Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Mały parking
Autor Wiadomość
--pg-- 
VIP

Wpisy: 164
Wysłany: 2019-07-08, 15:05   [MOC] Mały parking

W roku 2019 plan miasta Klocki-Zdrój nakreślony przez Mestariego przewidywał istnienie dużego i małego parkingu. Duży, znajdujący się na tyłach Muzeum Dinozaurów, zbudował szybko Biedrus – autor tego muzeum, do małego przez kolejne parę miesięcy nikt się nie zgłaszał, więc w końcu go wziąłem, skoro leżał na tyłach mojego budynku. W trakcie zgłoszenia zastanawiałem się, czy nie zrobić czegoś na kształt skweru Judah w Krakowie, czyli bud i trucków z jedzeniem. Na wystawę przywiozłem kompromisową wersję między parkingiem a fastfoodowym zakątkiem.

Na wystawie parking nie był zbyt mocno eksponowany, chował się za kamienicą spidera44, moim Travis Club i jednorodzinnym domem melera. Ponadto, wersja pokazana na wystawie mogła rodzić skojarzenia ze współczesnym miastem Prypeć, bo nie umieściłem w przygotowanej przestrzeni publicznej żadnego ludzika. Podczas krótkiej sesji fotograficznej nadrobiłem zaległości, wyciągając wszystkich z dyskoteki i rozstawiając na przygotowanym terenie.

W ramach budowy dołożyłem sobie trochę emocji, ponieważ zapamiętałem błędnie, że pszczyńska wystawa odbywa się pod koniec lipca, a nie czerwca. Porządkowanie zbudowanych MOC-y (m.in. zmianę koloru obudowy w wentylatorze) oraz budowę parkingu zacząłem niecałe dwa tygodnie przed wystawą, z czego parking zostawiłem na sam koniec i jego budowa zajęła około trzy doby, mniej więcej od 24 do 26 czerwca. W związku z tym zamówienie wysyłkowe jakichkolwiek klocków nie miało sensu i musiałem posiłkować się własną kolekcją klocków systemowych oraz tym, co znalazłem w pewnym krakowskim sklepie stacjonarnym z klockami na sztuki. Z ekspresowego czasu wykonania wynika również niewielka liczba stoisk z jedzeniem. Brak zwykłych ciemnoszarych tile’ów spowodował rozmieszczenie studów ułożonych równo na wszystkich miejscach parkingowych.

Aż tyle i tylko tyle mam o tym parkingu do opowiedzenia, a skoro na forum dokumentuję wszystkie ukończone MOC-e, popełniam taki wpis.
Ostatnio zmieniony przez --pg-- 2019-07-08, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  

Mestari 
VIP

Wpisy: 1183
Wysłany: 2019-07-08, 18:35   

Tak się właśnie zastanawiałem skąd pomysł na ten tile 2x2 ze studem po środku.
Dla mnie najważniejsze, że spełnił znakomicie swoje zadanie. Z daleka wyróżniało się miejsce dla inwalidów i podział na miejsca. Mi się podoba :) Stojak na rowery lepszy niż nasze w rzeczywistości ;) taki holenderski.

mw 
VIP

Wpisy: 519
Wysłany: 2019-07-08, 20:46   

MOCyk wygląda fajnie bardzo klockowo i bawialnie - lekka odmiana od twoich super skomplikowanych dzieł :)

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1239
Wysłany: 2019-07-10, 05:14   

Parking fajnie się prezentował na wystawie. Udana praca :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu