[MOC] Tajne Plany

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Tajne Plany

#1 Post autor: pablo_piccasos »

ObrazekSecret Plans 01 by Pablo Piccasos, on Flickr

Prezentuję moją najnowszą mini makietkę z uniwersum Star Wars, którą można było obejrzeć przedpremierowo na wystawie w Pszczynie.

ObrazekPart 1 - Hope 01 by Pablo Piccasos, on Flickr
ObrazekPart 1 - Hope 02 by Pablo Piccasos, on Flickr

Pomysł na makietę zrodził się latem 2018, kiedy to wymyśliłem by zbudować MOCa, który będzie niejako pomostem pomiędzy filmami Łotr 1 i Nowa Nadzieja.
Przez prawie rok powoli zbierałem klocki i figurki potrzebne do projektu. W międzyczasie głowiłem się jakich klocków użyć, by osiągnąć odpowiedne kształty korytarzy.

ObrazekPart 2 - Imperial Attack 01 by Pablo Piccasos, on Flickr

Chciałem zbudować to tak by oglądając całość miało się wrażenie ciągłości historii. "Czytając" od lewej widzimy Vadera masakrującego Rebeliantów uciekających w popłochu z pokładu "Bezkresu". Następnie następuje przejście do Epizodu IV i patrzymy na szturmowców wdzierających się na pokład koreliańskiej korwety Tantive IV. Na koniec przez otwarte drzwi widzimy Księżniczkę Leię Organę, wgrywającą dyskietkę z planami Gwiazdy Śmierci do pamięci R2-D2.
Mam nadzieję, że udało się osiągnąć zamierzony efekt :)

ObrazekSecret Plans 02 by Pablo Piccasos, on Flickr

Po zbudowaniu wszystkiego gdy wydawało się, że jest już z górki, nadszedł czas na zrobienie zdjęć, co wcale nie jest takie łatwe jak się wydaje. Po kilku dniach walki z oświetleniem i modyfikacjach scenerii udało się zrobić takie zdjęcie:

ObrazekPart 3 - Help me Obi-Wan Kenobi... by Pablo Piccasos, on Flickr

I jeszcze porównanie z kadrem z filmu:

ObrazekLeia and R2 scene comparision by Pablo Piccasos, on Flickr

Więcej zdjęć w albumie na Flickrze i na Instagramie.

Niech Moc będzie z Wami!
Pablo
Ostatnio zmieniony 2019-08-11, 16:13 przez pablo_piccasos, łącznie zmieniany 2 razy.
Pablo Brickasso instagram, flickr

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

Świetne! Robi wrażenie.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#3 Post autor: Dart Grellenort »

Zrobiłbym chyba osobnego MOCa ze sceny z Leią i R2-D2. Moim zdaniem udało się tam cyknąć wyśmienite zdjęcie, natomiast reszta ujęć prezentuje się na poziomie "bardzo przyzwoite OK", co robi spory dysonans i tak naprawdę przy całości ten najlepszy detal ginie. Bardziej czytelny efekt "ciągłości historii" osiągnąłbyś też chyba jednym prostopadłym ujęciem na całość i być może zwężając to przejście-drzwi-ścianę, bo zajmuje sporo miejsca i detale na niej rozpraszają uwagę w centrum pracy.
Ostatnio zmieniony 2019-08-12, 10:55 przez Dart Grellenort, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: pablo_piccasos »

DonBolano pisze:Świetne! Robi wrażenie.
Dzięki.
Dart Grellenort pisze:Zrobiłbym chyba osobnego MOCa ze sceny z Leią i R2-D2. Moim zdaniem udało się tam cyknąć wyśmienite zdjęcie, natomiast reszta ujęć prezentuje się na poziomie "bardzo przyzwoite OK", co robi spory dysonans i tak naprawdę przy całości ten najlepszy detal ginie. Bardziej czytelny efekt "ciągłości historii" osiągnąłbyś też chyba jednym prostopadłym ujęciem na całość i być może zwężając to przejście-drzwi-ścianę, bo zajmuje sporo miejsca i detale na niej rozpraszają uwagę w centrum pracy.
Dzięki za opinię. Już myślałem nad tym by bardziej wyeksponować tę scenkę z Leią. Szczególnie po wystawie w Pszczynie, gdy zobaczyłem, że jednak nie jest to takie oczywiste, że trzeba zajrzeć przez drzwi by ją zobaczyć :D Mam już pomysł jak to przebudować na kolejną wystawę.
Co do śluzy to w sumie taki był zamysł, żeby przedzielała oba korytarze.
Pablo Brickasso instagram, flickr

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: mw »

bardzo mi się podoba, super wyszły korytarze a scenka z Leią wyśmienita

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#6 Post autor: Dart Grellenort »

pablo_piccasos pisze:Co do śluzy to w sumie taki był zamysł, żeby przedzielała oba korytarze.
To zrozumiałe, ale na oko wychodzi mi, że lewa scenka ma 14 studów długości, prawa 26, a pomiędzy nimi jest 10 studów ścianki działowej. Wychodzi na to, że w mniej więcej centralnej części 20% pracy skupia uwagę na kablach schowanych pod tynkiem.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

ODPOWIEDZ