Arkusz Zgłoszeniowy - Legowisko Pszczyna 2019

29-30 czerwca 2019
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#31 Post autor: BHs »

To takie bricki (z reguły 1x8), które mają upamiętniać wystawę. I Twoją bytność na niej.
Doczepiasz sobie takiego bricka z Twoim np. nickiem, i potem z wystawy na wystawę kolekcjonujesz.
Aż zbierze się kolekcja świadcząca o Twoim zaangażowaniu i stajesz się "ruskim generałem".
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#32 Post autor: Szygalew »

BHs pisze:To takie bricki (z reguły 1x8), które mają upamiętniać wystawę. I Twoją bytność na niej.
Doczepiasz sobie takiego bricka z Twoim np. nickiem, i potem z wystawy na wystawę kolekcjonujesz.
Aż zbierze się kolekcja świadcząca o Twoim zaangażowaniu i stajesz się "ruskim generałem".
Czyli jak będę ja, żona i synek, to zgłosić zapotrzebowanie na 3? Ten Bricek będzie do odbioru na wystawie (tj. ciut przed)? Na potrzeby umieszczenia pseudonimu wziąć jakieś odpowiednie literki?... :) Na wystawie z tym "przyczepionym" Brickiem sobie chadzam?

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#33 Post autor: BHs »

Szygalew pisze:Czyli jak będę ja, żona i synek, to zgłosić zapotrzebowanie na 3? Ten Bricek będzie do odbioru na wystawie (tj. ciut przed)? Na potrzeby umieszczenia pseudonimu wziąć jakieś odpowiednie literki?... :) Na wystawie z tym "przyczepionym" Brickiem sobie chadzam?
A możesz i 4 :). Bricka z nickiem robisz sam, kiedyś dawno temu była akcja zbiorcza robienia takich bricków. Ale możesz albo zrobić naklejkę, albo użyć literek Lego (akurat nicka masz na 8 liter, farciarz :P).
I tak, potem łączysz oba bricki (dobrze przy nicku mieć już doklejoną agrafkę) i paradować na wystawie dumnie wypinając pierś. :)
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#34 Post autor: Fuku »

W jaki sposób można zrobić bricka z nickiem?

Szczygalew - rok temu brick wystawowy wyglądał tak:
Obrazek61651672_448134819096034_3628527094809493504_n by Fuku Saku, on Flickr

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#35 Post autor: BHs »

Aaa sobie przypomniałem - będzie kryptoreklama, ale zawsze - zapytajcie Auriego (Aurimax), on robi takie cudeńka.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#36 Post autor: Szygalew »

BHs pisze:A możesz i 4 :). Bricka z nickiem robisz sam, kiedyś dawno temu była akcja zbiorcza robienia takich bricków. Ale możesz albo zrobić naklejkę, albo użyć literek Lego (akurat nicka masz na 8 liter, farciarz :P).
I tak, potem łączysz oba bricki (dobrze przy nicku mieć już doklejoną agrafkę) i paradować na wystawie dumnie wypinając pierś. :)
Z liczbą bricków chodziło mi o to, czy tyle ile osób? Czy tylko dla mnie? Jakie są, dajmy na to, "standardy"?
W sumie to, jak rozumiem, wcale nie muszę do arkusza wpisywać tego zapotrzebowania? Bo skoro mam go zrobić sam, to po co? Czy też w arkuszu zgłaszam chęć odnośnie jakiegoś wspólnego wzoru, który ktoś załatwia?
A te literki Lego to właśnie u np. Auri'ego? I wtedy spinam je ósemką, tak? Jakiś kolor klocka jest określony?
Wiem, dużo pytań.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#37 Post autor: BHs »

Uściślijmy:
1) Twój brick z nickiem, czy co tam chcesz - robisz sam albo zlecasz (np. Auriemu). Literki też można zrobić albo kupić na BL. Możesz pokombinować nawet z Modulexem, ale sposób łączenia ze zwykłymi brickami będzie karkołomny, więc odradzam.
2) Brick wystawowy - kupujesz tyle ile potrzeba, a jeden wpinasz pod brickiem z nickiem i tworzysz tym samym historię swoich wystaw. Jak to wygląda, jak ludzie robią - zobaczysz sam na wystawie :). Z czasem jak tych bricków będzie dochodzić, będziesz musiał pomyśleć o jakiejś ramce czy wzmocnieniu.
Ostatnio zmieniony 2019-05-30, 18:45 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Kamila
Posty: 154
Rejestracja: 2016-02-21, 17:31
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Kamila »

Bricków wystawowych nikt sam sobie nie robi. np. z okazji wystawy w Łodzi wyglądało to tak:
viewtopic.php?t=27828
Zamawiasz ile chcesz.

Bricki z imieniem lub nickiem z forum możesz sobie zamówić np. u Auriego. Napisz do niego PW.


I jak będziesz już miał takiego bricka z imieniem to będziesz mógł doczepiać do niego bricki wystawowe.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#39 Post autor: Mlody »

Chciałbym jutro do wieczora dać znać Auriemu konkretną ilość więc wpisywać się wpisywać i dajcie znać swoim psiapsiółom jak wiecie, że na forum nie zaglądają.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#40 Post autor: szarikm »

Szygalew pisze:Czym są te Bricki wystawowe? W arkuszu uczestnicy wpisali wartości od 1 do 3, pewnie zależnie od ilości osób... ? Mam zrobić tak samo? ..
Pytam, bo po raz pierwszy będę na wystawie, stąd brak znajomości "szyfru" :)
Bricki wystawowe to te po prawej, nadruk - logo, nazwa miejsca, rok:
Obrazek
Po lewej od góry - LUGPOL z agrafką do przypięcia - taki identyfikator klockowy:
Obrazek
Brick z nickiem podczepiany normalnie - legowo. Poniżej, te platy, mają w poźniejszych latach zastępować te bricki po prawej. Na zasadzie baretek odznaczen. Co by nie chodzić jak to ujął pieknie BHS:
BHs pisze:Aż zbierze się kolekcja świadcząca o Twoim zaangażowaniu i stajesz się "ruskim generałem".
Wypraszam sobie - Bohaterem Związku! :)
Lista kolorów na dziś:
3dom pisze:Kielce 2006 - green
Kielce 2007 - green
Kielce 2008 - green
Gdynia 2009 - blue
Warszawa 2010 - yellow & red
Gdańsk 2011 - dark blue
Kraków 2012 - medium lavender
Rzeszów 2013 - orange
Warszawa 2014 - yellow & red & yellow & red
Gdynia 2015 - medium blue
Łódź 2016 - magenta & medium azure & żółty & czarny
Chojnice 2017 - DkRed
Pszczyna 2018 - żółty i niebieski
Brick wystawowy jest generalnie dla Ciebie, taki gadżet - przyjechałeś, byłeś - coś jak pieczątka ze schroniska. Jeśli czujesz potrzebę zakupu dla najbliższych, czemu nie.
Mam jeszcze kilka bricków z grawerką LUGPOL, agrafek względnie sporo - zabiorę. Kto będzie potrzebował niech się podejdzie do mnie to mu dam.
Szygalew, Jeśli będziesz robić bricka z nickiem, czy głównego - to moim zdaniem tylko biały z czarnym napisem. Jest neutralny. To ma być jak wizytówka. Bez wodotrysków.

Przy okazji, nie wpisałem się na bricka "Pszczyna 2018" - nie został jakiś w szufladzie?

...
aha, nie porównujemy kto ile ma bricków i nie wpadamy w depresję, że ty masz 2 a ja 10 - bo to niezdrowe :)
Ostatnio zmieniony 2019-05-30, 19:31 przez szarikm, łącznie zmieniany 6 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#41 Post autor: Szygalew »

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź!
Jeszcze pozwolę sobie uściślić:
szarikm pisze:Jeśli będziesz robić bricka z nickiem, czy głównego - to moim zdaniem tylko biały z czarnym napisem. Jest neutralny. To ma być jak wizytówka. Bez wodotrysków.
Czyli do mnie należy zrobienie dwóch bricków białych z czarnym napisem: Lugpol oraz z moim nickiem ( z agrafką do przypięcia)? A wystawowy "Pszczyna 2019" dostaję na wystawie i go przypinam do "swojego identyfikatora"? I ten właśnie wystawowy brick zamawiam w arkuszu Młodego w ilości dowolnej?

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#42 Post autor: szarikm »

Szygalew pisze:Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź!
Jeszcze pozwolę sobie uściślić:
szarikm pisze:Jeśli będziesz robić bricka z nickiem, czy głównego - to moim zdaniem tylko biały z czarnym napisem. Jest neutralny. To ma być jak wizytówka. Bez wodotrysków.
Czyli do mnie należy zrobienie dwóch bricków białych z czarnym napisem: Lugpol oraz z moim nickiem ( z agrafką do przypięcia)? A wystawowy "Pszczyna 2019" dostaję na wystawie i go przypinam do "swojego identyfikatora"? I ten właśnie wystawowy brick zamawiam w arkuszu Młodego w ilości dowolnej?
Ad1) Tak.
Ad2) Tak.
Ad3) Tak.
Wykonawca pewnie będzie ten sam :]

O agrafkę się nie kłopocz - dam Ci na wystawie.
Ostatnio zmieniony 2019-05-30, 21:25 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#43 Post autor: Szygalew »

szarikm pisze:
Szygalew pisze:Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź!
Jeszcze pozwolę sobie uściślić:
szarikm pisze:Jeśli będziesz robić bricka z nickiem, czy głównego - to moim zdaniem tylko biały z czarnym napisem. Jest neutralny. To ma być jak wizytówka. Bez wodotrysków.
Czyli do mnie należy zrobienie dwóch bricków białych z czarnym napisem: Lugpol oraz z moim nickiem ( z agrafką do przypięcia)? A wystawowy "Pszczyna 2019" dostaję na wystawie i go przypinam do "swojego identyfikatora"? I ten właśnie wystawowy brick zamawiam w arkuszu Młodego w ilości dowolnej?
Ad1) Tak.
Ad2) Tak.
Ad3) Tak.
Wykonawca pewnie będzie ten sam :]
O agrafkę się nie kłopocz - dam Ci na wystawie.
Wielkie dzięki! Zaraz więc się wpisuję się do arkusza i piszę do Auriego. A po agrafkę się zgłoszę. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#44 Post autor: Endrju_88 »

szarikm pisze:Przy okazji, nie wpisałem się na bricka "Pszczyna 2018" - nie został jakiś w szufladzie?
Podbijam pytanie. Chętnie dokupię jeszcze jeden z zeszłego roku Pszczyna 2018 dla synka. Będzie miał pamiątkę po swojej pierwszej wystawie, że jeździł od pierwszego roku życia :D
I didn't ask to be super, and I'm no hero. But when you find out your worst enemy is after your best girl, the time has come to be a f***ing superhero.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#45 Post autor: Mlody »

Sprawdzę ale z tego co pamiętam zostało parę sztuk.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

ODPOWIEDZ