[MOC] Memento Mori

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Memento Mori

#1 Post autor: Insomnia »

Miniaturka zbudowana na Summer Joust 2019

[url=https://flic.kr/p/2gd5gg5]Obrazek

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Bardzo fajnie umocowane świece.I sprytny chodniczek.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

To jeden z tych MOCy gdzie wzrok bardziej skupia się na detalach niż kontekście ;) Przyjemne dla oka :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#4 Post autor: Deckard Cain »

No pomysł jak i wykonanie ciekawe.
Ostatni z Horadrimów

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Boniowanie to już renesans, jak nie manieryzm. A takie hełmy, to średniowiecze. Podłoga efektowna, ale nie efektywna. Sam nie wiem.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Insomnia »

Szygalew pisze:Bardzo fajnie umocowane świece.I sprytny chodniczek.
Dzięki :)
Bricksley pisze:To jeden z tych MOCy gdzie wzrok bardziej skupia się na detalach niż kontekście ;) Przyjemne dla oka :)
Cieszę się, że się podoba
Deckard Cain pisze:No pomysł jak i wykonanie ciekawe.
Dzięki
Jellyeater pisze:Boniowanie to już renesans, jak nie manieryzm. A takie hełmy, to średniowiecze. Podłoga efektowna, ale nie efektywna. Sam nie wiem.
Jejku aż musiałem sobie sprawdzić co to "boniowanie". NIe podchodzę do budowania jak do lekcji historii sztuki więc w sumie mi to wszystko jedno kiedy coś było stosowanie. Jak wygląda ok z klocków to tak robię. Jestem bardziej jak twórcy Gry o Tron - gdyby mi pasowało to wrzuciłbym i smoka i leśne ludki :) Bez napinki.

Ale jak już sobie sprawdziłem boniowanie to okazuje się, że stosowane było od zawsze :)

"Boniowanie było techniką stosowaną już w architekturze starożytnej. Jednym z najwcześniejszych słynnych przykładów jest grobowiec Cyrusa II w Persji (VI w. p.n.e.). Na dużą skalę boniowanie stosowane było w architekturze Rzymu (Porta Maggiore, świątynia Augusta w Vienne na terenie dzisiejszej Francji, liczne akwedukty i mosty).
W średniowieczu dekoracyjne zastosowanie rustyki było niewielkie. Na małą skalę pojawiała się w gotyckiej architekturze militarnej Francji na murach zamków. "

Więcej
https://archirama.muratorplus.pl/encykl ... 2_510.html

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Tak z ciekawości: to jest sarkofag w jakiejś krypcie i podziwiający go rycerz, czy całość jest po prostu alegorią życia i śmierci?
Ale bez względu na odpowiedź, muszę powiedzieć, że urokliwie wyszło. Jest klimat.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Insomnia »

dmac pisze:Tak z ciekawości: to jest sarkofag w jakiejś krypcie i podziwiający go rycerz, czy całość jest po prostu alegorią życia i śmierci?
Ale bez względu na odpowiedź, muszę powiedzieć, że urokliwie wyszło. Jest klimat.
Brawo!
2 w 1 :) Rycerz przed bitwą odwiedza grób swojego walecznego przodka, który widać jak skończył. Nie widać tego na miniaturce ale jej bohater po głębszym przemyśleniu sensu życia i tego czy jego walka ma jakiś głębszy sens rzucił wojaczkę i zatrudnił się w korpo.

ODPOWIEDZ