
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-18, 12:23
Lokalizacja: Włocławek
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: pablos_83 »

Miałem taki w dzieciństwie ale gdzieś rozdany przez głupotę lata temu. Wspaniały zestaw, Forestmen to była najlepsza seria w historii.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#5 Post autor: liwnik »

Ten zestaw to jedno z moich niespełnionych marzeń z dzieciństwa.
Po powrocie do Lego kupiłem kilkanaście starych zestawów castle, ale jakoś nigdy nie trafiłem na ten w dobrej cenie/stanie. Dlatego w zeszłym roku zbudowałem go sobie z klocków które mam (z drobnymi zmianami w konstrukcji z powodu braku kilku klocków) i byłem zaskoczony jak nieduży jest gotowy model. Zwłaszcza w porównaniu z 6054. W katalogu wydawał się zdecydowanie większy.
Pozdrawiam, Liwnik

ODPOWIEDZ