Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[WIP] Reanimacja 8880, Here we go again
Autor Wiadomość
Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2052
Wysłany: 2019-09-22, 04:39   

Dzięki nowym, da się to już budować z trzylatkiem. ;-) Aczkolwiek pomóc trzeba.

Firan 

Wpisy: 63
Wysłany: 2019-09-22, 07:41   

Filus napisał/a:

Coby nie było, pytanie do Autora tematu, masz jakiś sprytny patent na zrzucanie felg z tych szarych tulei?

Też się z tym trochę namęczyłem. Ostatecznie wziąłem plastikowy nóż (może być cokolwiek innego z twardego plastiku i oczywiście nie był to ostry nóż), bo metalowym bałem się porysowania felgi. Nóż poszedł pomiędzy zatrzask z jednej strony i było już wtedy łatwo wypchnąć tuleję palcem.

Firan 

Wysłany: 2019-09-22, 09:26   

A propos instrukcji, jej skan z oficjalnej strony jest bardzo średniej jakości. Na tyle, że przy tym kroku przez dłuższy czas zastanawiałem się czy to jest błąd, czy istnieje plate 1x9.

I tak już offtopowo, nie jest to tylko domena starych instrukcji. Tutaj 42030 Volvo Loader:

Ile ja się nakombinowałem z ustawieniami ekranu, próbowałem z innymi urządzeniami i w końcu poskładałem to na czuja i zdaje się nawet mi to wyszło jak posiłkowałem się fotkami z internetu :D
Ostatnio zmieniony przez Firan 2019-09-22, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  

Muszel 

Wpisy: 176
Wysłany: 2019-09-22, 16:11   

Rozważyłbym komplet naklejek dla siebie :)

Firan 

Wysłany: 2019-09-22, 17:55   

Muszel napisał/a:
Rozważyłbym komplet naklejek dla siebie :)

Ok, mam taki skan. Jeśli ktoś ma coś lepszego, proszę o udostępnienie.

8880 arkusz naklejek
Ostatnio zmieniony przez Firan 2019-09-22, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  

Anomander 

Wpisy: 23
Wysłany: 2019-09-23, 13:24   

Dzięki za skan!

Od siebie dodam (też mam wiekowego 8880) - warto rozważyć użycie smaru silikonowego w zwrotnicach, bo jest tam dość spory opór i tarcie gdy model się toczy.

Swoich białych elementów nie próbowałem wybielać - jestem pogodzony z tym, że stare modele żółkną i tyle... Dopóki takie elementy nie są pogryzione, połamane i spełniają swoją konstrukcyjną rolę w modelu to jest to dla mnie ok.

Również mam Saturna, ale do głowy by mi nie przyszło, żeby go sprzedawać tylko z powodu tego, że kiedyś zżółknie... :)
Ostatnio zmieniony przez JAREMA. 2019-09-24, 08:23, w całości zmieniany 1 raz  

Firan 

Wysłany: 2019-09-23, 14:19   

Anomander napisał/a:

Również mam Saturna, ale do głoby by mi nie przyszło, żeby go sprzedawać tylko z powodu tego, że kiedyś zżółknie... :)

W sumie też by mi to nie przyszło do głowy. Sporo musiałby spędzić na słońcu żeby do tego doszło :D

Anomander 

Wpisy: 23
Wysłany: 2019-09-23, 15:42   

W sumie to zastanawiam się teraz - co z białymi elementami z nadrukami (jak np. elementy z flagą US w Saturnie) - jak one znoszą terapię przywracania blasku? :)

tomaq 

Wpisy: 45
Wysłany: 2019-09-23, 18:49   

Firan - skan mam dokładnie ten sam co udostepniłeś. Co do pękania elementów - u mnie się nie zdarzyło. Koła z piast normalnie paznokciem podważyłem i zeszły bez problemu.
Co do naklejek to masz złe zegary. Te co masz są do modelu B czyli formuły a do A powinny być te okrągłe, u mnie ktoś je nakleił z obydwóch stron i mogę je odwracać.
Niemniej jednak, jak tylko znajomek ci wydrukuje z tego skanu w odpowiedniej skali to ja biorę 4 komplety bez gadania.

Firan 

Wysłany: 2019-09-23, 21:26   

tomaq napisał/a:
Firan - skan mam dokładnie ten sam co udostepniłeś. Co do pękania elementów - u mnie się nie zdarzyło. Koła z piast normalnie paznokciem podważyłem i zeszły bez problemu.
Co do naklejek to masz złe zegary. Te co masz są do modelu B czyli formuły a do A powinny być te okrągłe, u mnie ktoś je nakleił z obydwóch stron i mogę je odwracać.
Niemniej jednak, jak tylko znajomek ci wydrukuje z tego skanu w odpowiedniej skali to ja biorę 4 komplety bez gadania.

No właśnie mi też nic nie pękło. Płytka do zmiany biegów jest specyficzna. Drążek wchodzi stosunkowo łatwo, ale trzeba pilnować rowków.

Z zegarami bardzo możliwe. Widziałem, że są dwie opcje, ale mam tylko taką.

Nie wiem też czy w tym tygodniu pójdę z tym skanem do kolegi, bo mam na głowie zepsute auto, którym jeżdżę do pracy, ale dam znać oczywiście wszystkim zainteresowanym co z tego wyszło. Na pewno nie będą wyglądały tak samo, jak oryginalne, ale mam nadzieję, że jakość będzie zadowalająca.

Anomander napisał/a:
W sumie to zastanawiam się teraz - co z białymi elementami z nadrukami (jak np. elementy z flagą US w Saturnie) - jak one znoszą terapię przywracania blasku? :)

Nie wiem jak to jest z naklejkami Saturna, ale byłem pod wrażeniem tego, jak dobrze zniosły to naklejki z płytki zmiany biegów 8880. Praktycznie nie ma żadnej różnicy, a myślałem, że wilgoć je zniszczy.
Ostatnio zmieniony przez Firan 2019-09-23, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2019-09-24, 02:15   

Firan napisał/a:
Zupełnie zapomniałem, że te instrukcje z lat 90tych wyglądały całkiem inaczej. Oszczędzano papier i duży jak na tamte czasy model (ponad 1300 elementów) mieści się na 50 stronach instrukcji.

A teraz nam tłumaczą, że klocki muszą być z g... tworzywa*, bo jest bardziej eko, a papieru i plastiku na samo zapakowanie klocków i instrukcję idzie tyle co kiedyś na 20...

*kiedyś o stare klocki to można było sobie rękę porysować, a teraz to od patrzenia się rysują, pękają i wyszczerbiają, a do tego są gorzej odlane mimo rozwoju technologii - wystarczy zbudować zwykłą ścianę z nowych i starych 2x1 - masakra. Mam wrażenie, że dużo osób dawno nie miała starych klocków w palcach.

Anomander napisał/a:

Ja bym się bał o to, czy same nowe klocki bezproblemowo przeżyją perhydrol. Natomiast stare nadruki i naklejki potrafią to zrobić co jest... niesamowite!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu