[MOC] Caterpillar 797F

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

SAMOLOT pisze:Jak bym się miał do czegoś przyczepić do do tego niskiego przodu. No ale może mu po prostu szczęka opadła z wrażenia jak się w lustrze zobaczył :)
Sariel pisze:Na pewno przód wisi za nisko, co jest kombinacją wagi cisnącej na zawieszenie i opony, oraz faktu że pociągnąłem nadwozie trochę bardziej w dół żeby zakryć unit EV3.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#17 Post autor: SAMOLOT »

Wiem wiem, czytałem.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#18 Post autor: Neo »

dmac pisze: Czy przepaść dzieląca Mindstorms (i nie tylko, bo i nowy system, z tego co widzę, na dziś nie wygląda najlepiej), a przeciętną elektroniką użytkową A.D. 2019 nie stała się wręcz żenująca?

Brawo!
Sądzę, że to nie problem niższości Mindstormsa przy przeciętnej elektronice. Robiłem kiedyś symulację sterowania quadrocoptera na trzech żyroskopach LEGO i tym samym HiTechicowym akcelerometrze i czasy reakcji na wyświetlaczu były niezauważalne gołym okiem (czyli co najmniej dziesiąte części sekundy)
Jak analizowałem problem Sariela to po zastanowieniu obstawiałbym jakieś rezonanse pomiędzy kilkoma miejscami odczytu jednego czujnika w programie. Aby to sprawdzić, zrobiłbym jedną pętlę z odczytem i zapisem do zmiennych, a potem odczyty zmiennych w potrzebnych miejscach w programie.
Ostatnio zmieniony 2019-08-30, 16:10 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#19 Post autor: eric trax »

Muszę zapytać bo od wczoraj to za mną chodzi. Czy premiera tego modelu nieprzypadkowo zbiegła się ze zbliżającą się recenzją 42100? :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

eric trax pisze:Muszę zapytać bo od wczoraj to za mną chodzi. Czy premiera tego modelu nieprzypadkowo zbiegła się ze zbliżającą się recenzją 42100? :D
O, słuszne spostrzeżenie :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#21 Post autor: SAMOLOT »

eric trax pisze:Muszę zapytać bo od wczoraj to za mną chodzi. Czy premiera tego modelu nieprzypadkowo zbiegła się ze zbliżającą się recenzją 42100? :D
Historycy mawiają w takiej sytuacji.
Zdaje się nie ulegać wszelkiej wątpliwości.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#22 Post autor: Tranzystor »

dmac pisze:Czy przepaść dzieląca Mindstorms (i nie tylko, bo i nowy system, z tego co widzę, na dziś nie wygląda najlepiej), a przeciętną elektroniką użytkową A.D. 2019 nie stała się wręcz żenująca
EV3 nie jest żenujące, wręcz przeciwnie. Możliwości są spore, trzeba je dobrze wykorzystać.
Neo pisze:Jak analizowałem problem Sariela to po zastanowieniu obstawiałbym jakieś rezonanse pomiędzy kilkoma miejscami odczytu jednego czujnika w programie. Aby to sprawdzić, zrobiłbym jedną pętlę z odczytem i zapisem do zmiennych, a potem odczyty zmiennych w potrzebnych miejscach w programie.
Racja, chociaż zapis i odczyt do zmiennych też można by pominąć i dane z czujnika użyć od razu do wyświetlenia na ekranie i obliczenia przechyłu.
Ale paradoksalnie to opóźnienie tutaj pomaga. Przy tej zasadzie działania i bez opóźnienia po wychyleniu zawieszenia ciągle wracałoby do pozycji "0" i z powrotem, a tak te 2 sekundy opóźnienia dają czas zjechać z przeszkody.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

SAMOLOT pisze:
eric trax pisze:Muszę zapytać bo od wczoraj to za mną chodzi. Czy premiera tego modelu nieprzypadkowo zbiegła się ze zbliżającą się recenzją 42100? :D
Historycy mawiają w takiej sytuacji.
Zdaje się nie ulegać wszelkiej wątpliwości.
Sorry, kompletny brak związku. Premiera modelu wynikła z dostępności zwolnic planetarnych z 42099, do 42100 ani trochę nie pasuje skalą (jest o wiele za duży), a na uspokojenie to wywrotkę już rozebrałem a 42100 jeszcze nie otworzyłem.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

Już rozebrałeś wywrotkę? Szkoda :(
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Nie mam miejsca na przetrzymywanie takiego kloca.

ODPOWIEDZ