42099 4x4 X-Treme Off-Roader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#31 Post autor: Sariel »

cwbatman pisze:Pośrednio wybierasz, robiąc filmy na odpowiednio merytorycznym poziomie.
Tak może było w epoce kredy, na dzień dzisiejszy to publika nawet sama nie decyduje jaki film obejrzy - szacuje się że min. 50% całego ruchu to ludzie klikający filmy które podsunął im algorytm YouTube'a. Do tego dochodzi kwestia różnego wypozycjonowania różnych kanałów i różnego zaangażowania ich subskrybentów. Jak myślisz, z czego wynika to że BrickBuilder zrobi sam tylko speed build zestawu, bez żadnego omówienia nowych części, informacji, czegokolwiek, i dostaje 10x więcej wyświetleń niż moja dokładna, merytoryczna recenzja tego zestawu (czyli speed build + wszystko inne) która w dodatku wyszła wcześniej? Bo na pewno nie z merytoryki.
Pośrednio jedyne co mogę zrobić w kwestii doboru widzów to trzymać się z dala od mainstreamu, nie wchodzić w żadne challenge, crossy i inne g...a z popularnymi polskimi kanałami, bo nie chcę myśleć co by było gdyby zwaliła się do mnie widownia tego:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-08-26, 10:14 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#32 Post autor: JAREMA. »

Do tego zmienił mój wpis, że wypowiedź straciła sens :P
Usunąłem "Nn" z jednego zdania bo uważałem to za literówkę.
Nie zrobiłbym tego gdybym wiedział, że Twoje rozumowanie straci wtedy sens...

Szkoda mojego czasu na odniesienie się do reszty.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#33 Post autor: cwbatman »

Sariel pisze:Tak może było w epoce kredy [...]
Dzięki za wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#34 Post autor: cwbatman »

JAREMA. pisze:
Do tego zmienił mój wpis, że wypowiedź straciła sens :P
Usunąłem "Nn" z jednego zdania bo uważałem to za literówkę.
Nie zrobiłbym tego gdybym wiedział, że Twoje rozumowanie straci wtedy sens...

Szkoda mojego czasu na odniesienie się do reszty.
Usunąłeś "Nm", nie "Nn".

Mi też szkoda czasu na czytanie Twoich uwag dot. braku polskich liter, gdy sam nie umiesz sklecić poprawnego zdania, do tego bez poprawnej interpunkcji. Rada na przyszłość, jeśli chcesz się do kogoś przywalić o coś, miej pewność, że sam nie popełniasz błędów w tej domenie.

Jak już też jesteś taki dokładny, że brak polskich ogonków Ci przeszkadza, to bądź dokładny do końca. Nie napisałem że moje rozumowanie traci sens tylko, że moja "wypowiedź straciła sens/znaczenie". Dla mnie jest różnica, więc proszę bądź dokładny, zwłaszcza, że od innych tego wymagasz.
Ostatnio zmieniony 2019-08-26, 11:58 przez cwbatman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#35 Post autor: JAREMA. »

cwbatman pisze: Mi też szkoda czasu na czytanie Twoich uwag dot. braku polskich liter, gdy sam nie umiesz sklecić poprawnego zdania, do tego bez poprawnej interpunkcji. Rada na przyszłość, jeśli chcesz się do kogoś przywalić o coś, miej pewność, że sam nie popełniasz błędów w tej domenie.
Nauczyłeś się pisać poprawnie, moja praca jest nagrodzona :)

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#36 Post autor: cwbatman »

JAREMA. pisze:
cwbatman pisze: Mi też szkoda czasu na czytanie Twoich uwag dot. braku polskich liter, gdy sam nie umiesz sklecić poprawnego zdania, do tego bez poprawnej interpunkcji. Rada na przyszłość, jeśli chcesz się do kogoś przywalić o coś, miej pewność, że sam nie popełniasz błędów w tej domenie.
Nauczyłeś się pisać poprawnie, moja praca jest nagrodzona :)
Cieszę się Twoim szczęściem...

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#37 Post autor: OmenGda »

O matko. Ale się tu zrobiło ekskrement tornado...
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#38 Post autor: Kubrick »

OmenGda pisze:Ale się tu zrobiło ekskrement tornado...
I dlatego proszę o EOT.
Sariel pisze:Pośrednio jedyne co mogę zrobić w kwestii doboru widzów to trzymać się z dala od mainstreamu, nie wchodzić w żadne challenge, crossy i inne g...a z popularnymi polskimi kanałami, bo nie chcę myśleć co by było gdyby zwaliła się do mnie widownia tego
Ale do Cyber Info chociaż byś mógł spróbować trafić, albo niech Złomnik nagra film jak jeździ MAZem :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#39 Post autor: Sariel »

Kubrick pisze:Ale do Cyber Info chociaż byś mógł spróbować trafić, albo niech Złomnik nagra film jak jeździ MAZem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#40 Post autor: legosamigos »

Zerobricks napisał, że nowe cv jointy są bardzo podatne na uszkodzenia. Testowałeś je może w jakimś innym modelu niż ten zestaw i czy faktycznie tak ulegają uszkodzeniu?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#41 Post autor: Sariel »

Napisałem w jego wątku. Nie widziałem u siebie takich uszkodzeń (ale też nie tarzałem części w piasku jak on), za to zauważyłem że te ośki na części CV jointa z "gniazdem" na kulką trochę mi się przytarły w tym miejscu które przechodziło przez ramkę 5x7.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#42 Post autor: OmenGda »

Sariel pisze:Napisałem w jego wątku. Nie widziałem u siebie takich uszkodzeń (ale też nie tarzałem części w piasku jak on), za to zauważyłem że te ośki na części CV jointa z "gniazdem" na kulką trochę mi się przytarły w tym miejscu które przechodziło przez ramkę 5x7.
Biorąc pod uwagę jak szybko kręci się oś tylko po to by na koło dać redukcję oraz przy delikatnym luzie, jakim to wszystko pracuje, niestety będzie normą.
Dodatkowo z tego co rozumiem większość osób na EB ma przerobione wersje. Więcej mocy mniejsza prędkość.
No ale skoro sens lego to budowanie własnych konstrukcji to powinni to przewidzieć... dać inną mieszankę, bardziej wytrzymałą czy coś w ten deseń...
Swoją drogą ciekawi mnie jak rozwiążą ten problem...
Ostatnio zmieniony 2019-08-29, 08:15 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Jetboy

#43 Post autor: Jetboy »

OmenGda pisze:Swoją drogą ciekawi mnie jak rozwiążą ten problem...
Wymienią cześci w Customer Support tym co się zgłoszą.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#44 Post autor: OmenGda »

Jetboy pisze:
OmenGda pisze:Swoją drogą ciekawi mnie jak rozwiążą ten problem...
Wymienią cześci w Customer Support tym co się zgłoszą.
No to słabo :/ powinni opracować najpierw nowe rozwiązanie a dopiero potem wzmocniony element dawać jako reklamacje każdemu kto zestaw posiada. Słabo to wygląda w kontekście wizerunku firmy teraz...
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#45 Post autor: legosamigos »

OmenGda pisze:...No ale skoro sens lego to budowanie własnych konstrukcji to powinni to przewidzieć... dać inną mieszankę, bardziej wytrzymałą czy coś w ten deseń...
Swoją drogą ciekawi mnie jak rozwiążą ten problem...
Lego nastawia się na sprzedaż zestawów dla dzieci, a nie na własne konstrukcje. To AFOLe tworzą własne konstrukcje. Co do mieszanki, to w takim razie musieli by wymienić całą produkcję, szczególnie w connectorach, bushach, bo tam gdzie wciska się axla, to te elementy najczęściej pękają. Niestety :(
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ