[MOC] Krasnoludzka maszyna wiertnicza KR-37!

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

[MOC] Krasnoludzka maszyna wiertnicza KR-37!

#1 Post autor: Ex3qtor »

Praca na konkurs Crossover inspirowana Krasnoludami rodem z Fantasy Era oraz górniczymi maszynami z Power Miners, a konkretnie najbardziej chyba rozpoznawalnym zestawem serii 8960 Thunder Driller.

Oto przed Wami dzieło krasnoludzkiej myśli technicznej: Mobilne Wiertło model KR-37, pieszczotliwie zwany "Ślepakiem", w akcji spowodowanej nieoczekiwaną wizytą orków (zdjęcia są linkiem):
Obrazek Obrazek

Poniżej kilka innych ujęć pojazdu:

Obrazek Obrazek Obrazek

Oraz pełna galeria modelu na Flickrze, w tym jego załoga oraz adwersarze.
Ostatnio zmieniony 2020-06-05, 13:45 przez Ex3qtor, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Fajnie to wygląda, wymienił bym świder na jakiś ciemny kolor i te złote dekoracje na coś ciemniejszego. Albo więcej złota w innych miejscach, chociaż taka ciemna wersja mi się podoba.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#3 Post autor: meler »

Właśnie chciałem napisać, że bardzo mroczna praca, a tutaj Stelario sugeruje wymianę klocków na ciemniejsze... Ale podoba mi się. Zdjęcie maszyny od frontu kojarzy mi się z rosyjskimi defiladami albo czołgami na placu Tiananmen. Czuć brutalną siłę tego mobilnego świdra :)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#4 Post autor: Ex3qtor »

@Stelario mam tylko te kolory świdra na stanie, i tak wymieniłem obręcz za czarną...

Swoją drogą ciekawe sugestie macie - celowo chciałem uniknąć oryginalnej kolorystyki Power Miners, bo mi się gryzła z krasnoludami... Faktycznie te złote wstawki nie pasują chyba w tym ujęciu całości...

Model jest w sumie prototypem do projektu, który chodzi mi po głowie od dawna, więc sytuacja jest rozwojowa... Jedzie też do Spotykalni, więc będzie okazja na bezpośrednie przekazanie uwag.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Ja myślę że tu nie czarny jest problemem tylko złoty. Generalnie z tymi akcentami i dymkami pierwszym skojarzeniem był steampunk. Troche mi się to gryzie z krasnoludami :D

Nie mniej kierunek jest słuszny. Dał bym więcej "drewnianych" akcentów, dodał metalowe okucia trochę zwęził maszynę. Co to za większy projekt?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#6 Post autor: Ex3qtor »

@eric trax
Steampunk ABSOLUTNIE NIE POWINIEN gryźć Ci się z krasnoludami :) aczkolwiek to może być moje skrzywienie związane ze sportrteowaniem krasnoludów w Wacrafcie 3.

Więcej drewnianych elementów - uwaga jak najbardziej do uwzględnienia... Zwężenie - ona się z frontu może wydawać tak szeroka przez te podwójne koła, no i generalnie szerokość świdra jednak wymuszała szerokość całości. Widzę, że to zoto jednak zupełnie nie zadziałało - wychodzi, że zwykłe brązowe round plate'y 2x2 wystarczą...

Co do projektu - generalna idea to więcej pojazdów tego typu będących na stanie Krasnoludzkiej Kompanii Najemniczo-Górniczej - jak powszechnie wiadomo krasnoludy to urodzeni górnicy, a jednoczesnie zwykle jest to rasa "techniczna". Stylistycznie chciałbym, żeby wyszło mi coś w rodzaju Warhammera, ale jak się uda - zobaczymy...
Ostatnio zmieniony 2019-10-22, 13:50 przez Ex3qtor, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#7 Post autor: Jaskier »

@Executor
Ja bym kiedyś chciał zbudować frakcję krasnoludów, w której istnieją trzy kasty - technokraci z pojazdami parowymi, bronią prochową, geomanci władający magią żywiołów, wspierani przez kontrolowane za jej pomoca golemy i wojownicy, którzy stoją gdzieś pośrodku, ale najbardziej to lubią walczyć młotem albo toporkiem.
Mam już figurki i kilka modeli...

ODPOWIEDZ