Liebherr L580 / CLAAS Torion

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Puszczamy sobie w tle to i oglądamy:



Z racji tego, że Torion to tak naprawdę Liebherr L580 pomalowany na limonkowo, nastąpiła zmiana koncepcji w związku z tym antykiem widocznym w tle (tak, wiem że klocki są źle, silniki to wydmuszki itd):

Obrazek

Tym razem będzie poprawnie zeskalowany w 1:17 i na konkretnych kołach:


Obrazek

Tak więc 580 mk2 będzie w pełni mechaniczna jak mk1, póki co podwozie to szkic, zobaczymy co wyjdzie jak to zbuduję z prawdziwych klocków.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

No to przesiadka na nowy system:

Obrazek


Obrazek

Oficjalna aplikacja Control+ pozwala tylko na jeżdżenie 42099, więc poszukałem alternatywy i będe obsługiwał to wszystko aplikacją Buwizza :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

Ciekaw jestem efektów/prób upchnięcia tego wszystkiego - ciekawe wyzwanie :) Na plus, że do obsługi ładowarki wystarczą 4 silniki, a więc jeden hub ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#19 Post autor: dmac »

Dobrzy ludzie, wytłumaczcie staremu zgredowi niezorientowanemu: aplikacja od Buwizza działa z nowymi hubami LEGO?! Tak sobie z marszu, czy wymaga jakichś skomplikowanych manewrów software'owych? A jeśli 2 x tak, to czy aplikacja Buwizza jest ogólnodostępna, czy kupuje się ją wraz ze sprzętem?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

dmac pisze:aplikacja od Buwizza działa z nowymi hubami LEGO?!
Tak.
dmac pisze:Tak sobie z marszu
Tak.
dmac pisze:czy wymaga jakichś skomplikowanych manewrów software'owych?
Nie. Naciskasz przycisk na hubie i się łączy. Ba, łączy się dużo szybciej i sprawniej niż oficjalna apka LEGO...
dmac pisze:czy aplikacja Buwizza jest ogólnodostępna, czy kupuje się ją wraz ze sprzętem?
Ogólnodostępna, dla Androida w sklepie Play.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#21 Post autor: eric trax »

Ja używam Brickcontroler2 ale ma problem z ustawieniem Lki jako serva. Rozjeżdżają się te ustawienia po prostu. Muszę spróbować buwizza.

Fajnie, że masz możliwość wcisnąć tą kostkę do modelu. Chętnie zobaczę jak to wszystko działa w tej ładowarce. Żałuję że przy tej wielkości kostka nie ma np 6/8 portów. Jej wielkość na to pozwala wtedy użycie takiego kloca było by bardziej usprawiedliwione.

Jaki w końcu będzie kolor tej ładowarki? Limonkowy czy żółty? :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#22 Post autor: dmac »

M_longer pisze: Ogólnodostępna, dla Androida w sklepie Play.
Wielkie dzięki za te objawienia.
Dla mnie oznaczają tyle, że kupowanie zestawów C+ (na dużej przecenie ;) ) nabiera sensu. Zamiast mieć za grube pieniądze goły hub Buwizz z dobrą aplikacją albo hub C+ z silnikami, kupą części i beznadziejną aplikacją, mogę mieć to drugie (plus przyjemność ze składania zestawu ;)) z dobrą aplikacją. To się opłaca, nie?

Powodzenia z ładowarką! Fajnie byłoby zobaczyć, jak działają dwie obok siebie - jedna na PF-ach, a druga na C+ - ale domyślam się, że stara została już (albo zostanie) dawcą części dla nowej ;) .

Eric - faktem jest, że spory ten hub, ale gdyby porównać go wielkością z dwoma odbiornikami PF i battery boksem (zwłaszcza dużym), to w sumie nie jest to jakaś gigantyczna różnica. Choć prawdą jest, że skoro można to zrobić lepiej (patrz: Buwizz), to dlaczego nie.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#23 Post autor: eric trax »

dmac pisze: Eric - faktem jest, że spory ten hub, ale gdyby porównać go wielkością z dwoma odbiornikami PF i battery boksem (zwłaszcza dużym), to w sumie nie jest to jakaś gigantyczna różnica. Choć prawdą jest, że skoro można to zrobić lepiej (patrz: Buwizz), to dlaczego nie.
Właśnie nie koniecznie. W pojazdach o małej wąskiej bryle odbiorniki i bboxa przez to że są to oddzielne elementy łatwiej jest wbudować, tutaj masz jedną nieporęczną kostkę. Choć twierdzę, że z kolorem Dark Turquoise będzie jej do twarzy :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

dmac pisze:ale domyślam się, że stara została już (albo zostanie) dawcą części dla nowej ;) .
Obie są w jednym kawałku.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#25 Post autor: dmac »

eric trax pisze:Choć twierdzę, że z kolorem Dark Turquoise będzie jej do twarzy :D
No nie, na razie nie mogę sobie pozwolić na takie zakupy, więc próbuję upakować w koparce PF-y :) .
M_longer pisze:Obie są w jednym kawałku.
O, to już się cieszę na porównawczy film!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

dmac pisze:O, to już się cieszę na porównawczy film!
Taa, już to widzę.

Po dwóch zarwanych nocach mam podwozie które dosyć sprawnie się porusza, jutro siądę do ramienia i kinematyki łyżki. Nie jestem pewien czy podwozie nie musi być poszerzone o studa na stronę. A teraz spać.

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

dmac pisze:faktem jest, że spory ten hub, ale gdyby porównać go wielkością z dwoma odbiornikami PF i battery boksem (zwłaszcza dużym), to w sumie nie jest to jakaś gigantyczna różnica.
Plus ten drobny fakt że huba można wbudować w model na stałe, bo baterie wymienia się bez wyciągania całości.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#28 Post autor: Bricksley »

Sariel pisze:Plus ten drobny fakt że huba można wbudować w model na stałe, bo baterie wymienia się bez wyciągania całości.
Niemniej trzeba zostawić dojście do huba co w wielu przypadkach nie będzie możliwe.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#29 Post autor: M_longer »

Jeśli jest coś czego nie lubię przy budowaniu z klocków, to będzie to robienie kinematyki ramienia w ładowarkach. Spędziłem cały wieczór nad tym i nadal nie podnosi tak wysoko jakbym chciał. Stara L580 w tle jako inspiracja.

Obrazek

A zegar tyka, ciekawe czy się wyrobię z całością w 8 dni.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#30 Post autor: Sariel »

Użyj dłuższych siłowników ;)

ODPOWIEDZ