Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Krasnoludzka maszyna wiertnicza KR-37
Autor Wiadomość
Ex3qtor 
VIP
Szkieletofan

Wpisy: 391
Wysłany: 2019-10-13, 13:38   [MOC] Krasnoludzka maszyna wiertnicza KR-37

Praca na konkurs Crossover inspirowana Krasnoludami rodem z Fantasy Era oraz górniczymi maszynami z Power Miners, a konkretnie najbardziej chyba rozpoznawalnym zestawem serii 8960 Thunder Driller.

Oto przed Wami dzieło krasnoludzkiej myśli technicznej: Mobilne Wiertło model KR-37, pieszczotliwie zwany "Ślepakiem", w akcji spowodowanej nieoczekiwaną wizytą orków (zdjęcia są linkiem):

Poniżej kilka innych ujęć pojazdu:

Oraz pełna galeria modelu na Flickrze, w tym jego załoga oraz adwersarze.

Stelario 
VIP

Wpisy: 1632
Wysłany: 2019-10-13, 15:05   

Fajnie to wygląda, wymienił bym świder na jakiś ciemny kolor i te złote dekoracje na coś ciemniejszego. Albo więcej złota w innych miejscach, chociaż taka ciemna wersja mi się podoba.

meler 

Wpisy: 345
Wysłany: 2019-10-13, 18:09   

Właśnie chciałem napisać, że bardzo mroczna praca, a tutaj Stelario sugeruje wymianę klocków na ciemniejsze... Ale podoba mi się. Zdjęcie maszyny od frontu kojarzy mi się z rosyjskimi defiladami albo czołgami na placu Tiananmen. Czuć brutalną siłę tego mobilnego świdra :)

Ex3qtor 
VIP
Szkieletofan

Wysłany: 2019-10-20, 19:18   

@Stelario mam tylko te kolory świdra na stanie, i tak wymieniłem obręcz za czarną...

Swoją drogą ciekawe sugestie macie - celowo chciałem uniknąć oryginalnej kolorystyki Power Miners, bo mi się gryzła z krasnoludami... Faktycznie te złote wstawki nie pasują chyba w tym ujęciu całości...

Model jest w sumie prototypem do projektu, który chodzi mi po głowie od dawna, więc sytuacja jest rozwojowa... Jedzie też do Spotykalni, więc będzie okazja na bezpośrednie przekazanie uwag.

eric trax 
VIP
Wieslav the Corn

Wpisy: 1338
Wysłany: 2019-10-21, 20:05   

Ja myślę że tu nie czarny jest problemem tylko złoty. Generalnie z tymi akcentami i dymkami pierwszym skojarzeniem był steampunk. Troche mi się to gryzie z krasnoludami :D

Nie mniej kierunek jest słuszny. Dał bym więcej "drewnianych" akcentów, dodał metalowe okucia trochę zwęził maszynę. Co to za większy projekt?

Ex3qtor 
VIP
Szkieletofan

Wysłany: 2019-10-22, 13:48   

@eric trax
Steampunk ABSOLUTNIE NIE POWINIEN gryźć Ci się z krasnoludami :) aczkolwiek to może być moje skrzywienie związane ze sportrteowaniem krasnoludów w Wacrafcie 3.

Więcej drewnianych elementów - uwaga jak najbardziej do uwzględnienia... Zwężenie - ona się z frontu może wydawać tak szeroka przez te podwójne koła, no i generalnie szerokość świdra jednak wymuszała szerokość całości. Widzę, że to zoto jednak zupełnie nie zadziałało - wychodzi, że zwykłe brązowe round plate'y 2x2 wystarczą...

Co do projektu - generalna idea to więcej pojazdów tego typu będących na stanie Krasnoludzkiej Kompanii Najemniczo-Górniczej - jak powszechnie wiadomo krasnoludy to urodzeni górnicy, a jednoczesnie zwykle jest to rasa "techniczna". Stylistycznie chciałbym, żeby wyszło mi coś w rodzaju Warhammera, ale jak się uda - zobaczymy...
Ostatnio zmieniony przez Ex3qtor 2019-10-22, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  

Jaskier 

Wpisy: 112
Wysłany: 2019-10-23, 09:51   

@Executor
Ja bym kiedyś chciał zbudować frakcję krasnoludów, w której istnieją trzy kasty - technokraci z pojazdami parowymi, bronią prochową, geomanci władający magią żywiołów, wspierani przez kontrolowane za jej pomoca golemy i wojownicy, którzy stoją gdzieś pośrodku, ale najbardziej to lubią walczyć młotem albo toporkiem.
Mam już figurki i kilka modeli...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu