[MOC] New Holland TM140 + Claas Quadrant 2200 RC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
alchemist
Posty: 33
Rejestracja: 2016-12-29, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: alchemist »

Gratuluję! Piękna robota! Szczególnie traktor mi się podoba, ponieważ zarówno mechanizmy jak i wygląd jest świetny. W przypadku prasy tylko wygląd mnie urzeka, mechanizm jest jednak dość powolny, a i "bebechów" nie ma aż tak dużo (a może to Lexion za bardzo podniósł poprzeczkę ;))

Świetna sprawa, że zrobiłeś instrukcję! Zamierzam składać. Sbricka już zamówiłem, części też większość mam, także wkrótce powinien śmigać po moim mieszkaniu ;) Mam 2 pytania: felgi są szare i je "wybielałeś" w photoshopie czy faktycznie trafiłeś białe? Chodzi mi głównie o te do dużych opon. Bo również ten koleś ma białe New Holland T9 a za nic nie wiem skąd takie znaleźć.
A drugie pytanie, to instrukcję kupować na rebrickable czy gdzieś indziej?

Mam również komentarz do kopaczki/kombajnu do ziemniaków i rozkmin na temat zbierania takowych. Czemu wszyscy próbują je zbierać z płaskiego jak talerz blatu, kiedy w rzeczywistości wykopuje je się z ziemi, i to nie tak płytko, min. 20 cm głębokości. Ja coś kombinuję w tym kierunku i być może skończę szybciej niż później, ale w sumie najłatwiej chyba będzie właśnie je "przesiewać", np. roundbricki 1x1 lub fasola, od piachu lub czegoś co go będzie imitować, np. siemię lniane, chia, mak czy sól gruboziarnista. Czy może ktoś już coś próbował w ten sposób i ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Ostatnio zmieniony 2019-12-12, 10:29 przez alchemist, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#32 Post autor: M_longer »

alchemist pisze:Świetna sprawa, że zrobiłeś instrukcję!
Taaa, zrobił :)
alchemist pisze:Mam 2 pytania: felgi są szare i je "wybielałeś" w photoshopie czy faktycznie trafiłeś białe? Chodzi mi głównie o te do dużych opon. Bo również ten koleś ma białe New Holland T9 a za cholere nie wiem skąd takie znaleźć.
Małe białe istnieją:
https://www.bricklink.com/catalogItemIn ... rID=1&in=A
Tylne są malowane, w tym T9 też.
Ja sobie własnie swojego zbudowałem na prawidłowo, niebiesko i dałem z tyłu czarne felgi i białe dishe 6s, jak w moim Ursusie:

Obrazek
alchemist pisze:A drugie pytanie, to instrukcję kupywać na rebrickable czy gdzieś indziej?
Kup na Sellfy, bo mają mniejsza marżę :D
https://sellfy.com/p/Xhkr/
Ostatnio zmieniony 2019-04-09, 22:10 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

alchemist
Posty: 33
Rejestracja: 2016-12-29, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: alchemist »

M_longer pisze: Taaa, zrobił :)
Nie no, oczywiście przeczytałem to, ale mi umknęło przy pisaniu ;)
M_longer pisze: Małe białe istnieją:
No, za dużo to ich nie ma na świecie ;) No nic, chociaż cena nie jest zaporowa.
M_longer pisze: Tylne są malowane, w tym T9 też.
Zawsze zapominam o najprostszych rozwiązaniach... Szczególnie jeśli nie jestem ich fanem.
M_longer pisze: Ja sobie własnie swojego zbudowałem na prawidłowo, niebiesko i dałem z tyłu czarne felgi i białe dishe 6s, jak w moim Ursusie
To rozwiązanie też zauważyłem u Ciebie, dobrze wygląda, ale jednak nie jest idealne. Ale na ten model da radę :)
M_longer pisze:Kup na Sellfy, bo mają mniejsza marżę :D
https://sellfy.com/p/Xhkr/
Właśnie o to mi chodziło. Dzięki!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#34 Post autor: eric trax »

alchemist pisze:Gratuluję! Piękna robota! Szczególnie traktor mi się podoba, ponieważ zarówno mechanizmy jak i wygląd jest świetny. W przypadku prasy tylko wygląd mnie urzeka, mechanizm jest jednak dość powolny, a i "bebechów" nie ma aż tak dużo (a może to Lexion za bardzo podniósł poprzeczkę ;))
Prasa nie może mieć dużo bebechów bo to nie jest bardzo skomplikowana konstrukcja. Stopień oddania realizmu jest porównywalny do Lexiona. W budowie momentami była trudniejsza od niego.

alchemist pisze: Świetna sprawa, że zrobiłeś instrukcję! Zamierzam składać. Sbricka już zamówiłem, części też większość mam, także wkrótce powinien śmigać po moim mieszkaniu ;) Mam 2 pytania: felgi są szare i je "wybielałeś" w photoshopie czy faktycznie trafiłeś białe?
Wszystkie 4 felgi są malowane żeby uniknąć różnicy w kolorze.
alchemist pisze: Mam również komentarz do kopaczki/kombajnu do ziemniaków i rozkmin na temat zbierania takowych. Czemu wszyscy próbują je zbierać z płaskiego jak talerz blatu, kiedy w rzeczywistości wykopuje je się z ziemi, i to nie tak płytko, min. 20 cm głębokości. Ja coś kombinuję w tym kierunku i być może skończę szybciej niż później, ale w sumie najłatwiej chyba będzie właśnie je "przesiewać", np. roundbricki 1x1 lub fasola, od piachu lub czegoś co go będzie imitować, np. siemie lniane, chia, mak czy sól gruboziarnista. Czy może ktoś już coś próbował w ten sposób i ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Powód jest prosty choć rozumiem Twoje argumenty i wiem, że tak jest dużo prościej. Grzebanie klockami w ziemi jest średnio przyjemne. Wytrzymałość materiału też pozostawia trochę do życzenia pod tym względem. Najważniejszym powodem jest to, że tak zbudowany i działający model możesz użyć wszędzie, na stole, podłodze, parkingu. Nie wyobrażam sobie jeździć na wystawy z piaskownicą już modele ledwo się do auta mieszczą:D



Są już pierwsze zadowolone kastumery :D

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#35 Post autor: M_longer »

eric trax pisze:Są już pierwsze zadowolone kastumery :D
I jak się czujesz, widząc swój model u kogoś w domu?

SNIFFERR

#36 Post autor: SNIFFERR »

M_longer pisze:
eric trax pisze:Są już pierwsze zadowolone kastumery :D
I jak się czujesz, widząc swój model u kogoś w domu?
A Ty jak się czułeś?:P

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#37 Post autor: M_longer »

SNIFFERR pisze:A Ty jak się czułeś?:P
Biorąc pod uwagę ile już takich modeli widziałem, normalnie :)

alchemist
Posty: 33
Rejestracja: 2016-12-29, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: alchemist »

eric trax pisze:
Wszystkie 4 felgi są malowane żeby uniknąć różnicy w kolorze.
A czego używasz do malowania? Aerospraya czy czegoś innego? Bo w sumie, ostatecznie.... Felga z makaronów jest średnio stabilna. Chociaż lepiej wygląda ;)
eric trax pisze: Powód jest prosty choć rozumiem Twoje argumenty i wiem, że tak jest dużo prościej. Grzebanie klockami w ziemi jest średnio przyjemne. Wytrzymałość materiału też pozostawia trochę do życzenia pod tym względem. Najważniejszym powodem jest to, że tak zbudowany i działający model możesz użyć wszędzie, na stole, podłodze, parkingu. Nie wyobrażam sobie jeździć na wystawy z piaskownicą już modele ledwo się do auta mieszczą:D
No piaskownica na pewno jest niepraktyczna, ale... Ale np. szczotki, jakie zastosował waler nie występują normalnie w urządzeniu, i koniec końców jest to mniej realistyczne odwzorowanie ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#39 Post autor: eric trax »

M_longer pisze:
eric trax pisze:Są już pierwsze zadowolone kastumery :D
I jak się czujesz, widząc swój model u kogoś w domu?
Dziwne uczucie ale przyjemne. Mój pedantyzm jest podrażniony krzywo spiętymi detalami :D
alchemist pisze:
eric trax pisze:
Wszystkie 4 felgi są malowane żeby uniknąć różnicy w kolorze.
A czego używasz do malowania? Aerospraya czy czegoś innego? Bo w sumie, ostatecznie.... Felga z makaronów jest średnio stabilna. Chociaż lepiej wygląda ;)
Farba w sprayu o wysokim połysku. Najczęściej Duplicolor z Castoramy. Wybór jest tak duży że można dopasować w zasadzie każdy kolor

alchemist pisze: No piaskownica na pewno jest niepraktyczna, ale... Ale np. szczotki, jakie zastosował waler nie występują normalnie w urządzeniu, i koniec końców jest to mniej realistyczne odwzorowanie ;)
Nie wiem jeszcze czy szczotki będą w ogóle potrzebne :) Niebawem pojawi się temat wip w dziale kuźnia
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#40 Post autor: mw »

nigdy nie pojmę jak można zbudować coś tak pięknego, tak skomplikowanego z tyloma funkcjami ???? i do tego zrobić instrukcję ?? pewnie pół roku tobie zajęła sama instrukcja a gdzie reszta -PIĘKNY sprzęcik

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#41 Post autor: M_longer »

mw pisze:pewnie pół roku tobie zajęła sama instrukcja
Dwa tygodnie.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#42 Post autor: Fuku »

Jak robisz instrukcję? W ldd czy tym drugim programie?

Model jak zwykle bardzo ładny. Trochę gryzie mnie tylko to miejsce z serkami w przyczepie. Dla mnie sprawia wrażenie popękania. Z 2 strony ciekawy patent jakby ktoś chciał zrobić spękania. Możliwe że rzuca mi się to w oczy dlatego że reszta budowli jest bardzo spójna. No ale to niewielki minus, chcę kiedyś zbudować model jakiejś prawdziwej maszyny i mam na kim się wzorować ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#43 Post autor: M_longer »

Jak robisz instrukcję?
Powoli :D
Fuku pisze:W ldd czy tym drugim programie?
W obu. A nawet trzech. LDD, Ldraw i teraz zaczynam poznawać Stud.io 2.0, bo będzie wsparcie dla kabli i węży.

Obrazek

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#44 Post autor: Firan »

Sorry za odkop, ale właśnie zauważyłem, że jest jeden taki na sprzedaż :D https://allegro.pl/oferta/lego-technic- ... e=facebook

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#45 Post autor: eric trax »

Nawet wiem kto go zbudował :) Cóż jasno stoi kogo to model i że budowany z instrukcji. Gdyby to był Lepin wkurzyłbym się ;)

Gość kupił wszystkie instrukcje i zbudował wszystkie modele nie dziwie się że chce się odbić finansowo :D Sam jestem ciekaw jak potoczy się aukcja.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ