Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Tajne Plany
Autor Wiadomość
pablo_piccasos 

Wpisy: 24
Wysłany: 2019-08-11, 17:08   [MOC] Tajne Plany

Secret Plans 01 by Pablo Piccasos, on Flickr

Prezentuję moją najnowszą mini makietkę z uniwersum Star Wars, którą można było obejrzeć przedpremierowo na wystawie w Pszczynie.

Part 1 - Hope 01 by Pablo Piccasos, on Flickr
Part 1 - Hope 02 by Pablo Piccasos, on Flickr

Pomysł na makietę zrodził się latem 2018, kiedy to wymyśliłem by zbudować MOCa, który będzie niejako pomostem pomiędzy filmami Łotr 1 i Nowa Nadzieja.
Przez prawie rok powoli zbierałem klocki i figurki potrzebne do projektu. W międzyczasie głowiłem się jakich klocków użyć, by osiągnąć odpowiedne kształty korytarzy.

Part 2 - Imperial Attack 01 by Pablo Piccasos, on Flickr

Chciałem zbudować to tak by oglądając całość miało się wrażenie ciągłości historii. "Czytając" od lewej widzimy Vadera masakrującego Rebeliantów uciekających w popłochu z pokładu "Bezkresu". Następnie następuje przejście do Epizodu IV i patrzymy na szturmowców wdzierających się na pokład koreliańskiej korwety Tantive IV. Na koniec przez otwarte drzwi widzimy Księżniczkę Leię Organę, wgrywającą dyskietkę z planami Gwiazdy Śmierci do pamięci R2-D2.
Mam nadzieję, że udało się osiągnąć zamierzony efekt :)

Secret Plans 02 by Pablo Piccasos, on Flickr

Po zbudowaniu wszystkiego gdy wydawało się, że jest już z górki, nadszedł czas na zrobienie zdjęć, co wcale nie jest takie łatwe jak się wydaje. Po kilku dniach walki z oświetleniem i modyfikacjach scenerii udało się zrobić takie zdjęcie:

Part 3 - Help me Obi-Wan Kenobi... by Pablo Piccasos, on Flickr

I jeszcze porównanie z kadrem z filmu:

Leia and R2 scene comparision by Pablo Piccasos, on Flickr

Więcej zdjęć w albumie na Flickrze i na Instagramie.

Niech Moc będzie z Wami!
Pablo

Instagram
Ostatnio zmieniony przez pablo_piccasos 2019-08-11, 17:13, w całości zmieniany 2 razy  

DonBolano 

Wpisy: 277
Wysłany: 2019-08-11, 18:27   

Świetne! Robi wrażenie.

Dart Grellenort 
VIP

Wpisy: 264
Wysłany: 2019-08-12, 11:53   

Zrobiłbym chyba osobnego MOCa ze sceny z Leią i R2-D2. Moim zdaniem udało się tam cyknąć wyśmienite zdjęcie, natomiast reszta ujęć prezentuje się na poziomie "bardzo przyzwoite OK", co robi spory dysonans i tak naprawdę przy całości ten najlepszy detal ginie. Bardziej czytelny efekt "ciągłości historii" osiągnąłbyś też chyba jednym prostopadłym ujęciem na całość i być może zwężając to przejście-drzwi-ścianę, bo zajmuje sporo miejsca i detale na niej rozpraszają uwagę w centrum pracy.
Ostatnio zmieniony przez Dart Grellenort 2019-08-12, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  

pablo_piccasos 

Wpisy: 24
Wysłany: 2019-08-18, 12:46   

DonBolano napisał/a:
Świetne! Robi wrażenie.

Dzięki.

Dart Grellenort napisał/a:
Zrobiłbym chyba osobnego MOCa ze sceny z Leią i R2-D2. Moim zdaniem udało się tam cyknąć wyśmienite zdjęcie, natomiast reszta ujęć prezentuje się na poziomie "bardzo przyzwoite OK", co robi spory dysonans i tak naprawdę przy całości ten najlepszy detal ginie. Bardziej czytelny efekt "ciągłości historii" osiągnąłbyś też chyba jednym prostopadłym ujęciem na całość i być może zwężając to przejście-drzwi-ścianę, bo zajmuje sporo miejsca i detale na niej rozpraszają uwagę w centrum pracy.

Dzięki za opinię. Już myślałem nad tym by bardziej wyeksponować tę scenkę z Leią. Szczególnie po wystawie w Pszczynie, gdy zobaczyłem, że jednak nie jest to takie oczywiste, że trzeba zajrzeć przez drzwi by ją zobaczyć :D Mam już pomysł jak to przebudować na kolejną wystawę.
Co do śluzy to w sumie taki był zamysł, żeby przedzielała oba korytarze.

Instagram

mw 
VIP

Wpisy: 514
Wysłany: 2019-08-18, 23:41   

bardzo mi się podoba, super wyszły korytarze a scenka z Leią wyśmienita

Dart Grellenort 
VIP

Wpisy: 264
Wysłany: 2019-08-19, 11:51   

pablo_piccasos napisał/a:
Co do śluzy to w sumie taki był zamysł, żeby przedzielała oba korytarze.

To zrozumiałe, ale na oko wychodzi mi, że lewa scenka ma 14 studów długości, prawa 26, a pomiędzy nimi jest 10 studów ścianki działowej. Wychodzi na to, że w mniej więcej centralnej części 20% pracy skupia uwagę na kablach schowanych pod tynkiem.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu