Rozliczenie / Podsumowanie

29-30 czerwca 2019
ODPOWIEDZ
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

Rozliczenie / Podsumowanie

#1 Post autor: Mlody »

Hej, dziś w nocy wróciłem i mam chwilę czasu, żeby napisać parę zdań.

Emocje już opadły u mnie i nie będę się wyzłośliwiać ale postawa co poniektórych osób dla mnie osobiście jest nie do przyjęcia.

Odnośnie wystawy samej w sobie - sukces. To już są naprawdę duże imprezy. Coś czego nie zdążyłem poruszyć na naszej gali wręczenia nagród - powinniśmy naprawdę pomyśleć nad skomercjalizowaniem wystawy. Będzie nam łatwiej w każdym względzie a przy okazji wpadnie każdemu parę zł na poważne rzeczy, tzn na klocki. No i ciężar organizacyjny nie będzie spoczywał na 1 osobie.

To już nie są lokalne imprezy dla 20 osób. W skrócie :
- 100 osób z całego kraju
- 3 hotele
- około 130 m^2 powierzchni wystawowej - mam na myśli same stoły pod MOC'e.
- niespotykana jak dotąd ilość modeli / klocków.
- około 2 700 odwiedzających

Nie mam jeszcze oficjalnych rozrachunków gdyż "góra" jest na urlopach ale wg moich wstępnych obliczeń mogę już chyba powiedzieć, że udało się po raz kolejny opłacić wyżywienie jak i noclegi nie tylko dla wystawców ale również dla wszystkich osób towarzyszących.

Także mam nadzieje, że wszyscy czuli się dobrze ugoszczeni i Ci którzy przyjechali zachęceni zeszłym rokiem nie czują się rozczarowani. Dzięki za liczny przyjazd i tony naprawdę tony klocków. Dzięki za szybkie ogarnięcie po zamknięciu - 1h nam zajęło? Pogoda dopisała idealnie, mamy przyrost odwiedzających blisko 50%. Pierwsze słowa po wystawie które usłyszałem od władz "to co, szykujemy się na przyszły rok Piotrek?" ale póki co not going to happen.

ps. BJ wracaj z tym busem bo nie mam jak drabiny do domu odwieźć :(
Ostatnio zmieniony 2019-07-14, 14:16 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#2 Post autor: Żbik »

Mlody pisze:Odnośnie wystawy samej w sobie - sukces. To już są naprawdę duże imprezy. Coś czego nie zdążyłem poruszyć na naszej gali wręczenia nagród - powinniśmy naprawdę pomyśleć nad skomercjalizowaniem wystawy. Będzie nam łatwiej w każdym względzie a przy okazji wpadnie każdemu parę zł na poważne rzeczy, tzn na klocki. No i ciężar organizacyjny nie będzie spoczywał na 1 osobie.
Póki co nie ma takiej potrzeby, bo jak widać współpraca z lokalnymi włodarzami wystarcza. Są komercyjne wystawy w Polsce i jak ktoś bardzo chce, to może się z nimi wystawić.

Organizacja nie musi spoczywać na jednej osobie - to zależy od lokalizacji. Jeśli ma się kilka osób w mieście, to można pracę podzielić.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Dzięki za organizację, nie dziwię się, że nie chcesz robić wystawy za rok, bo to i zmęczenie i publika może się znudzić i trzeba próbować w innych miejscach. Ale biorąc pod uwagę sukces wystawy, można by pomyśleć o tym żeby zrobić ją stałą wystawą główną co np. 2 lata. Co do komercjalizacji wystaw, jak dla mnie jest ok w takiej formie, choć support od samej firmy Lego jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia.

''Emocje już opadły u mnie i nie będę się wyzłośliwiać ale postawa co poniektórych osób dla mnie osobiście jest nie do przyjęcia.''

Mam nadzieję, że nie chodzi o mnie ;p byłem świeżo po uwaleniu egzaminu dyplomowego i mogłem się zachowywać trochę dziwnie

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#4 Post autor: nisiia »

Mlody pisze:Emocje już opadły u mnie i nie będę się wyzłośliwiać ale postawa co poniektórych osób dla mnie osobiście jest nie do przyjęcia.
Fuku pisze:Mam nadzieję, że nie chodzi o mnie ;p byłem świeżo po uwaleniu egzaminu dyplomowego i mogłem się zachowywać trochę dziwnie
Raczej nie o to chodzi. :) Myślę, że Młodemu chodzi przede wszystkim o osoby kradnące klocki z basenów przeznaczonych dla dzieci, zarówno system jak i duplo (Młody popraw mnie, jeśli się mylę i jednak mówisz o czymś innym).
Na teren wystawy wchodzą zwiedzający i pierwsze co widzą, to naszych klubowiczów grzebiących w koszach i zabierających klocki. No słabo to wygląda. Wstyd. Nie będziemy tego w żaden sposób akceptować i tolerować. Rozumiem, że coś się zepsuło i trzeba na szybko poprawić, ale to weźcie ze sobą jakieś zestawy serwisowe, popytajcie innych klubowiczów, ale nie róbcie takich rzeczy, proszę.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 543
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#5 Post autor: Mlody »

Tak, między innymi o to, nie chciałem tego pisać. Po prostu jak widzę dorosłych typów, którzy srają klockami robiących taki syf to mam ochotę ........ (dostać parę warnów na forum) . I tu broń boże nie chodziło o szybki serwis uszkodzonych MOCy.

Fuku easy - nie do Ciebie uwaga.
Ostatnio zmieniony 2019-07-15, 11:38 przez Mlody, łącznie zmieniany 2 razy.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szygalew »

nisiia pisze: Myślę, że Młodemu chodzi przede wszystkim o osoby kradnące klocki z basenów przeznaczonych dla dzieci, zarówno system jak i duplo (Młody popraw mnie, jeśli się mylę i jednak mówisz o czymś innym).
Na teren wystawy wchodzą zwiedzający i pierwsze co widzą, to naszych klubowiczów grzebiących w koszach i zabierających klocki. No słabo to wygląda. Wstyd. Nie będziemy tego w żaden sposób akceptować i tolerować. Rozumiem, że coś się zepsuło i trzeba na szybko poprawić, ale to weźcie ze sobą jakieś zestawy serwisowe, popytajcie innych klubowiczów, ale nie róbcie takich rzeczy, proszę.
Zdaje się, że znalazłem się w tej grupie. Za co bardzo przepraszam. Sam tego jednak nie wykombinowałem. Poszedłem bezmyślnie i bezkrytycznie za ławicą. Ławicą, która nie była na wystawie po raz pierwszy jak ja. Stąd też nie pomyślałem, że nie można tak robić. A raczej na odwrót - że to normalna praktyka.
Wziąłem więc troszkę klocków, aby dołożyć zapomniane "pudełka z towarem" na tyłach hotelu. Wyjeżdżałem trochę wcześniej, więc prosiłem chłopaków, by mi zapakowali budynek w karton, a o tych pożyczonych klockach powiedzieć po prostu zapomniałem. I gdy rozpakowałem w domu kartonik, okazało się, że jednak nie pożyczyłem, a ukradłem :). JESZCZE RAZ BARDZO PRZEPRASZAM! I PYTANKO: DO KOGO JE PODESŁAĆ?

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#7 Post autor: Żbik »

Szygalew pisze:
nisiia pisze: Myślę, że Młodemu chodzi przede wszystkim o osoby kradnące klocki z basenów przeznaczonych dla dzieci, zarówno system jak i duplo (Młody popraw mnie, jeśli się mylę i jednak mówisz o czymś innym).
Na teren wystawy wchodzą zwiedzający i pierwsze co widzą, to naszych klubowiczów grzebiących w koszach i zabierających klocki. No słabo to wygląda. Wstyd. Nie będziemy tego w żaden sposób akceptować i tolerować. Rozumiem, że coś się zepsuło i trzeba na szybko poprawić, ale to weźcie ze sobą jakieś zestawy serwisowe, popytajcie innych klubowiczów, ale nie róbcie takich rzeczy, proszę.
Zdaje się, że znalazłem się w tej grupie. Za co bardzo przepraszam. Sam tego jednak nie wykombinowałem. Poszedłem bezmyślnie i bezkrytycznie za ławicą. Ławicą, która nie była na wystawie po raz pierwszy jak ja. Stąd też nie pomyślałem, że nie można tak robić. A raczej na odwrót - że to normalna praktyka.
Wziąłem więc troszkę klocków, aby dołożyć zapomniane "pudełka z towarem" na tyłach hotelu. Wyjeżdżałem trochę wcześniej, więc prosiłem chłopaków, by mi zapakowali budynek w karton, a o tych pożyczonych klockach powiedzieć po prostu zapomniałem. I gdy rozpakowałem w domu kartonik, okazało się, że jednak nie pożyczyłem, a ukradłem :). JESZCZE RAZ BARDZO PRZEPRASZAM! I PYTANKO: DO KOGO JE PODESŁAĆ?
Nieładnie. Na przyszłość niech będzie jasne, że tak nie robimy :)

A klocki przetrzymaj(-cie?) do następnej wystawy i wrzuć(-cie) z powrotem, bo to własność LEGO Polska. Nie trzeba stosować publicznej autochłosty - lepiej niech nie wiem kto tak robił :)

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

Żbik pisze:Nie trzeba stosować publicznej autochłosty - lepiej niech nie wiem kto tak robił :)
To umawiamy się, że nie wiemy. :)

ODPOWIEDZ