[MOC] CWS T-1

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] CWS T-1

#1 Post autor: Mateusz92 »

Wstęp

Pora nadrobić zaległości. Dzisiaj model który jest częścią zeszłorocznego projektu "Historia Polski" i został zaprezentowany po raz pierwszy podczas wystawy w Rzeszowie.

CWS T-1 - Polski samochód osobowy. Został skonstruowany w Centralnych Warsztatach Samochodowych. Niezwykłą i niespotykaną do dziś cechą pojazdu było to, że cały samochód można było rozkręcić, a następnie ponownie złożyć za pomocą jednego klucza szczękowego. Było to bardzo ważne, gdyż w Polsce międzywojennej brakowało narzędzi, niewiele też było dobrze wyposażonych warsztatów.
Tyle było w opisówce :)

Model

Poniekąd ośmielony moim wcześniejszym starym samochodem (Fordem Model A) postanowiłem spróbować sił z takim materiałem. Winetka przedstawia moment zaprezentowania samochodu podczas pikniku Automobil Klubu w Warszawie w 1925 roku. Starałem się, aby na podstawce było jakieś życie stąd dziennikarz, fotograf, zapatrzony facet którego ciągnie żona, podium i "prezentacja z kluczem". Drobnym detalem który miał też podkreślać przynależność do projektu "Historia Polski" jest kolor kwiatów. Model po odbyciu "Tour de wystawy" otrzymał chromy i w tej wersji będzie można go zobaczyć w Poznaniu.

Zdjęcia

Zdjęcia wykonał Boogie za co jestem mu niezmiernie wdzięczny.

Obrazek
CWS T-1 (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Z ciekawostek udało mi się dotrzeć do zdjęcia prezentującego jak Johnny Thunder w przerwie między jedną, a drugą podrożą odwiedził Polskę. Prawdopodobnie sam chciał zakupić CWS T-1 do następnej wyprawy. Niestety zdjęcie ma już swoje lata i nie przetrwało w dobry stanie do dzisiaj, aczkolwiek Johnny'ego idzie rozpoznać :)

Obrazek
Johnny Thunder in Poland (1925) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Reszta zdjęć

Obrazek
CWS T-1 (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
CWS T-1 (03) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
CWS T-1 (04) by Mateusz Waldowski, on Flickr

I jeszcze gwiazda odcinka

Obrazek
CWS T-1 (05) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
CWS T-1 (06) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
CWS T-1 (07) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
CWS T-1 (08) by Mateusz Waldowski, on Flickr

Obrazek
CWS T-1 (09) by Mateusz Waldowski, on Flickr

wielkamucha
Posty: 796
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Samochodzik bardzo zgrabny, proporcjonalny i na ile kojarzę wygląd CWS-a inż. Tańskiego (syna równie sławnego i zasłużonego malarza) - kropka w kropkę - czy raczej - "stud w studa" - wyglądający tak jak powinien.

Najładniejszy, jaki do tej pory widziałem z kategorii samochodów z okresu międzywojennego z Lego. Po prostu - zawodowy.

Pierwsze zdjęcie na białym tle jest super. Oddaje cały urok Twojej pracy.

bzzz-bzzz

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Już wczoraj widziałem na flickr i byłem zachwycony. Dobór kolorów, detale i te chromy. Po prostu miodzio.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

#4 Post autor: MurstenTan »

Bardzo udane autko kolor karoserii ciemno-szary pasuje idealnie do tanowej tapicekli. Super wykonane są koła czy te białe gumki sa przyklejone na stałe? Oraz takie pytanie czy kola sie krecą? Bo fajnie konstrukcyjnie dekle jak i białe obręcze na oponach wygladaja. Ale jak to poskladane jest razem to niewiem. Wiecęj takich modeli z czasów międzywojennych.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Miałem w dzieciństwie zabawkowy samochodzik, który wyglądał dokładnie tak jak ten. Nie jestem miłośnikiem aut, ale to jest naprawdę świetne. Bardzo eleganckie.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mateusz92 »

Dziękuje za komentarze!
Koła się nie kręcą, a białe gumki są na tyle rozciągnięte, że "klinują" się w oponie.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#7 Post autor: Jakeof »

Wygooglałem sobie oryginał, i mam kilka kwestii do poruszenia.

Po pierwsze, przednie światła w oryginale są o wiele wyżej. U Ciebie są stanowczo za nisko.

Okrągłe chromowane kafle na felgach trochę psują efekt, są zbyt masywne, wyglądają jak nos klauna. Koła jezdne powinny być takie jak koło zapasowe, bez tego kafla. Ewentualnie jeśli mocno chciałeś zaakcentować tam ten chrom, to powinien to być bar wsadzony do środka.

To tyle z marudzenia.

Fajnie zrobiłeś mocowanie szyby, prawie nie widać tam tego clipa. Dobrze wygląda również ta imitacja składanego dachu z tyłu, i podoba mi się brązowa skrzynia trzymana przez czarne gumki.

To tyle, fajny model, warto poprawić światła bo biją w oczy, ale bynajmniej nie blaskiem, tylko tym że są bardzo za nisko ;)

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Mateusz92 »

Te kapsle z bara byłyby za małe (poza tym osie są z flexów), najlepsze byłyby wielkości studa. Mi akurat to przerysowanie nie przeszkadza.
Co do świateł to masz rację. Model powstał dość szybko w zeszłym roku i nie pamiętam dlaczego reflektory są w tym, a nie innym miejscu. Musze zobaczyć jak one są w ogóle zamontowane. Może ich nie było jak zamontować wyżej, nie pamiętam.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Uroczy model. Fajnie by było gdybyś dał np. otwierane drzwi. Byłby bardziej zabawowy ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#10 Post autor: eric trax »

Nie będę się powtarzał bo kilka różnic w porównaniu do oryginału już zostało zaznaczone. Dla mnie ten model jest dowodem na to jak fajnie można zbudować miniaturowy model z epoki. To że lampy są za nisko? E tam. Zobaczcie na to przetłoczenie na bokach. Atrapę z okienka czy zderzaki z lornetki. O takim detalu jak walizka z tyłu to nawet nie mówię. Jest super. Koła również wyglądają zacnie. Elementów chromowanych nie ma wiele ale dodają takiego sznytu, że chce się patrzeć na ten model
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#11 Post autor: CamelXP »

Model bardzo ładny, schludny, dopracowany. Fajnie by było, gdybyś zgłosił go do kalendarza, ot choćby to zdjęcie:
Obrazek

Szczegóły tu.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Mateusz92 »

Dziękuję za komentarze. Reflektory podniesione (nawet nie musiałem dokładać klocków). Samochód najpierw powinienen mieć kręcące się koła żeby myśleć o czymś takim jak otwierane drzwi.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Rysiek »

Świetnie wyszło, konstrukcja wygląda stabilnie. Skala też pasuje do wielkości minifigów. Brawo!

romkoo
Posty: 780
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#14 Post autor: romkoo »

Autko bardzo ³adne. Nie czujê siê na si³ach aby konstruktywnie krytykowaæ tak fajny model. Chcia³bym umieæ tak odwzorowywaæ pojazdy 👍

ODPOWIEDZ